Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Co dělat s dárkem, který nechceme? Možná je výměna, inovace i charita

Dostali jste dárek, po kterém jste rozhodně netoužili? Nebo se vám totožný dárek sešel vícekrát? Nechtěný dárek můžete vrátit, předat dále nebo ho využít jiným způsobem.

Dárek vyměňte za jiný

Nejjednodušším řešením je výměna dárku. Pokud si váš blízký od dárku schoval účtenku, můžete zamířit do obchodu a vyřešit s nimi reklamaci. Peníze zpět patrně nezískáte, ale většinou si můžete vybrat náhradu, která se vám bude líbit. Prodejci ze zákona nemusí výměnu zboží provést, ale zvlášť po Vánocích většina z nich vychází svým zákazníkům vstříc. Pokud nákup dárku proběhl v internetovém obchodě, máte právo zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodu a za získané peníze si koupit dárek, který vám bude vyhovovat.

Prodejte ho

Nejste spokojení s dárkem a rádi byste za něj alespoň získali peníze? Zkuste ho prodat třeba přes sociální sítě nebo na některém z aukčních portálů či prodejních serverů. Další možností jsou mobilní aplikace, přes které můžete prodat či koupit nejrůznější zboží. Nejlépe se tímto způsobem prodává oblečení, elektronika, parfémy a kosmetika.

Dárky pro muže. 35 tipů, které potěší muže všech generací

Podarujte blízké

Jestliže váš dárek postrádá cedulku, účtenku nebo obchod odmítl reklamaci vyřídit, můžete dárek předat někomu jinému. Můžete tak udělat radost své kamarádce, tchyni nebo třeba kolegyni z práce.

Zorganizujte s kamarádkami výměnnou akci

Pozvěte domů své kamarádky, připravte jim malé pohoštění a zorganizujte výměnný večer. Každá z vás si připraví oblečení, kosmetiku, nádobí, svíčky a další dárky, které ji nesedí nebo je zkrátka nevyužije a nabídne je ostatním. Nejen, že tímto způsobem uděláte nepovedeným dárkem radost někomu jinému, ale navíc si můžete z akce odnést i nový úlovek a příjemný zážitek.

Udělejte dobrý skutek

Pokud se vám nechce dárek vyhazovat ani prodávat, můžete ho věnovat lidem, které jej potřebují více než ostatní. Jedná-li se o kus oděvu, vhoďte ho do speciálního kontejneru pro sběr oblečení. Jestliže se jedná o kuchyňský spotřebič, kosmetiku nebo elektroniku a navíc chcete mít jistotu, že se váš dárek dostane skutečně tam, kam má, navštivte azylový dům, charitu nebo dětský domov a předejte dar osobně.

Co darovat k Vánocům podle znamení horoskopu? Máme skvělé tipy!

Dárek upravte

Oblečení, které vás vzhledově ničím nezaujalo, si můžete předělat k obrazu svému. Stačí si pořídit barvy na textil, nažehlovačky nebo třeba glitry a pustit se do inovace. Podobným způsobem se dají předělat i ubrusy, dekorativní figurky nebo třeba nádobí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co dělat s dárkem, který nechceme? Možná je výměna, inovace i charita