Menu
WomanOnly
Esoterika

Záhněda pomáhá při depresích a stavech melancholie. Pro jaké znamení se nejvíce hodí?

Poněkud smutně vyhlížející kámen nazvaný záhněda je důkazem toho, že stejné se snoubí se stejným a v přírodě existuje lék na všechno. Právě proto, že kámen sám o sobě vypadá poněkud melancholicky, odedávna se používá jako lék na stavy smutku a deprese. Co o záhnědě všechno víme, jaké má další léčebné účinky a pro jaká znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí?

Záhněda, složení a naleziště

Záhněda je minerál podobný křišťálu, je to v podstatě odrůda křemene. Jeho typické nahnědlé a zakalené zbarvení způsobují příměsi sodíku, hliníku a lithia. Vždyť právě i samotné lithium se odedávna používalo k léčbě duševních poruch, především depresí se sebevražednými sklony. Existuje také velmi tmavá až černá odrůda, ta se jmenuje morion.

Záhněda i morion se také nachází v České republice, morion například v oblasti Příbrami, záhněda v Dolních Borech, na Liberecku, u Velkého Meziříčí a Cínovce. V zahraničí jsou významná naleziště záhnědy ve Švýcarsku, Rakousku, Skotsku, na Ukrajině, v Japonsku, Austrálii, na Madagaskaru, v USA, Brazílii, Rusku a dalších zemích.

Citrín vám pomůže proti depresím a povzbudí vaši duševní práci

Pro koho se hodí záhněda

Záhněda se velice hodí pro osoby narozené ve znamení Kozoroha nebo také Štíra. Rovněž pro další osoby, které jej momentálně potřebují, především lidé s depresemi, trpící smutkem a melancholií.

Záhněda a její léčivé účinky

Záhněda nebo morion jsou temně vypadající kameny, které nám však mohou pomáhat s naší vlastní temnotou a přijetím pověstného Stínu dle učení švýcarského psychoanalytika C. G. Junga. Tyto minerály umí na sebe stahovat velké množství negativní energie, černých myšlenek, a proto mohou člověka chránit před jeho vlastními negativními emocemi, melancholií a smutkem. Pomáhají zejména lidem s depresemi, a to i s těžkými depresemi. Lidem, kteří momentálně prožívají stavy smutku pod vlivem těžkých životních událostí či po ztrátě blízké osoby, nebo také lidem, kteří jsou vážně nemocní a podléhají strachu a smutku.

Záhněda je i vynikajícím kamenem při léčbě bipolární poruchy a její depresivní fáze, umožňuje pomoc lidem se sebevražednými sklony. Podporuje nalezení vnitřního klidu, stability a důvěry v život, přijetí života i sebe sama se všemi stránkami, které k životu i k nám patří. Tento kámen uzemňuje a pomáhá nám zůstat tady na zemi a najít svůj střed a duševní vyrovnanost. Prospívá i při bolestech kloubů, páteře nebo potížích s ledvinami. Pomáhá nám se srovnat se smrtí blízké osoby nebo když nás opustí partner.

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení

Čištění a nabíjení záhnědy

Kámen celkově chrání před negativní energií a dost negací na sebe nabírá. Proto je potřeba jej často a důkladně čistit. Buď záhnědu oplachujeme pod tekoucí vodou, anebo necháme v misce ponořený kámen přes noc, přičemž vodu ráno vylejeme a kámen ještě opláchneme.

Zkušenosti se záhnědou

„Po smrti manžela jsem ztratila smysl života. Tehdy mi dcera darovala srdce vyrobené ze záhnědy, které jsem začala nosit na krku. Kámen se mi moc líbil a uklidňoval mě. Věděla jsem, že až přijde ten správný čas, tak jej odložím a uchovám jako památku na svého muže a období, jaké jsem musela překonat. Často jsem si poplakala a vždycky našla útěchu v tomto srdíčku. Časem všechno přebolelo a já cítila, že už tento kámen nepotřebuji. Poděkovala jsem mu, očistila jej a uschovala si do krabičky do prádelníku. Vím, že mi tehdy pomohl toto období ustát a neudělat nějakou hloupost. Dodal mi hodně síly, stability a odvahy do dalšího života.” (Marie, 56 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenost čtenářky

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Záhněda pomáhá při depresích a stavech melancholie. Pro jaké znamení se nejvíce hodí?