Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Černé šaty a líčení. Jaké líčení jde s černou dohromady?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

15. 3. 2018

Co je vděčnější než váš psí miláček? Jasně, jsou to černé šaty. Řada z nás je obléká z různých důvodů. A každá pro to máme ten svůj nejpádnější důvod. Nejenže černé šaty dokáží leccos schovat, ale také pravdou je, že černé modely bývají mnohdy nejkrásnější. Proč? Protože je my ženy zkrátka milujeme a vyžadujeme. Jak se ale do těchto šatů namalovat, když vyrazíte například na ples?

Černé šaty vám dají prostor vyniknout

Ples není karneval, a proto není nutné to s líčením přehánět. Černé šaty jsou jako plátno, nepopsané, nepokreslené a dávají vyniknout právě vaší tváři, která nepotřebuje nijak zvlášť závodit se zdobením šatů, jelikož černé šaty jsou černé. Jednoduše černé. Proto by i líčení mělo být jednoduché. Líčení by mělo pochopitelně sedět k černým šatům, ale také bychom neměly při líčení zapomínat na barvu očí a typ pleti.

Neutrální makeup a černé šaty

Neutrální je fajn, pokud si nejste jisté, jaké líčení zvolit. Neutrální je prostě neutrální a budete se v něm cítit velmi dobře. Neutrální a zemité barvy dokáží divy. Neutrální makeup můžete použít ke každým šatům, ke každé barvě a stylu, ale k černým šatům bude vypadat parádně, jelikož nechá vyniknout vašim svůdným rysům pleti.

Jak správně vybrat barvu očních stínů? Odstín by měl ladit očima i pletí

Základ je nejdůležitější

Neutrální makeup můžete nosit jak na večerní, tak denní příležitost. Co je však velmi důležité, je vytvoření jemného základu pleti. Takže byste neměly zapomínat na podkladovou bázi a korektor, který vám pomůže vytvořit dojem dokonalé pleti.

Oči

K tomuto stylu líčení se hodí zlaté či hnědé oční stíny, pokud máte střední tón pleti, budou se k vám rozhodně hodit i hnědočervené oční stíny. Jakmile stíny nanesete, precizně vytvořte oční linky a použijte řasenku.

Rty

K neutrálnímu makeupu se velmi hodí meruňkový nebo světle hnědý lesk či rtěnka.

Jak se namalovat. Správné líčení podle tvaru obličeje dokáže zázraky!

Červené plné rty a černé šaty

Prostě klasika. Červené rty v kombinaci třeba s takovými kouřovými stíny jsou klasickou kombinací, která vypadá skvěle jak v džínách, tak pochopitelně také v černých šatech.

Pleť

Jako první je potřeba aplikovat podklad dle vašeho vlastního výběru, který vytvoří hladkou a tónovanou pleť. Poté použijte pudr na zafixování.

Oči

Opět se hodí neutrální barvy očních stínů, jako je zlatá, bronzová, měděná, tmavošedá, hnědá, šedá, černá apod. Záleží jen na vás, zda si vystačíte s jednou barvou, nebo vytvoříte dramatický pohled za pomoci dvou či tří jiných barev. Pokud se rozhodnete pro vícero barev, můžete vyzkoušet neutrální odstín na oční víčka, tmavší barvu na záhyby a rozjasňující barvu do vnitřních koutků oka. Nakonec aplikujete klasicky oční linky a řasenku.

Rty

Co chceme? Chceme být tučné, tedy na rtech, aby bylo jasno. Tohoto efektu dosáhnete nejlépe tmavě červenými odstíny. Jaká barva vám vyhovuje nejvíc? Červená, kaštanová, tmavě červená (oxblood) či snad korálová? To je jedno. Všechny tyto odstíny se perfektně hodí k černým šatům. Pozor však. Takové líčení bude vynikající i do červených šatů.

Líčení podle Victoria Secret. Naučte se make-up jako anděl

Nebojte se barev

Od čeho by byly barevné stíny, kdybychom se jich bály? Právě pro ty, které se barev nebojí, jsou ideální barvičky, jako je modrá, zelená, růžová, oranžová, zkrátka takové barvy, které máte rády a které se k vám hodí. A jestli se hodí k černým šatům? Jistě, že hodí a jak! Tedy pokud se na ně cítíte. Ve své podstatě se jedná o velmi univerzální líčení, můžete jej totiž mít jak k černým šatům na ples, tak klidně na party na pláži.

Kouřové oční stíny a černé šaty

Kouřové oční stíny jsou totéž jako černé šaty. Praktické a vděčné. Je to to nejsmyslnější líčení, které existuje, a to pochopitelně nejen k černým šatům. Zkrátka klasika. Že je těžké namalovat si kouřové stíny? Ani ne, stačí jen vědět, jak na to a s trochou praxe vykouzlíte ty nejsmyslnější kouřové oční stíny i na sobě samých.

Na co si dát pozor?

Často, když se něčeho bojíme, máme tendenci to rychle dokončit. Jenomže to u kouřových stínů nejde. Každý každičký tah musíte dobře zapracovat. Nepřijatelné jsou ostré přechody. Pokud se vám kouřové stíny podařilo namalovat, bravo! Nezapomeňte však, že ještě škodu může napáchat obtisknutá řasenka na víčku nebo slepené řasy.

Při líčení se zaměřte na vrstvení, dokonalý make-up vám bude odměnou

Dokonalý základ je základ všeho

Potřebujete dokonalý podklad, dokonalou pleť, které dosáhnete správným make-upem a korektorem. Není dovolena žádná nedokonalost, žádný pupínek. Kouřové oční stíny je to, oč tu běží, takže stranou odložte výrazné barvy rtěnek, tvářenku i bronzer.

Rty

Jaký odstín se ke kouřovému líčení hodí nejvíce? Jemné a neutrální tóny, jako je meruňková, růžová či bledě oranžová. Možná ještě více než rtěnka se hodí ke kouřovým očním stínům lesk na rty.

Všechno se to točí okolo očí

No jo! Ale co barva očí? Jakou hraje v celém tomto kolotoči roli? Obrovskou. Je potřeba si uvědomit, že oči jsou tím nejkrásnějším šperkem, který s sebou nosíme všude. Většina nenamalovaných očí vypadá fádně, nudně, prostě jako bychom to nebyly my. Jenomže když se zvýrazní, rázem můžete být princeznou nebo třeba sexy dračicí.

Neutrální oční stíny

Neutrální barvy očních stínů, jako je hnědá, béžová, růžově béžová jsou perfektní pro definování očí. Spíše než barvu, dotáhnou k dokonalosti tvar očí.

Černé a šedé oční stíny

Černé a šedé oční stíny se nejvíce hodí ke kouřovému líčení společně se švestkovými, zlatavými či hnědavými odstíny.

Líčení pro kulatý obličej. Jak protáhnout linie pomocí make-upu?

Jasné barvy

Jasné barvy vaše oči rozjasní. Například můžete takto osvěžit spodní oční linku modrou, růžovou či bílou barvou. Je to hned něco jiného, něco co váš makeup potřeboval, abyste prokoukly.

Metalické barvy

I metalické barvy oči krásně rozjasní a rozveselí. Aplikujte linku na horní víčko těsně k řasám, nebo dodejte stříbrný nádech středu víčka pro zdokonalení kouřového líčení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Černé šaty a líčení. Jaké líčení jde s černou dohromady?