Menu
WomanOnly
Rodina

9 důvodů, proč se nemusíte bát stárnutí

Veronika Tichá

Veronika Tichá

18. 4. 2015

Dělají vám vrásky přibývající vrásky? My víme, proč byste si měly začít užívat každý rok navíc a naučit se stárnout s grácií.

1. Vrásky jsou důkaz života

Vaše vrásky jsou důkazem toho, že život opravdu žijete. Díky nim je všem hned jasné, jakou máte náladu, jestli jste šťastné nebo jestli máte za sebou nějaké trápení. Botulotoxin nechte celebritám, vrásky od smíchu jsou dokonce žádoucí: https://www.womanonly.cz/vrasky-od-smichu-jsou-zadouci-neprestavejte-se-smat/.

2. Víte, co chcete

Nemusíte nic hledat a za ničím se pachtit. V pokročilejším věku už víte, co chcete a to, po čem jste toužily, už máte. Ať už máte rodinu nebo ne, jste finančně nezávislé, máte svoji práci a bydlení. Život máte z velké části vyřešený, teď už si jen užíváte.

3. Nemusíte nikomu nic dokazovat

Můžete klidně přiznat, že nekouříte, že jste unavené a jdete brzy spát. Můžete odmítnout jízdu na koni, protože se bojíte. Nemusíte totiž nic předstírat, abyste se někomu zalíbily.

4. Umíte si užít klid

Došlo vám, že není potřeba vymetat každý víkend večírky, procestovat všechny země a vyzkoušet seskok padákem. Když se vám nikam nechce, strávíte páteční večer na gauči a užíváte si to.

5. Víte, že všechno přebolí

Jelikož toho máte hodně za sebou, tak víte, že s rozpadlým vztahem nebo ztrátou zaměstnání život nekončí a že bude zase lépe. Mladým to těžko vysvětlíte, zkušenost je nepřenositelná.

6. Nesnažíte se změnit

Zaběhat si jdete kvůli vyplavení endorfinů a pozitivnímu vlivu na zdraví, ne kvůli hubnutí. Už se nesnažíte zatahovat břicho kdykoliv opustíte byt a namalovaná jít i s odpadkovým košem, máte se konečně rády takové, jaké jste.

7. Nečekáte na pana Dokonalého

Protože víte, že nikdo takový neexistuje. Vidíte na svém partnerovi ty lepší stránky a nesnažíte se ho změnit. Je pro vás důležitější, jestli je s ním legrace a jestli je na něj spoleh, ne že má na břiše pekáč buchet.

8. Dokážete si více užívat sex

Léta praxe jsou pro vás velkou devízou! Víte, co se vám líbí a nebojíte se o tom mluvit.

9. Nemusíte znovu absolvovat stresové situace

Všechna milostná zklamání, rozpadlé vztahy, maturita, stresující pracovní pohovory a vypjaté hádky s rodiči už máte dávno za sebou, teď už vás čeká jen pohoda. Není to pádný důvod, proč začít mít ráda své vrásky?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 důvodů, proč se nemusíte bát stárnutí