Menu
WomanOnly
Hubnutí

Bylinky na hubnutí. Uvařte si čaj z kopřiv či ženšenu

Zhubnout pár kilo není zrovna snadný úkol, bez změny jídelníčku a pohybu navíc je to úkol nesplnitelný. Nicméně jako podporu si můžete vzít k ruce některé bylinky, které vám pomůžou zhubnout o trochu snadněji. A my víme, které to jsou.

Fytoterapie, léčba bylinkami, je skvělá nenásilná metoda v léčbě různých neduhů. Každá bylina v sobě skrývá látky, které jsou našemu zdraví prospěšné a pomáhají nám tak regulovat nerovnováhu v našem těle. Tento proces však nějakou dobu trvá, proto musíme být trpěliví i když začneme užívat bylinky při redukci nadváhy.

Jaké byliny při hubnutí zvolit?

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva nám v hubnutí pomáhá díky podpoře trávení, má vliv na činnost střev, má žlučopudné i močopudné účinky.  Listy kopřivy obsahují chlorofyl, který působí tonizačně a povzbudivě na výměnu látek a na všechny tělesné pochody. Pomáhá nám tedy nastartovat metabolismus a čistit krev.

Bříza bělokorá

Bříza, jejíž listy obsahují tzv. saponiny, působí močopudně a mírně antisepticky, přitom je velice šetrná pro naše  ledviny. Na snížení tělesné hmotnosti působí díky urychlení látkové přeměny a močopudnému efektu. Má také mírně projímavý efekt.

Fenykl obecný

Pro odtučňovácí kúru skvěle poslouží nejen plod, ale také čerstvou nať fenyklu. Fenykl obsahuje terpeny, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky, které čistí naši krev, zlepšují funkci ledvin a podporují metabolismus.

Kontryhel jako všemocná ženská bylinka. Pomáhá s akné, plodností i menstruací

Kontryhel

Tato bylina působní příznivě na zažívací ústrojí a má uklidňující účinek. Využít ji lze zejména při problémech se zadržováním vody v těle, pro tento efekt je potřeba pít dva šálky čaje z kontryhelu přibližně čtrnáct dní a poté si dát alespoň třítýdenní přestávku.

Ženšen

Ženšen podporuje metabolismus a má podobné účinky jako kofein, jenže působí dlouhodobě a nehrozí tedy vedlejší účinky v podobě energetického dluhu jako u kofeinu. Ženšen je také silný antioxidant a zásobárna dalších velmi cenných látek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bylinky na hubnutí. Uvařte si čaj z kopřiv či ženšenu