Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak se starat v létě o vlasy? Víme, jak na nejčastější problémy

Léto je tu a s ním přichází horké slunečné dny, které můžou vaše vlasy do hloubky poškodit a zanechat je suché a jakoby bez života. Nechte si poradit, jak se o vlasy v létě starat a těmto problémům předejít.

Jak vyzrát na suché vlasy?

Jedním z úhlavních nepřátel vašich vlasů v létě je vysoušení. Jelikož jsou vlasy  často vystaveny extrémnímu slunečnímu záření, které má na ně mnohdy stejný účinek jako fénování horkým vzduchem, musíte vlasům dodávat dostatek hydratace.

Jedním z nejúčinnějších a nejméně pracnějších způsobů, jak vlasy hydratovat, je prodloužit čas mezi mytími na 3 až 4 dny. Tím pádem budete mít u kořínků více mazu a vlasy se vám budou méně vysoušet. Pokud se vám však tato metoda nezamlouvá, vyzkoušet můžete mytí vlasů zředěným šampónem nebo úplně bez něj a myjte si pouze konečky kondicionérem.

Vyzrajte na roztřepené konečky

Jelikož vaše vlasy během letního období prochází extrémními změnami počasí, jedním z nejčastějších problémů letních vlasů, jsou roztřepené konečky. Právě o konečky vlasů se starejte velmi pečlivě. Spolehlivým pomocníkem jsou vlasové oleje, které v drogerii koupíte za zhruba 100 korun. Při jejich výběru v obchodě pamatujte, že ty opravdu účinné obsahují jojobový výtažek.

Zamilujte si přírodní kosmetiku

Rozlučte se na léto s vlasovou kosmetikou, která obsahuje příliš chemických složek, které vaše vlasy zbytečně vysouší. Obzvlášť na pozoru buďte před přísadami na alkoholové bázi. Raději na léto zvolte přírodní nebo bio kosmetiku, která vaše vlasy nebude zatěžovat a navrátí jim přirozený lesk a vitalitu.

Prevence je nejdůležitější

Předcházejte všem výše uvedeným vlasový problémům správnou péčí. Ať už se jdete slunit na pláž, opalovat se na zahradu nebo jdete jenom do práce, nezapomeňte na pokrývku hlavy. Právě klobouk nebo šátek bude vaše kadeře chránit před pichlavými slunečnímu paprsky, které vlasy vysušují.

Dalším skvělým pomocníkem v boji proti letním vlasovým problémům jsou vlasové protektory s vysokým SPF, díky kterým vaše vlasy zůstanou slunečním zářením nepoškozené. Také se na letní období rozlučte nebo alespoň snižte intenzitu používání žehličky, kulmy nebo fénu na vlasy, které budou vaše vlasy zbytečně vysoušet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se starat v létě o vlasy? Víme, jak na nejčastější problémy