Menu
WomanOnly
Esoterika

Tygří oko připomíná oko šelmy. Pro která znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí?

Když si představíme tygří oko, okamžitě se nám vybaví jeho podzimní hřejivé odstíny a uklidňující tóny hnědé či zlatavé barvy. Tento kámen se jmenuje podle jiskry v oku šelmy a má také svou neobyčejnou moc. Je velice oblíbený a vyhledávaný nejen jako šperk, ale i pro své léčivé účinky.

Jak vypadá tygří oko a proč přitahuje hlavně muže

Na rozdíl od jiných kamenů, které mají svá typická zbarvení, je tygří oko kamenem spíše mužským, a to už pro svou barvu. Proto může být i skvělým dárkem pro muže, například takový náramek z tygřího oka nebo tygří oko jako přívěšek na krk. Odkud tento kámen pochází a co umí? Jedná se o odrůdu křemene s příměsí hydroxidu železa. Svým vzhledem skutečně připomíná oko dravce. Kámen bývá hnědé či zlatavé barvy a je lesklý.

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Naleziště tygřího oka a dalších odrůd

Mezi nejznámější naleziště tygřího oka patří: Indie, Srí Lanka, Austrálie, USA, JAR, Mexiko, Brazílie, Rusko, Ukrajina, Namibie, Kalifornie a další země.

Největší tygří oko na světě

Největší minerál tygří oko pochází z Austrálie, z pohoří Hamersley Range, kdy byly nalezeny nejlepší kusy tohoto kamene. Kámen měří dva metry a je těžký 150 kg. Byl vyříznut z pětitunového bloku tygřího oka nalezeného v roce 2005 v 2,5 miliardy let staré horninové formaci Marra Mamba. Od roku 2008 se nachází ve sbírkách Mineralogického muzea Univerzity v Bonnu.

Záhněda pomáhá při depresích a stavech melancholie. Pro jaké znamení se nejvíce hodí?

Pro jaká znamení se tygří oko hodí?

Tygří oko se nejvíce hodí pro znamení Býka, Panny a Kozoroha, někdy také Lva, případně Štíra či Vodnáře, a to i podle jeho druhu a zbarvení.

Nabíjení a očista tygřího oka

Tygří oko jednoduše necháme nabít na slunci, zakopeme na nějakou dobu do země nebo kámen běžně oplachujeme pod čistou studenou vodou.

Tygří oko a další odrůdy

Kromě tygřího oka existuje také sokolí oko, buvolí oko nebo kočičí oko. Tyto kameny mají společný základ, ale liší se svou barvou, potažmo i lehce svými účinky. Sokolí oko má modravé odlesky, býčí oko je zase více dočervena, kočičí oko do modrošeda. Dalším podobným kamenem je tygří železo, což je směs tygřího oka, hematitu a jaspisu. Tento kámen má velkou moc. Vynechat nelze ani pietersit, který je směsí tygřího a sokolího oka. Je to velice krásný kámen modré barvy.

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Léčivé účinky tygřího oka

Tygří oko se pojí s čakrou solar plexu, dodává nám energii, optimismus, radost ze života, posiluje vůli a odhodlání. Umožňuje nám lépe a rychleji se rozhodovat a dosahovat svých cílů. Dodává a podporuje sebedůvěru a důvěru ve vlastní schopnosti. Prospívá kloubům a pohybovému ústrojí, podporuje funkci jater a je vynikající při bolestech páteře.

Celkově se hodí pro osoby, které trpí ztrátou smyslu života, depresemi nebo se znovu učí žít po nějaké přestálé krizi.

Léčivé účinky býčího oka

Tento kámen posiluje první, základní čakru, a podporuje uzemnění. Je důležitý pro osoby, které z nějakého důvodu ztratily smysl života a nevěří ve vlastní schopnosti. Podporuje sebedůvěru, paměť, koncentraci, vůli a životní cíle. Je výborný proti zánětům všeho druhu, pomáhá při bolestech páteře, umožňuje člověku znovu pevně stát na svých nohou.

Léčivé účinky sokolího oka

Nádherné sokolí oko s modravými odlesky se hodí na podporu funkce šesté čakry, třetího oka. Umožňuje nám jasněji vidět skutečnost a proniknout do hloubek, do nichž na první pohled nevidíme. Umožňuje nám prohlédnout a odhalit podvodníky a lháře. Tento kámen je i výborný na oči a při potížích se zrakem, podporuje intuici a šestý smysl, pomáhá i při bolestech hlavy a hledání ztracené sebeúcty.

Citrín vám pomůže proti depresím a povzbudí vaši duševní práci

Léčivé účinky tygřího železa

Tento kámen podporuje vnitřní sílu a je vhodný pro osoby, které čelí nepřízni osudu, urážkám či hanbě. Umožňuje zachovat si klid a sebeúctu. Chrání před útoky zvenčí. Je ochranným štítem pro pronásledované osoby, ať už pro své názory nebo cokoli jiného. Je kamenem, který nám pomůže ustát svou pozici, posiluje vůli, odolnost, vytrvalost a cílevědomost.

Léčivé účinky kočičího oka

Tento našedlý či nazelenalý kámen nám umožňuje být více protřelými a vidět věci, kterých bychom si jinak nevšimli. Chrání před nepříjemnosti a infekcemi, umožňuje člověku být více odolný a odvážný. Posiluje instinkty, nezávislost a možnost se od něčeho či někoho odpoutat. Mírní alergické projevy a astmatické potíže.

Pietersit a jeho léčivé účinky

Říká se mu Kámen bouří. Je pojmenován po Sidu Pietersovi, který jej objevil v Namibii v roce 1962. Je vynikající pro meditaci a koncentraci a pomáhá při psychosomatických chorobách. Umožňuje odblokovávat hluboká traumata z minulých životů, otevírá brány vědomí a posiluje činnost všech vyšších čaker. Podporuje jasnovidné schopnosti a může pomáhat při léčbě závislostí všeho druhu.

Obsidián využívali už staří Mayové k rituálním účelům. Jaké účinky má tento kámen?

Zkušenosti s tygřím okem

„Po autonehodě jsem dostal od přítelkyně tygří oko. Tento kámen mi pomohl znovu se postavit na nohy, a to přímo doslova. Byl jsem po úrazu páteře a nemohl jsem dobře chodit. Zároveň jsem zcela ztratil smysl života a důvěru ve vlastní schopnosti. Věřím tomu, že tento amulet mi ukázal, že můj život nekončí a dodal mi mnoho odvahy, síly a energie všechno překonat.” (Petr, 34 let)

Zkušenosti s býčím okem

„Moje kamarádka se před několika lety kvůli přítele, který ji opustil, pokusila o sebevraždu. Tehdy jí nějaká léčitelka doporučila nosit u sebe býčí oko. Musím uznat, že po velmi krátké době svého činu velice litovala a znovu nalezla smysl svého života, radost ze života, lásku a vášeň v novém vztahu. Na tento kámen nedá dopustit, už jej sice nenosí, ale tehdy jí pomohl.” (Iva, 27 let)

Zkušenosti se sokolím okem

„Měla jsem velké problémy v práci. Kolegyně se po mně neustále vozila a přišlo mi to, jako by mi někdo házel klacky nohy. Já vůbec zpočátku nevěděla, kdo za tím stojí a proč se mi to děje, i když jsem to vnitřně tušila, protože mám velice dobrou intuici. Stále jsem však věřila tomu, že lidé jsou jen dobří a že si za všechny své problémy můžu sama. Kolegyně na mě dělala i podrazy před šéfem a mařila moji práci, tak, abych o tom nevěděla, a navíc mě skrytě pomlouvala. Tehdy mě na jednom trhu zaujal kámen, který se jmenuje sokolí oko. Koupila jsem si jej a nosila na krku. Prý je dobrý na oči a umožňuje prohlédnout i faleš.  To se mi hodilo, mám devět dioptrií a čekala mě operace. Ten kámen mi opravdu tehdy hodně pomohl. Odhalila jsem nepřátelství hned svou kolegyň v práci, které mi záviděly dobrý vztah se šéfem. Ustála jsem svou pozici a přestala se nechat šikanovat. Úspěšně jsem taky zvládla operaci očí.

Když jsem se pak vrátila do práce, nepřátelská kolegyně už tam nepracovala a ta druhá najednou změnila postoj ke mně a dávala mi najevo svou přízeň, přimkla se ke mně a je vůči mě loajální. Navíc šéf ze mě udělal svou zástupkyni. Věřím, že mi pomohl můj amulet a celkově mi dodal sílu a sebevědomí i umožnil prohlédnout lidi, které jsem kolem sebe měla.”
(Hedvika, 43 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenosti čtenářek

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tygří oko připomíná oko šelmy. Pro která znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí?