×
WomanOnly

Jak na migrénu? Pomáhá klid, tma a bylinky

Zdroj: Shutterstock.com

Migréna není jen nepříjemná bolest hlavy, ale znamená také poruchy vyjadřování, slabost, poruchy vidění a čichu nebo také bolesti břicha a zvracení. Všem těmto příznakům se dá přitom lehce zabránit. Zkuste naše tipy a migréna rázem zmizí.

Migrénu mohou předcházet již zmíněné poruchy vidění nebo slabost. Poté přichází záchvatovitá bolest hlavy, která je způsobená nadměrným rozšířením nebo zúžením cév v mozku. Migrénu může způsobit hlavně stres, nadbytek nebo nedostatek spánku, menstruace, ale také nedostatek pohybu, alergie, sluneční záření nebo velký hluk a dav.

Mezi potraviny, které mohou způsobit migrénu, se řadí citrusy, jogurty a sýry. Velkou aktivaci migrény způsobuje hlavně alkohol a cigarety.

Jak se zbavit bolesti?

Pokud vás tato zákeřná bolest hlavy již zasáhla, je potřeba se vyvarovat všem vyvolávacím příčinám, mít v pokoji naprosté ticho a temno. Jestliže zvolíte rychleji účinnou možnost, lékař vám předepíše analgetika, sedativa nebo antidepresiva.

Přírodní léčiva jsou ale pro tělo mnohem přirozenější, vyzkoušejte osvědčené byliny. Pro správný mozkový krevní oběh a lepší funkci mozku užívejte jinan dvoulaločný.

Vyzkoušejte například mátový čaj, díky kterému se zbavíte migrény.

Při léčbě migrény pomáhá hlavně zklidňující heřmánek, zázvor, máta či rozmarýn. Léčivé účinky má ale i obyčejná paprika nebo vrbová kůra.

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*