×
WomanOnly

Co dělat, když mě podvádí aneb jak se vypořádat s nevěrou

Co dělat když mě podvádí

Všichni chceme, aby nám naše drahá polovička zůstala věrná až do konce života. Realita je bohužel často jiná a čím dál větší počet párů se potýká s nevěrou. Co dělat, když i vašemu vztahu zasadí ránu nevítaný host? Podle Martiny Horákové ze seznamovacího portálu je velmi důležité zachovat si dekorum, protože až odezní první intenzivní emoce, budete na celou situaci hledět zcela jinak.

1. Zachovejte chladnou hlavu

Pozdní příchody domů v rozjařeném stavu, neustálé hlídání mobilu, kupování nových a nových košil nebo neobvykle dlouhý čas před zrcadlem. Vše najednou začalo mít své opodstatnění. Nechcete si to připustit, ale už i vy víte, že se jedná o nevěru. Chce se vám okamžitě zvednout telefonu a ve velkém křiku vše skoncovat. Zahltit dotyčnou osobu spoustou sprostých slov a hned poté dát vědět celému světu, s jakou bezpáteřní bytostí jste sdílela lože.

„V afektu  nás  napadne  spousta  věcí,  kterých  bychom mohly  později  litovat.  Proto je  v tuto  chvíli nejlepší  pokusit  se  zachovat  klid  a  ovládnout  své  city.  Je  důležité  a  zároveň  nesmírně  těžké  si  uvědomit,  že  mince  má  dvě  strany.  Pokud  tedy  chcete  od  partnera  zpětnou  vazbu,  dejte  mu příležitost a nezažeňte ho do kouta, z kterého již nebude cesty zpět,“ vysvětluje Martina Horáková.

Flirt, líbání nebo sex. Co se bere jako nevěra?

 2. Přijměte skutečnost

Říkáte si, proč zrovna vy? Vyčítáte si, že vás manžel podvedl kvůli vašim chybám? Nedělejte to. Pro nikoho z nás není jednoduché připustit si, že patříme do skupiny podvedených. Pro vaši vlastní rovnováhu je ale nutné se s tím smířit.

„V hlavě  můžete  mít  spoustu  otazníků,  důležité  je  však nepátrat  po  detailech.  Ty  by  vás  mohly  akorát  zranit,“ upozorňuje odbornice z internetové seznamky. Nevyvíjejte detektivní činnost. Nechtějte vědět jméno osoby, číslo jejích bot, kolikrát vás s ní podvedl ani jména hotelů, ve kterých se sešli.

Přemýšlejte, jestli váš vztah stojí za záchranu, a při rozhodování se snažte být objektivní. Zrekapitulujte dosavadní vývoj partnerství a v žádném případě nedovolte, aby nevěra byla to jediné, na co si vaše mysl vzpomene.

3. Komunikujte

„Problémem  podvedených  bývá velmi  často  utápění v pocitech  zrady.  Pokud  stojíte  o  to,  aby váš  vztah  zálety  překonal,  je  na  místě  potlačit  lítost  a  s partnerem  si  o  všem  rozvážně  promluvit,“ doporučuje Martina Horáková a dodává: „Věřte, že muž ocení, když situaci zvládnete v klidu a bez hysterických výbuchů. V jeho očích stoupnete a svou chybu si tak snáze uvědomí.“

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Dejte partnerovi prostor pro vyjádření a zdůvodnění. Je možné, že uslyšíte něco nepříjemného, ale pokud máte ve vztahu pokračovat, je nezbytné získat podněty pro vlastní zlepšení. Dejte si však pozor a nestavte se do zcela submisivní role. Partner by toho mohl ve vašem novém začátku začít zneužívat – nezapomeňte, je to stále on, kdo zradil.

4. Trpělivost růže přináší

V případě, že s protějškem naleznete společné východisko, buďte trpělivá. Věřte v to, že si partner svoji chybu uvědomil. V opačném případě se nad vaším vztahem bude stále vznášet obláček výčitek a bolesti z minulosti.

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

Pomalu nalézejte ztracenou důvěru. Snažte se manželovi neupírat sex a sobě z něj nečinit negativní zážitek. Nahrávaly byste tak útěkům k někomu jinému. „Pečujte o vlastní sebevědomí, ale pouze zdravou cestou. Navštivte kosmetický salón, oblíbeného  kadeřníka,  stýkejte  se  zajímavými  lidmi,  ale  rozhodně  neplánujte  odplatu.  Měla  by  velmi  krátkodobý efekt a ve finále byste se mohla sama sobě znechutit. Buďte lepší a věřte v zúročení své vlastní velkorysosti,“ uzavírá Martina Horáková2 Komentáře Co dělat, když mě podvádí aneb jak se vypořádat s nevěrou

  1. je fajn doporučovat “komunikujte”…spousta žen je natolik upovídaná, že muž chce čas pro sebe právě proto, aby nemusel poslouchat a komunikovat.
    a v tom čase pro sebe čas od času potká tu druhou

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*