Menu
WomanOnly
Krása

Domácí pleťové masky z droždí. Vyrobte si 100% přírodní kosmetiku

Redakce

Redakce

21. 1. 2014

Obliba přírodních pleťových masek stoupá. Proč nevyužít suroviny z vlastní domácnosti? V době, kdy si ženy vlasy myjí žitnou moukou, zpracovávají bylinky a plody ze zahrady, pečou si svůj vlastní žitný kváskový chléb nebo vyrábějí domácí přírodní kosmetiku lze určitě také sáhnout po droždí, vajíčku nebo jiné zaručené ingredienci pro zkrášlení pleti. Ostatně i naše prababičky dobře věděly, co je na pleť dobré. Jak si můžeme vyrobit masku z droždí a proč je tak zdravá?

Výroba pleťové masky z droždí – na mastnou nebo smíšenou pleť

Na výrobu masky z droždí budete potřebovat:

  • jednu kostku droždí
  • skleničku vody
  • jeden citrón

Kostku droždí rozmělníme ve vodě a přidáme šťávu z půlky čerstvého citrónu. Vše dobře promícháme a vytvoříme kašičku. Je potřeba zacházet opatrně s množstvím vody, aby maska nebyla příliš tekutá. Maska musí být tužší konzistence, jinak nám z obličeje bude stékat. S citronem to také nebudeme přehánět, pokud máme příliš suchou nebo citlivou pleť – mohl by nás dráždit.

Jak se zbavit akné? Vyzkoušejte tyto tři domácí pleťové masky

Nanášení masky z droždí

Než začneme masku nanášet, je nutné se důkladně odlíčit a opláchnout a osušit si obličej.

Svažte si také vlasy, aby vám při aplikování masky nepřekážely. Masku nanášejte na celý obličej a nechte ji působit 15 až 20 minut. Poté obličej důkladně očistěte a umyjte. Na závěr procesu je dobré obličej ošetřit kvalitním hydratačním krémem, který jste zvyklá používat.

Během procesu si můžeme zapálit svíčku, pustit oblíbenou skladbu a relaxovat na pohovce, aby kromě vaší pleti byla vyživená a pročištěná i vaše duše.

Domácí pleťová maska. Nádherná pleť během 10 minut!

Droždí na pleť – účinky

Maska z droždí má skvělé čistící účinky. Je ideální pro smíšenou až mastnou pleť. Čistí a odstraňuje přebytečný maz a ucpané póry. Pomáhá také při léčbě zánětlivých procesů. Zanechává čistou a hladkou pleť. Jak vidíte, výhod pleťové masky z droždí je mnoho, má vysoce blahodárný účinek na krásu naší pleti, a proto se nenechte odradit nepříjemnou vůní droždí, což je jediná nevýhoda této suroviny.

Okurka na pleť není jen pověra našich babiček. Jak nám prospívá?

Droždí je známé především pro jeho vysoký obsah  vitamínů skupiny B. Droždí je opravdu velice zdravé a výživné, proto dokáže i skvěle prospět vaší pleti. Pokud si droždí smícháte s dalšími výživnými surovinami nebo olejem, můžete snadno získat úžasnou výživu také pro více suchou a citlivou pleť. K tomuto účelu je vhodné použít například olivový nebo mandlový olej. Citrónovou šťávu samozřejmě vynecháme – ta se hodí nejlépe na mastnou pleť a ucpané póry.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Domácí pleťové masky z droždí. Vyrobte si 100% přírodní kosmetiku