Menu
WomanOnly
Láska

Ivona (35): Můj přítel má ženu a tři děti. Tajil to celé měsíce

Ivona nemá zrovna štěstí v lásce. A na svou poslední vztahovou zkušenost nevzpomíná v dobrém. Její přítel Honza se totiž předvedl jako pořádný prevít. Ukázalo se, že má nejen manželku, ale dokonce i tři děti. A své přítelkyni Ivoně to tajil skoro půl roku…

Uvažovala jsem o společné budoucnosti

Zdá se, že si dám od chlapů na hodně dlouhou dobu pauzu. Nečekala jsem, že by se něco takového mohlo stát právě mně. Můj přítel Honza byl vždycky tak milý a pozorný! Opravdu jsem se zamilovala a uvažovala o společné budoucnosti. To jsem ale ještě netušila, že se o tu pozornost dělím také s jeho manželkou a třemi dětmi! Jak jsem se to vůbec dozvěděla? Nevím, zda to byla náhoda, anebo osud, který mi měl konečně ukázat pravdu! Ale vezmu to hezky od začátku…

Po rozvodu a ukončení bezdětného a nešťastného manželství jsem byla tři roky sama, pracovala a cestovala po světě. A pak jsem na jednom výletě potkala Honzu. Bylo to jedno léto na horách, kde jsme se přímo střetli na turistické značce, každý jsme šli sám po své vlastní ose. Později jsme se ale ještě potkali v hale hotelu a dokonce i večer v baru, kde hrála hudba. Honza šel rovnou ke mně a dal se se mnou do řeči. Oba jsme se divili, že takhle cestujeme a trávíme čas sami bez doprovodu. To jsem ještě netušila, že on si jel odpočinout od manželky a dětí. Tvrdil mi, že je vlk samotář a tohle mu vyhovuje ze všeho nejvíce. Já mu po pravdě řekla, že nemám společnost, jsem single, a kamarádka na poslední chvíli výlet odřekla.

Zbytek času jsme strávili spolu. Zaradovala jsem se, když jsem zjistila, že kamarádka měla pravdu. Když dostala angínu a nemohla mě doprovázet, loučila se slovy, ať jedu sama, že tam určitě někoho potkám. A tak se i stalo.

Erika (32): Prověřila jsem si partnera falešným těhotenstvím. Skončilo to pohromou

Tvrdil mi, že pečuje o nemocnou maminku

Honza mi na sebe prozradil spoustu věcí. Dozvěděla jsem se, kde pracuje, jaké má rád jídlo, hudbu a filmy, co nesnáší, a co ho vždy zaručeně potěší. Jen jedno mi neprozradil: že má doma ženu a tři děti. Vyspali jsme se spolu hned druhý večer na hotelu a i po návratu jsme se začali stýkat, přibližně jednou týdně. Náš vztah se poměrně rychle posouval. Alespoň jsem měla ten dojem. Zdálo se, že jsme zamilovaní a šťastní. Velice brzy jsme zjistili, že to bez sebe nemůžeme vydržet, tak jsme se scházeli častěji, asi dvakrát týdně.

Honza však u mě moc často nepřespával a nezůstal ani na celý jeden den. Vždy se vymlouval na práci a nemocnou maminku, která potřebuje nakoupit a všechno doma obstarat. Vysvětlil mi, že bydlí s mámou, protože je osamělá a nemocná. Že ho potřebuje. Příště zase zmínil psa, že ho nemůže nechat v bytě dlouho samotného, protože máma ho nevyvenčí. A jednou ho i s sebou přivedl. Neměla jsem žádný pocit, že by něco bylo špatně a že by mi Honza lhal. Je ale pravda, že zamilovaní lidé bývají často slepí. Když jsem se ptala, proč neměl s sebou tehdy na horách psa, bez váhání odpověděl, že si potřeboval odpočinout a přijela jeho sestra ze zahraničí, která se postarala o psa i o maminku.

Neměla jsem žádné podezření

Takhle to šlo skoro půl roku. Občas jsme večer zašli na večeři nebo do kina. Za tu dobu Honza u mě přespal asi jen dvakrát, a to vždycky o víkendu. Když jsem začala mluvit o tom, že už nejsem nejmladší a přála bych si dítě, anebo jsem nadhazovala téma společného stěhování, vždycky z toho nějak šikovně vycouval. Jednou jsem ho překvapila v práci. To nebyl rád. Měla jsem pocit, že nechce, aby nás spolu jeho kolegové viděli. Já to respektovala. Ale mrzelo mě třeba, že mě ještě ani po skoro půl roce nepředstavil mámě. Přitom jsem z něj cítila, že nejsem pro něj jen holka na chvíli.

Když jsme mluvili o dětech, nikdy se ani slovem nezmínil o tom, že by už nějaké děti měl. Naopak stále opakoval, že není kam spěchat. Bylo mu už přes čtyřicet, ale muži to asi mají jinak. S kamarádkou jsme to několikrát společně probíraly. Helena ale nebyla tak důvěřivá jako já a něco se jí pořád nezdálo. Asi měla ohledně Honzy dobrou intuici. Jednou mi zavolala brzy ráno a oznámila mi, že musíme jít o polední pauze spolu na oběd. Zdálo se to naléhavé a myslela jsem, že něco řeší, tak jsem šla. To jsem ještě netušila, co mě čeká.

Marek (35): Udělal jsem dítě dvěma ženám najednou. Nakonec se spřátelily

Kamarádka mi oznámila šokující informaci

Helena se tvářila velmi ustaraně. V tu chvíli mě přešla chuť a objednala jsem si jenom čaj. Pak jsem se dozvěděla něco, co jsem opravdu vědět nechtěla. Helena mi řekla, že Honza celou dobu lhal. Čirou náhodou ho jednou viděla v ordinaci pediatra, kam ona dochází se svou dcerkou. Byl tam se dvěma malými dětmi. Osobně se s Helenou neznali, ale poznala ho podle fotky, kterou jsem jí ukazovala. K dětem se Honza choval důvěrně jako k vlastním, poté z okna čekárny Helena viděla, jak nastoupil do auta, které řídila nějaká žena a v němž sedělo ještě jedno starší dítě. Nedalo jí to, tak se zcela nenápadně zeptala sestřičky, kterou znala a se kterou si tykala.

Dozvěděla se, že to byly jeho děti, které má celkem tři a že je už více než deset let šťastně ženatý se zdravotní sestrou, která pracuje na gynekologii. Nemohla jsem tomu uvěřit! V první chvíli jsem si myslela, že si Helena ze mě dělá ošklivou legraci! Podle toho, jak se tvářila, mi však došlo, že to myslí vážně. Z našeho společného oběda jsem odešla jako spráskaný pes. Sebralo mě to natolik, že jsem se v práci vymluvila na silnou nevolnost a odešla domů. Hned jsem volala Honzovi a žádala vysvětlení.

Přiznal pravdu a byl z toho velmi špatný

Večer přijel. To už tušil, že je zle. Konečně se zachoval upřímně jako chlap a všechno mi potvrdil. Na jeho vysvětlování a zdůvodňování jsem však opravdu neměla náladu. Sice měl slzy v očích a já dodnes věřím tomu, že mě opravdu miloval, ale bez milosti jsem ho vyhodila a řekla mu, že ho už v životě nechci vidět.

Aby toho nebylo málo, tehdy jsem ještě ke všemu řešila, jestli nejsem těhotná, protože se mi zpozdila menstruace o celé dva týdny. Byly to opravdu krušné časy. Těhotenství se naštěstí nepotvrdilo. Ale jak  jsem řekla, žádného chlapa už nechci! Tohle mi bohatě stačilo!

Honza mi celý další měsíc vypisoval, volal, posílal květiny, omlouval se a vysvětloval, že se zamiloval a nevěděl, co má dělat, protože bych ho ženatého se třemi malými dětmi nechtěla. Ale tohle mě vážně nezajímalo! Tohle mu odpustit nemůžu, zachoval se i dost hnusně ke své ženě, navíc vím jistě, že by od rodiny stejně nikdy neodešel.

Stalo se vám někdy něco podobného?

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ivona (35): Můj přítel má ženu a tři děti. Tajil to celé měsíce