Menu
WomanOnly
Móda a styl

Co si obléct na pohřeb? Rozlučte se s vaším blízkým důstojně

Redakce

Redakce

8. 1. 2017

Pohřeb je náročná událost pro nás všechny. Pokud jste na tom podobně jako já a váš šatník obsahuje především červenou, modrou a růžovou barvu, nezatíží jen vaši psychiku, ale i peněženku.

Při výběru oblečení na pohřeb se vyhněte vyzývavým střihům a veselým barvám. Volte černou, je to barva smutku. Všechny svršky s velkým výstřihem nechte tentokrát doma. Ale pozor, s usedlostí to nepřežeňte, nechcete přeci, aby si vás někdo spletl s vaší babičkou.

20 tipů na text ke smuteční kondolenci. Upřímná soustrast s citem

Nenakupujte na poslední chvíli

Jedna velká rada pro vás zní, pokud narazíte v obchodě na černý trenčkot, či podzimní kabátek, za rozumnou cenu, rozhodně kupujte. Pokud si myslíte, že ho nepotřebujete, tak se rozhodně mýlíte. Tento kousek se vám bude na událost jako je pohřeb vždycky hodit, ale užijete ho i během celého roku.

Další věc, která by vám ve skříni neměla chybět, je černá pouzdrová sukně. Ale pozor, zvolte vhodnou délku. Sukně by měla zakrývat kolena, kratší není na smuteční událost vhodná. Nemáte ráda sukně? Nic se neděje, černé úzké kalhoty jsou vhodnou variantou. Pokud se na černé úzké necítíte, máte možnost černých tesilových kalhot. Jen pozor na správně zvolenou obuv. K tesilovým kalhotám v žádném případě vysoké kozačky.

Foto: Černé šaty – Je černá barva na pohřeb či i na běžné nošení?

Sukni nebo kalhoty doplňte tmavým vrškem. Ale nemusíte být celá v černém, tmavým vrškem kombinovaným s jinou barvou ostudu neuděláte. Jen si dávejte pozor, ať máte dle společenské etikety zakrytá ramena. Pokud se pohřeb koná v kostele, nezapomeňte na svetřík, pohřby bývají dlouhé a mohla byste v kostele brzy prochladnout.

Nezapomeňte na doplňky

Oblečená tedy již jste, teď přichází na řadu doplňky. V chladnějším období je skvělým doplňkem šála či šátek. Barvu šátku se pokuste zkombinovat s barvou kabelky. Nezapomínejte, na jakou událost se chystáte, růžovou či žlutou nechte ve skříni. Decentní šperky podtrhnou váš vzhled.

Černé šaty a líčení. Jaké líčení jde s černou dohromady?

A poslední rada na závěr, nehrajte si na hollywoodskou hvězdu a velké černé brýle nechejte doma, není ostuda na pohřbu plakat, jen pozor ať použijete voděodolnou řasenku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co si obléct na pohřeb? Rozlučte se s vaším blízkým důstojně