Menu
WomanOnly
Láska

Erika (32): Prověřila jsem si partnera falešným těhotenstvím. Skončilo to pohromou

Erika patří k ženám, které si nejsou jisté svým vztahem a nemají k partnerovi zase až takovou důvěru. Její touha po dítěti a strach z odmítnutí partnerem zašly tak daleko, že se rozhodla prověřit si partnera falešným těhotenstvím. Bohužel celá tato její akce neskončila dobře a Erika se poučila, že lhát se nemá.

Moje kamarádky dávno vozí kočárky

Je mi už přes třicet a moje kamarádky vozí dávno kočárky. Neměla jsem na muže zrovna štěstí, moje velká láska skončila tak, že si začal s vdanou ženou, která se kvůli němu nakonec rozvedla. Další vztah byl jen o sexu a přítel neměl zájem se ke mně nastěhovat a založit rodinu. Byl ale aspoň upřímný a řekl mi to narovinu. S Davidem jsme se spolu stýkali asi dva roky, hned po třicátých narozeninách jsem se hodně zamilovala a doufala, že jsem konečně potkala toho pravého. David je starší o šest let a už jednou rozvedený. Má malého syna, kterého jsme občas brali na výlet, ale po těch dvou letech jsme spolu ani nebydleli, ani u sebe nemívali jeho kluka na víkendy. David se stále snažil nechat si svou svobodu a nezdálo se mi, že by se chtěl znovu usadit.

Dával mi najevo zájem, ale nechtěl závazky

Se svou první ženou ale dlouho nevydržel. Odešel v době, kdy byl malému rok a řekl mi, že se to s ní nedalo vydržet, protože byla žárlivá, sebestředná, manipulativní a na peníze. Pořád prý po něm něco chtěla. Já jsem to nijak nekomentovala a díky velké zamilovanosti jsem Davidovi věřila každé jeho slovo. Připadal mi velmi přitažlivý, pracovitý, férový, projevoval o mě zájem a byla mezi námi velká vášeň. Navíc uměl naslouchat. To umí málokterý muž. Dokázali jsme si celé hodiny povídat a řešit společně různé věci.

Já jsem mu dala najevo, že by se mi líbilo, kdybychom spolu trávili více času a taky jsem naznačovala, že bych chtěla dítě. David ale empaticky a vymlouvavě odpovídal pokaždé tak, aby se mě to nedotklo, ale zároveň z toho vyznívalo, že o tohle zrovna nemá zájem a je spokojený s tím naším vztahem takovým, jaký byl.

Pořád jen něco sliboval, ale k ničemu se neměl

Touha po dětech mě ale nepřecházela. David přece musí chápat, že on už sice dítě má, ale já ne a ráda bych to dítě měla s ním, přemýšlela jsem stále. Bylo mi už přes třicet a zřetelně jsem vnímala tikot svých biologických hodin. Když mě to hodně bralo a tlačila jsem na něj, řekl mi, že určitě ano, že mě miluje, ale ať ještě počkáme a vyzkoušíme si to s jeho osmiletým Jakubem, kterého jsme chtěli vzít na celý týden během jarních prázdnin na lyže do Krkonoš. Pořád jen něco sliboval, když si to tak zpětně uvědomuji. Byl stále milý, pozorný, sliboval, ale k ničemu se pořádně neměl. To všechno dospělo k tomu, že mi jednou došla trpělivost.

Moje chování nebylo nijak promyšlené. Protože jsme si ani moc nedávali pozor a jen někdy používali kondom, každý měsíc jsem si představovala, že jsem těhotná. Že přerušovaná soulož není přece zrovna moc spolehlivá a že by se to klidně mohlo stát. Několikrát jsem se i pokoušela v poloze nahoře partnera přisednout, aby nestihl ejakulovat mimo mě včas.

Tamara (37): Chci fingovat nevěru, abych si udržela zájem partnera. Kamarádce to vyšlo

Bála jsem se odmítnutí, ale touha po dítěti byla silná

Přiznám se, že to ode mě nebylo fér, ale byla jsem opravdu zoufalá. Na druhou stranu jsem se hodně bála odmítnutí. Přece jen jsem se v tom vztahu cítila stále nejistá a připadala jsem si jen jako milenka. David hodně jezdil za svou bývalou ženou a brával si Jakuba na víkendy sám, nebyla jsem pokaždé u toho. Kdykoliv Dáša, jeho ex, něco potřebovala, přijel a postaral se. To se mi na něm taky líbilo, ale samozřejmě jsem chtěla mít Davida jenom pro sebe.

Jednou se mi zpozdila menstruace a David byl zrovna se synem na výletě. Jeli navštívit Davidovy rodiče, kteří žili na druhém konci republiky a moc se na svého vnuka Jakuba těšili. Věděla jsem, že tam David stráví celý víkend a že ho následně čeká hned v pondělí důležitá pracovní porada, takže jsme spolu měli být nejdříve ve středu. To znamenalo za pět dní.

Já začala naznačovat, že se mi zpozdila menstruace a cítím se nějak divně. David byl pořád v klidu a psal mi zprávy, ať se nestresuju, že to bude v pořádku a všechno spolu probereme ve středu. Dále už ale nereagoval a nechtěl se o tom bavit. Asi si myslel, že se mi splašily hormony a jsem zbytečně hysterická.

Zpráva o těhotenství ho uvedla do rozpaků

Když jsem o tom znovu začala a vypisovala mu na messengeru, odepsal mi ať se nezlobím, že se chce teď věnovat synovi. To mě naštvalo. Napsala jsem mu, že si jdu koupit do lékárny těhotenský test. To bylo ještě v pátek odpoledne. Sice jsem si pro test zašla, ale ani jsem ho nemusela použít, chystala jsem si jej udělat sobotu ráno, ale v noci jsem to dostala. Byla jsem v dost zajímavém emočním rozpoložení. Na jednu stranu zklamaná, na druhou stranu jsem cítila úlevu. Ale tehdy mě napadlo, že si Davida vyzkouším. Napsala jsem mu, že jsem si dělala test a vyšly mi dvě čárky. Vím, že k těmto účelům existují různé falešné těhotenské testy, které se dají sehnat na internetu, ale tohle jsem fakt nechtěla.

David neodepsal. Pak mi přišla zpráva, která jednoznačně dávala najevo, že ho to rozhodilo. Něco ve smyslu, že už to nemůže být lepší a že se asi se švagrem večer půjde opít. Žádná slova útěchy, podpory, natožpak radosti. Naštvala jsem se. Celou sobotu neodepsal, až v neděli odpoledne, když se měl se synem vracet, mi napsal zprávu, ve které se ptal, jak se cítím. Já mu odepsala, že celkem dobře a že to ve středu všechno probereme. Když přišla středa, já zrovna domenstruovala. David vypadal jako spráskaný pes a ptal se, kdy jdu k doktorovi. Pochopila jsem, že pokud mu nijak nepotvrdím, že to je jisté, bude stále doufat, že to není pravda. A že z toho ale opravdu není nadšený…

Marek (35): Udělal jsem dítě dvěma ženám najednou. Nakonec se spřátelily

Jeho reakce mě hodně zklamala…

Vypadal bezradně a upřímně mi přiznal, že mu jedno dítě bohatě stačí. Stále mluvil o tom, že mi samozřejmě bude pomáhat a že mě v tom nenechá, že není žádný lump. Já ale čekala něco úplně jiného. Ale co jsem vlastně čekala? Žádost o ruku? Radost? To, že spolu budeme bydlet? Jeho předstíraný zájem mě neskutečně zklamal. Měla jsem toho dost a přiznala mu, že jsem si to vymyslela, právě jsem domenstruovala a on může být v klidu. Co následovalo dál se úplně nedá popsat v klidu a bez emocí. Poprvé v životě jsem dostala od muže facku.

Řekl mi, že tohle se nedělá, že strávil celých pět dní jako na trní a řešil sám v sobě, co to pro něj vlastně znamená. Že s těhotenstvím nepočítal a já mu nedala absolutně žádný čas na to, aby to mohl nějak přijmout a že jsem lhářka a že už mi nemůže v ničem věřit. Sebral se a odešel. Od té doby se mnou nemluví, na zprávy nereaguje.

Ale mně to nevadí. Já už ho taky nechci. Protože já chci dítě, rodinu a představovala jsem si to všechno jinak. Chci být pro svého muže důležitá, chci zájem a všechno. Ne to, aby jezdil za bývalou ženou a neměl zájem se mnou trávit čas a brávat ke mně svého syna. Je to bohužel tak, nerozešli jsme se v dobrém. Není to dlouho a ještě se s tím srovnávám. Ale tento příběh sdílím jako varování pro ženy, které by chtěly něco podobného na muže zkoušet. Nedělejte to…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Erika (32): Prověřila jsem si partnera falešným těhotenstvím. Skončilo to pohromou