Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jste závislí na sexu? Přinášíme 5 méně známých závislostí

Veronika Tichá

Veronika Tichá

17. 1. 2015

Lidé bývají závislí na ledasčem. Ať už je to alkohol, cigarety nebo automaty, nikdy není jednoduché se závislosti zbavit. My vám přinášíme 5 nepříliš častých, ale jen zdánlivě nebezpečných závislostí, se kterými se mnoho lidí musí potýkat.

 Sex

Jestliže máte rádi sex a vyžadujete ho po partnerovi každý den, neznamená to, že byste na něm měli být závislí. Pokud po skončené akci blaženě usínáte s myšlenkami na zítřejší pracovní schůzku, nemusíte se ničeho obávat. U lidí trpících závislostí na sex jde doslova o posedlost sexem. Sex je jedinou náplní jejich myšlenek, nedokážou se soustředit na nic jiného než na své sexuální uspokojení. Pokud ho nedosáhnou, může pak docházet k takovým úkazům, že cestou do práce narazíte na masturbujícího muže v parku nebo, ještě hůře, na sexuální devianty. Důsledky této závislosti nejsou zdaleka tak úsměvné, jak zní její název.

Uklízení

Závislost na uklízení patří k těm život neohrožujícím, pokud samozřejmě neuklouznete po čerstvě vytřené podlaze. Někdo by možná ocenil mít doma takového závisláka, ale pravděpodobně by ho brzy přestalo bavit, kdyby manželka chodila do postele s koštětem a na dovolenou jezdila do drogerie. Pro tyto lidi neexistuje uklizený byt, stále je co vylepšovat.

Nákupy na internetu

Je možné, že příznaky závislosti na nákupech na internetu máte i vy, třebaže v menší míře. Je to jako droga, sedět v pohodlí domova, projíždět tisíce stránek s nepřeberným množstvím zboží a nakupovat pouhým kliknutím. Pokud znáte poštovního doručovatele jménem a každý měsíc se na účtu se dostáváte do mínusu, je něco špatně. Z osob, které nedokážou odolat online nákupům, obzvláště pokud každý den objeví jinou slevovou akci, se můžou stát chroničtí shromažďovači věcí, kteří jednoho krásného dne nenajdou cestu jak z domu, tak ze své obsese.

Jídlo

A opět se to stáčí k jídlu. Bez jídla se žít nedá, a když v nás každá druhá reklama v televizi vyvolává chutě na něco sladkého, odolává se jen těžko. Pro některé lidi ale potrava způsobuje nekontrolovatelnou touhu, která vede k nadměrného přijmu kalorií, což může vyústit v poruchy příjmu potravy jako je mentální anorexie nebo bulimie.

Facebook

Bez facebooku nemůže fungovat drtivá většina zejména mladé populace, ačkoliv si to nepřizná. Jaká je vaše první činnost, když ráno vstanete? Jestli je to zkontrolování „lajků“ u vašeho příspěvku, nemusíte být hned závislí, ale rozhodně to o vás nevypovídá nic moc chvályhodného. Nejdřív byste si aspoň měli vyčistit zuby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jste závislí na sexu? Přinášíme 5 méně známých závislostí