Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Eva (32): Masér mě sexuálně obtěžoval. Nalhávala jsem si, že to tak nemyslel

Dvaatřicetiletá Eva trpí na problémy s páteří po úrazu, kdy spadla z koně a narazila si kostrč. Od té doby se všechno zahojilo, ale protože má sedavé zaměstnání, pronásledují ji chronické potíže v oblasti pánve. Čas od času chodí na masáže a rehabilitace, protože se jí ozvaly i potíže v hrudní oblasti a také v oblasti krční páteře. Byla zvyklá chodit ke své oblíbené fyzioterapeutce, ale ta odešla na mateřskou a Evu přivítal nějaký cizí masér. To, co s ním zažila, jí ale nepřišlo úplně v pořádku…

Přivítal mě cizí chlap, který mi nebyl sympatický

Litovala jsem, že jsem tam vůbec šla. Stalo se to opakovaně, celkem jsem byla na masáži u tohoto muže třikrát. Šlo o soukromé zdravotní masáže a přišla jsem kvůli celkovému napětí a bolestem na různých místech páteře. Připadala jsem si ale málem jako na nějakém konkurzu na pornoherečku. Byla jsem totálně v šoku! Místo mé oblíbené fyzioterapeutky Radany, která mě dobře znala a věděla, co potřebuji, mě po půl roce, co jsem tam nebyla, přivítal cizí svalnatý chlap, který už na první pohled vypadal jako namyšlený frajer s pronikavým pohledem. Sice se snažil být milý, ale něco se mi na něm vážně nelíbilo…

A víte, jak to je…pokud si v téhle oblasti lidé takzvaně nesednou a nejsou tam sympatie, je opravdu lepší jít jinam. Ptala jsem se ho, kde je moje fyzioterapeutka. Muž odpověděl, že ji zastupuje po dobu, kdy bude na mateřské a přijímá objednávky na její starý pracovní telefon. Muž mi poručil, abych se úplně celá svlékla a postavila zády k němu. Pak se vyptával na všemožné věcí týkající se mého zdraví, včetně různých intimností a toho, jestli mám nebolestivou menstruaci a pravidelný a nebolestivý sex. Musela jsem se nahá předklonit, přitom on stál přímo za mnou. Vůbec se netvářil jako by měl ostych a jakoby respektoval mé právo na intimitu.

Obvykle jsem se dříve setkávala s tím, že když jsem si sundávala podprsenku, fyzioterapeut se odvrátil a nechal mi prostor, abych ulehla na lehátko, aniž by moje prsa viděl. Tady to bylo zcela jiné, navíc tento muž budil respekt, takže jsem celou dobu měla pocit, že je všechno v pořádku a že on dělá jen svou práci a myslí to se mnou dobře.

Watsu masáže podpoří fyzické i psychické zdraví. S čím vším pomohou?

Zdálo se mi, že mi sáhl na prsa

Nevím, jestli se mi to nezdálo, ale měla jsem pocit, že mi sáhl na prsa. Při uvolňující masáži hrudníku a krční páteře jsem seděla na lehátku a on stál za mnou, zdálo se mi, že mi sjel dopředu na prsa a letmo se jich dotkl. A protože jsem kvůli jeho chování byla úplně v křeči a napětí a nedokázala se uvolnit, jeho práce neměla žádný efekt a moje záda mě po tomto setkání doma večer bolela ještě víc. Navíc jsem zpětně přemítala nad tím, zda bylo nutné sundávat si i kalhotky. Musím uznat, že mi lehce masíroval i zadek a to už jsem vůbec nevěděla, co si o tom myslet.

Pak mi oznámil, že po tom všem, co se dozvěděl, usoudil, že by pro mě bylo dobré srovnat mi kostrč přes konečník a že to uděláme příště. Když mi to vysvětloval, dotýkal se mého nahého zadečku a říkal mi, abych se více uvolnila, že jinak to nepůjde. Jinak se choval úplně profesionálně, přesně po skončení stanoveného času odešel a nechal mi prostor na to, abych se v soukromí oblékla. Pak jsme se rozloučili, podal mi ruku, podíval se mi do očí a řekl, že se těší na příště. Byla jsem jako zhypnotizovaná a říkala jsem si, že se přece nic zvláštního nestalo a že na něj tak reaguji jen proto, že je to cizí chlap a já byla zvyklá na svou fyzioterapeutku Radanu. A namlouvala jsem si, že příště už to bude lepší.

Zdál se mi neodbytný a vnucoval mi, že mi srovná kostrč přes konečník

Na dalším setkání jsem se šikovně vyhnula rovnání kostrče, i když mi přišlo, že na to docela naléhá a je zcela neodbytný. Opět se mi zdálo, že mi sjel až na prsa a tentokrát jsem od začátku trvala na svém, že budu mít kalhotky. Neopomněl si však přisadit, že příště poletí dolů. Po této návštěvě jsem byla ještě více zmatená. Nikomu jsem to neřekla a snažila se na to nemyslet.

Pořád jsem si nalhávala, že jeho chování je v pořádku, že dělá jen svou práci. A možná, že se mu líbím. Taky to pro něj asi není jednoduché, takhle intimně pracovat s lidmi. Chyběla mi u něj ale nějaká přirozenost, ostýchavost a milý úsměv, místo toho se choval až arogantně, sebevědomě, tvrdě. Dokonale se ovládal, ale přišlo mi, že něco není v pořádku.

Třetí návštěva byla pro mě opravdu poslední. Pak už jsem se rozhodla, že tam nikdy nevkročím. Opět naléhal na srovnávání kostrče přes konečník, i když jsem odmítala. Zajížděl mi pod kalhotky a přišlo mi, že jeho doteky nejsou ani náhodou profesionální. Přišel mi podrážděný kvůli tomu, že nechci udělat to, co mi doporučuje. Snažil se mi co nejvíce uvolnit oblast pánve, kalhotky musely dolů, používal hodně oleje a uváděl to tak, že bych si je zašpinila. V jednu nestřeženou chvíli mi zajel až k zadečku a začal mi masírovat kostrč.

Neříkám, že to nebylo příjemné, ale protože jsem měla obavu, že sjede tam, kam nemá, byla jsem celá v křeči. Když se mu to málem podařilo, na nic jsem už nečekala, měla jsem toho po krk. Vyrazila jsem z lehátka jako blesk, popadla oblečení, nechala mu na stole peníze a vyběhla ven polonahá, dooblékala jsem se na záchodě.

Jak na masáž nohou a jak se vyznat v reflexních ploškách?

Prý mu nějaká citlivka utekla z lehátka

Když jsem vyšla ze záchodu, zaslechla jsem z jeho pracovny hlasy. Právě celý nešťastný vysvětloval své kolegyni, že tam měl nějakou citlivku, která mu utekla přímo z lehátka. Když jsem odcházela hlavním vchodem, zrovna vyšel ze své pracovny, kde měl otevřené dveře. Střetli jsme se pohledem. Jeho oči připomínaly pohled dravce, jen mi pokynul na pozdrav a neřekl ani slovo. Žádná omluva, nic…

Přišla mi pak od něj smska, stručná, jasná. Napsal, že se omlouvá, jestli se mě něčím dotkl a že se mu tohle s jeho pacienty obvykle nestává. To bylo všechno.

Takže já vůbec nevím, co si mám o tom myslet. Bylo jeho chování zcela v pořádku a jsem prostě jen citlivka? Anebo jeho chování v pořádku už nebylo a já jsem v právu? Bylo to sexuální obtěžování? Nemůžu mu nic dokázat….nedělal mi žádné oplzlé návrhy, nepozval mě na rande ani mě prokazatelně neosahával na intimních místech tak, aby to bylo očividné. Nechtěla jsem už na to myslet a neměla jsem v úmyslu si na něj nějak oficiálně stěžovat. Raději jsem sama sobě vysvětlovala, že to tak nemyslel a nikomu jsem to dosud neřekla.  Ale už jsem tam od té doby nikdy nevkročila…

Poznámka redakce: jména byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
2,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Eva (32): Masér mě sexuálně obtěžoval. Nalhávala jsem si, že to tak nemyslel