Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak být úspěšnou ženou? Naučte se správné sebedůvěře

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 12. 2015

Jedním z hlavních priorit konference WO.men je podpora ženského sebevědomí. Proč je vlastně tak důležité?

Věříte si?

Být opravdu sebevědomou osobou, to není jen tak. Ve skutečnosti jen málokterá z nás může říct, že se nikdy nedostala do situace, kdy by o sobě pochybovala. Občas se dostaneme do situace, ve které úplně přesně nevíme co dělat, nebo jsme už něco udělali a nyní přemýšlíme o tom, zda to bylo správně. Svět je někdy zkrátka složitý.

Optimální míra sebevědomí

To, že si občas úplně stoprocentně nevěříme, je však naprosto v pořádku. Problém mohou mít naopak ti, kteří o sobě nepochybují nikdy a v ničem. To může naznačovat na neschopnost objektivního sebehodnocení ve smyslu vlastního přeceňování ve srovnání s ostatními, kterému se v sociální psychologii říká Dunningův-Krugerův efekt.

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

Kde ho vzít?

I přes toto nebezpečí je dostatek sebevědomí vedle dostatečné sebedisciplíny jedním z hlavních předpokladů úspěchu. Jenže proč nám někdy úplně chybí? Na vině bývá srovnávání s ostatními – druhou stránkou neobjektivního sebehodnocení je podceňování se. A nejde už jenom o sousedy či kolegy v práci. Dnešní vyspělé technologie nám umožňují srovnávat se prakticky s celým světem.

Genderová (ne)rovnost

Důležitým aspektem jsou rozdíly mezi muži a ženami. I když se naše doba nese ve znamení podpory genderové rovnosti, spousta žen má stále pocit, že si toho nemůže dovolit tolik, co muži. Některá opatření, jako například zákaz diskriminace na trhu práce jej paradoxně ještě přiživují, jelikož vytváří dojem, že bez zvýhodňování žena pracovního úspěchu dosáhnout nemůže.

Jak vést děti k sebedůvěře? Podporou zdravého sebevědomí jim dáte dar do života!

Začněte si věřit s WO.men!

Obecně nižší sebedůvěra žen v porovnání s jejich mužskými protějšky, která přispívá ke genderovým nerovnováhám v současné společnosti, je hlavním důvodem, proč vznikla konference WO.men, jejímž cílem je podpořit ženské sebevědomí, duševní rozvoj a dodat ženám odvahu k malým i velkým změnám v jejich životě. Na konferenci mimo jiné vystoupí ženské osobnosti, které se nebály a díky tomu, v životě dosáhly svého.

“Často jsem se v okolí setkávala s ženami, které si nevěřily a přitom to byly úžasné osobnosti. Proto jsem se s kolegyněmi rozhodla, že to změníme a budeme se snažit šířit vzácné rady a zkušenosti, které jsme v průběhu naší práce nastřádaly. Tak vznikla konference, která má za cíl změnit myšlení a postavení žen a mužů ve společnosti,” uvádí zakladatelka konference Aneta Drábková.

Kdy a kde

Konference WO.man se koná 19. února 2016 od 9:00 do 17:00 v Praze. Akce proběhne v budově luxusního Grandior Hotelu Praha (Na Poříčí 42, 110 00 Praha 1). Registrovat se můžete na oficiálních stránkách akce: www.konference-women.cz.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak být úspěšnou ženou? Naučte se správné sebedůvěře