Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit podbradku. Zkuste cviky profesionálů!

Redakce

Redakce

23. 1. 2019

V pohádkách a historických filmech se objevoval často. Starosta – pupkatý pán – s vážným pohledem a obrovskou dvojitou bradou. Ta byla, stejně jako jeho veliké břicho, symbolem moci, hojnosti a vážnosti. Ale kdo z nás by chtěl být jako „starosta“? Nás spíše zjištění, že se nám klube druhá brada, pořádně vyleká. Podbradek totiž považujeme za počínající stárnutí pleti a průvodní jev nežádoucího přibírání na váze.

Kde se bere podbradek?

A opravdu tomu tak je. S přibývajícími léty ztrácí naše kůže elasticitu a dochází k jejímu pozvolnému ochabování. Kůže pak společně s podkožním tukem a krčními svaly, jež jsou v důsledku špatného sezení či stání ochablé, pomalu sklesává do útvaru tzv. druhé brady.

Je-libo skalpel?

Podbradek není sám o sobě nebezpečný, ale je nevzhledný a jeho majiteli může být při pohledu do zrcadla protivný. Jednou z variant, jak se podbradku zbavit, je zákrok estetického chirurga. Kdo ale nemá rád operativní zásahy ve svém obličeji, může se mírný podbradek pokusit odstranit sám. Pomoci mu v tom může řada cviků a správná péče o oblast krku a dekoltu.

Jak se zbavit podbradku? Máme pro vás 5 cviků a mnoho rad!

Obličejová gymnastika

Povislé drobné krční svaly můžeme vzkřísit k životu několika účinnými cviky z oblasti tzv. obličejové gymnastiky. Dopředu ale upozorňujeme, že bude zapotřebí veliké trpělivosti a pravidelné snahy. Podbradek také nevznikl přes jedinou noc, takže musíme počítat s tím, že i jeho odstraňování přirozenou cestou může nějakou chvíli trvat.

Pohodlně se posadíme na židli, uvolníme ramena, ruce volně složíme dlaněmi do klína, hlavu máme v základní rovné pozici s pohledem dopředu. Každý cvik bude z této polohy těla vycházet:

  • Protažení krku – zavřeme oči, zvolna dýcháme a hlavu pomalu mírně zakloníme dozadu. Pozor, ať ramena nevyjedou k uším, stáhneme je zase zpátky dolů. S nádechem záklon prohlubujeme, s výdechem kousek uvolníme. 8x opakujeme a poté se vrátíme do výchozí polohy.
  • Protažení do stran – s výdechem začneme otáček hlavu bradou nad jedno rameno. Poté s výdechem spustíme půlkroužkem hlavu dolů na střed s nádechem. Bradou se dotkneme jamky na krku mezi klíčními kostmi. A s výdechem dokončíme půlkroužek hlavou nad druhé rameno. Opakujeme 8x.
  • Zakloníme hlavu jako u prvního cviku a budeme s výdechem otevírat ústa dokořán a s nádechem je zavírat. Dýcháme nosem. Opakujeme 8x.
  • Hlava je v základní poloze – budeme nyní vytrčovat bradu dopředu. Co nejvíce vpřed, aniž by hlavu následovala ramena. Ty držíme na místě, trup se nepředklání. Pracuje jen hlava a svaly na krku. Opakujeme 8x, pak uvolníme.
  • Hlava je v základní poloze, střídavě vyslovujeme samohlásky „O“ a „A“.

Pozn.: Tento poslední cvik dokazuje svou účinnost v mladistvých tvářích většiny Indů. Ti pravidelně několikrát denně vyslovují své budhistické „Ooommmm“, jež původně vzešlo ze samohlásek „Aaaauuummm“.

Líčení pro kulatý obličej. Jak protáhnout linie pomocí make-upu?

Hlavu vzhůru

Předcházet podbradku a mírnit již vzniklý útvar, můžeme ale především správným držením těla. Budeme-li si myslet na to, aby se nám nehrbila záda, nekulatila ramena a neklesala brada, uděláme tím svému krku a dekoltu největší službu.

Správné ošetření pleti

Na vzniku podbradku, stejně jako na jeho odstraňování má významný vliv i správná péče o oblast krku a dekoltu. Proberte se svojí kosmetičkou nejvhodnější krémy a vyživovací přípravky pro tuto zónu a nechte si ukázat správný směr a tlak při jejich aplikaci. Obecně by se mělo jednat o velmi jemný hmat a směr vtírání by měl být směrem vzhůru od dekoltu k obličeji. Krém zapracováváme do pokožky velmi něžným dotykem a měkkým poklepem prstů.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit podbradku. Zkuste cviky profesionálů!