Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si doma ostříhat vlasy krok za krokem bez katastrofy

Zaplatit si v dnešní době kvalitního kadeřníka není levná záležitost. A proto není divu, že jejich služby začínají být pro mnohé ženy finančně nedostupné. Jestli už i vás nebaví utrácet nehorázné částky u své kadeřnice, pak vyzkoušejte náš návod, jak si ostříhat vlasy v pohodlí domova snadno a rychle!

Jak začít a co si připravit?

Ke stříhání doma nepotřebujete kupovat žádné profesionální náčiní. Postačí vám gumičky do vlasů, kvalitní kartáč na vlasy a kuchyňské nůžky. Zabere vám to jen asi 30 minut a při opakování už ani tolik času potřebovat nebudete. Tak seberte odvahu a vyzkoušejte to! Věřte, že není nic jednoduššího.

Krok číslo jedna

Nejprve své vlasy vykartáčujte kvalitním žíňovým kartáčem, který koupíte v každé dobré drogerii. Tento kartáč vám zajistí to, že vaše vlasy budou hladké a poddajné. Pokud máte tvrdší vlasy vmasírujte do nich výživný olej na vlasy, díky kterému mudou měkčí a bude se vám s nimi lépe manipulovat.

Jak si nezničit vlasy? Vyhněte se 8 nejčastějším chybám

Krok číslo dvě

Předkloňte se a za pomoci kartáče učešte culík. Ohon by měl být uvázaný přesně nad středem čela a neměl by být příliš stažený, aby jste si vaše vlasy zbytečně nepoškodila!

Krok číslo tři

Připravte vlasy na stříhání tím, že si určíte délku střihu. Jestli chcete, aby vaše první vrstva končila na okraji obočí či u brady, určíte délku tím, že změříte vzdálenost od gumičky (která drží váš culík u čela) k místu, kde chcete, aby první vrstva končila.

Krok číslo čtyři

Po změření délky ustřihněte zbytek culíku, jež přesahuje zmíněnou délku. Poté změňte svůj úchop nůžek a tupým koncem vlasy prostřihněte – tak jak si kdysi váš děda zastříhával holicí štětku. Sundejte si gumičku a vlasy pročesejte. Zajisté budete velmi překvapené, jak jednoduše lze z vlasů utvořit dokonalý střih a to vše bez větších dovedností.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si doma ostříhat vlasy krok za krokem bez katastrofy