Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Bylinky, které vám pomohou zbavit se ledvinových kamenů

Tvorba ledvinových kamenů je rozšířené onemocnění, které sužuje velkou část lidské populace. Nejvíce postihuje lidi středního věku, ale nevyhýbá se ani dětem, nebo starým lidem. Častý výskyt souvisí zejména s chronicky nedostatečným příjmem tekutin, s přejídáním a nedostatkem pohybu. My vám poradíme, jak se zbavit již vzniklých ledvinových kamenů domácím léčením.

Co jsou to ledvinové kameny a jak vznikají?

 Ledvinové kameny jsou minerální usazeniny nejčastěji tvořené vápníkem, kyselinou močovou, nebo aminokyselinami. Lékaři dlouhá léta tvrdili, že tvorbu ledvinových kamenů nemůžeme zcela ovlivnit. Ovšem čím dál tím víc se objevují názory, že za jejich vznik může nedostatečný pitný režim spojený se špatnou životosprávou.

Dietní režim je nutný při léčbě ledvinových kamenů

Dietní režim se řídí složením močového kamene a výsledky odborných vyšetření. Proto tento režim vždy upřesňuje odborný lékař. Základním doporučením je střídmá a pestrá strava. Nemocným se doporučuje snížit příjem živočišných bílkovin, a také omezit příjem potravin s vysokým obsahem šťavelanů – tj. špenát, fazole, mrkev apod. 

Dodržujte pitný režim!

Nemocní s ledvinovými kameny musí především zabránit tvorbě příliš koncentrované moči. Potřebné množství tekutin je určováno množstvím moči, které by u jinak zdravého jedince nemělo klesnout pod dva litry za 24 hodin. To znamená, že při zvýšené námaze, nebo nadměrném pocení, musí být příjem tekutin zvýšen alespoň do té míry, aby se dosáhlo potřebných dvou litrů moči.

Bylinky vám pomohou proti vaší nemoci!

Jednou z bylinek, které vám pomohou v boji s ledvinovými kameny je Sadec nachový. Přezdívá se mu také „štěrkový kořen“ pro jeho schopnost zbavit vás ledvinových kamenů. Zlatobýl je další bylinkou, která dostala status bojovnice proti ledvinovým kamenům. V Německu jí dokonce ustanovili, jako oficiální účinný lék proti této chorobě.

Další bylinky, které podporují léčbu ledvinových kamenů

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bylinky, které vám pomohou zbavit se ledvinových kamenů