Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Co dělat proti padání vlasů. Zahoďte gumičky!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

4. 2. 2015

Také při mytí nebo česání vlasů se slzami v očích pozorujete, jak vám vaše krásné vlasy mizí v odtoku nebo se nenávratně namotávají na kartáč? Nebojte se, o svou hřívu nepřijdete, pokud se budete řídit našimi radami.

Nenoste culíky

Nepoužívejte gumičky, jestli chcete mít zdravé a husté vlasy. Některé jejich úpravy včetně culíku vlasy ničí, proto raději vyzkoušejte jiné účesy.

Nepoužívejte fény

Fény nebo žehličky na vlasy jsou sice nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti, ale jejich používání byste měly omezit na minimum. Nesušte si vlasy fénem, ani nad plamenem, ale nechte je uschnout přirozeně.

Používejte správné hřebeny

Kartáče na vlasy si pořizujte jedině dřevěné a nebo s přírodními štětinami, které nebudou vlasy tolik zatěžovat.

Šampony nakupujte v lékárně

Používejte pouze bylinné produkty a vyhněte se ošetřování vlasů chemickými prostředky. Vyhněte se také výrazně vonícím nebo pěnícím vlasovým produktům, které by mohly vašim vlasům uškodit.

Dopřejte vlasům výživu

Vyrobte si domácí výživné kúry na vlasy, díky kterým vám po čase přestanou padat a budou se krásně lesknout. Smíchejte dvě polévkové lžíce ricinového oleje se stejným množstvím kokosového oleje a naneste na pokožku hlavy. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, olej nechte působit přes noc a ráno si pak vlasy umyjte.

Velmi účinná je domácí maska z aloe vera. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera se šťávou z poloviny citrónu a nanést na umyté vlasy. Nechte 5 minut působit a pak vlasy opláchněte vodou. Aloe vera obsahuje enzymy, které podporují růst vlasů. Dužinu z aloe můžete také nanášet přímo na pokožku hlavy a uvidíte ten rozdíl.

Ricinový olej je v kosmetice nenahraditelný. Lisuje se z prudce jedovatých semen

Jezte zdravě

Pokud zjistíte, že vám vlasy padají více než obvykle, začněte ihned se zdravou a vyváženou stravou a klidně zařaďte i výživové doplňky. Ty se samozřejmě nedoporučují používat příliš dlouho, dlouhodobé zdravé stravování je oproti tomu přímo žádoucí.

Masírujte pokožku hlavy

Vhodná je také pravidelná masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu a uvolnění stresu, který k padání vlasů může přispívat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co dělat proti padání vlasů. Zahoďte gumičky!