Menu
WomanOnly
Esoterika

Chalcedon je kámen řečníků. Jaké má další magické a léčivé účinky?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

15. 11. 2022

Nádherně modrým kamenem s typickými kresbami připomínajícími achát je chalcedon. Málokdo ví, že achát je vlastně odrůdou chalcedonu nebo v podstatě i jeho synonymem. Co o tomto minerálu víme a k jakým účelům jej můžeme využít?

Jak vypadá chalcedon a jaké má složení?

Chalcedon patří mezi odrůdy křemene. Jeho název je odvozen od starověkého města Chalkedon v Malé Asii. Kámen je velmi podobný achátu a považuje se za jeho synonymum, ale většinou jej od achátu odlišujeme na základě jeho typické modré, šedomodré nebo bílé barvy. Má však zcela stejnou strukturu jako achát. Může obsahovat příměsi železa, manganu, niklu či chromu, které určují jeho barevnost. Má skelný lesk a nebývá nijak průhledný. Někdy se spojuje s opálem, nazývá se pak kašolong.

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Odrůdy chalcedonu

Existují různé odrůdy chalcedonu, jednak je to již výše zmiňovaný achát a jeho další druhy, ale za chalcedon lze také považovat heliotrop, prasem, plazmu, karneol, sardonyx, onyx nebo velké množství různých druhů jaspisů.

Využití chalcedonu

Chalcedon je žádaný pro výrobu šperků všeho druhu. Odjakživa byl považován za kámen řečníků a šperky s chalcedonem byly nalezeny již ve starověkém Egyptě. Později se využíval i v technice, například na ložiska přístrojů, na výrobu břitů vah a třecích misek.

Nejznámější naleziště chalcedonu

Naleziště chalcedonu jsou po celém světě, zejména v Namibii, Indii, JAR, Mosambiku, Turecku, Rusku, Indii, Brazílii, Číně, Mexiku, ale i u nás v České republice, a to v Krušných horách, Podkrkonoší nebo Blansku.

Pro jaké znamení se hodí chalcedon?

Chalcedon se nejvíce hodí pro znamení Kozoroha, Raka nebo Střelce.

Léčivé účinky chalcedonu

Modrý chalcedon je považován za kámen řečníků a podporuje dobrou komunikaci a sebevyjádření. Posiluje paměť, bystrý úsudek, mentální energii, soustředění a uvažování. Je dobrý na pátou, krční, čakru, pomáhá i na fyziologické úrovni, například při bolestech v krku, zánětech hrdla, bolestech krční páteře nebo při potížích se štítnou žlázou. Celkově posiluje hormonální sféru.

Kámen dodává sebevědomí a schopnost mluvit před lidmi beze studu a strachu. Je skvělý proti chmurám, melancholii a depresím, podporuje činnost mozku a nervové soustavy. Hodí se při mnoha neurologických i hormonálních onemocněních, také při epilepsii a neurózách. Podporuje smyslové vnímání, působí proti infekcím a zánětům, posiluje imunitu a pomáhá například i při diabetu, zánětech dýchacích cest. Prospívá také očím.

Tygří oko připomíná oko šelmy. Pro která znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí?

Co je chalcedonová růže

Někdy chalcedon vytvoří nádherný útvar připomínající modrou růži. Tato chalcedonová růže byla odjakživa mocným talismanem. Pomáhá zejména ženám, a to na všechny jejich potíže, včetně problémů s neplodností či láskou. Je symbolem ženství a velmi pomáhá vyrovnat hormonální hladiny.

Jak čistit a nabíjet chalcedon

Chalcedon můžete nabíjet na slunečním nebo měsíčním světle nebo omývat pod proudem tekoucí vody. Je vcelku odolný.

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chalcedon je kámen řečníků. Jaké má další magické a léčivé účinky?