Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně aplikovat umělé řasy. Vytvořte si svůdný pohled s našimi triky!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

29. 12. 2018

Umělé řasy dokáží krásně zvýraznit oči každé ženy, ovšem pokud se někde odchlipují a odlupují, nadělají na našem vzhledu více škody než užitku. Jak si správně aplikovat umělé řasy, aby vydržely bez chybičky celý večer?

Aplikace umělých řas – cena

Pokud toužíte mít husté a dlouhé řasy stále, pak můžete vyrazit do salónu, kde vám umělé řasy aplikují metodou řasy na řasu, tedy po jednotlivých řasách. Umělé řasy ovšem vypadávají spolu s vlastními, proto je nutné chodit zhruba každé tři týdny na doplnění.

Výhodou této metody je především přirozený vzhled – pokud to nepřeženete s délkou, nikdo ani nemusí poznat, že řasy nejsou vaše. Nejedná se ovšem o levou záležitost – cena za aplikaci umělých řas se v Praze pohybuje od 900 Kč za první aplikaci a od 300 Kč za doplnění. Pokud tedy umělé řasy chcete jen na určitou příležitost, lepším řešením je zakoupit si jednorázové umělé řasy vcelku, které seženete v každé větší drogerii za pár desítek korun. Jedná se o dvě zakřivené pásky pokryté řasami, které se lepí nad vlastní řasy.

Co je trvalá na řasy a jak na to?

Jak používat umělé řasy vcelku

Umělé řasy celku mají tu nevýhodu, že je velmi snadné zařídit, aby vypadaly naprosto příšerně. Stačí jejich nevhodný výběr či nedůsledná aplikace a budete připomínat klauna. Na druhou stranu můžou vypadat i přirozeně a hezky, pokud se budete držet určitých pravidel.

Při výběru pamatujte na to, že méně je v tomto případě více. Účelem umělých řas je sice prodloužit, zhustit či zvýraznit vlastní řasy, ovšem křiklavými barvami a monstrózními délkami jen upozorníte na fakt, že jsou umělé. Jakkoli je to u tohoto typu řas často zřejmé, není potřeba to ještě zvýrazňovat. Vybírejte tedy co nejpřirozenější modely.

Jak aplikovat umělé řasy

Kromě samotných řas budete k aplikaci potřebovat ještě speciální lepidlo na řasy. V drogerii jej najdete obvykle hned vedle řas, případně je k nim přiloženo v balíčku. Jsou k dostání jak tmavá, tak čirá, lepší je samozřejmě to čiré, kterým si při lepení neumažete oční okolí.

Můžete narazit také na samolepící řasy, pro jistotu však doporučujeme pořídit si i lepidlo, jelikož málokomu se povede správně aplikovat řasy již na první pokus, a řasy už pak nemusí pořádně lepit. Z toho plyne, že pokud si řasy lepíte poprvé, vyhraďte si na celý proces alespoň hodinu.

Jak si správně líčit řasy řasenkou: Nepodceňte přípravu

Jak správně aplikovat umělé řasy

1. Ještě než začněte s lepením, vyzkoušejte si umělé řasy nanečisto. Přiložte pásku k oku a zkontrolujte, zda není příliš dlouhá. Přebytečnou část poté odstřihněte z vnějšího konce (tam, kde jsou řasy nejdelší).

2. Poté pásku s řasami přetřete lepidlem a počkejte zhruba 20 vteřin, aby lepidlo trošku zaschlo a rychleji se přilepilo k víčku. Pásku pak vezměte pinzetou (uprostřed) a přiložte na oční víčko co nejblíže k linii vlastních řas.

3. Pinzetou nyní přitlačte pásku k víčku, aby se pořádně přilepila – začněte uprostřed, pokračujte vnější částí a nakonec připevněte vnitřní část. Pinzetou tlačte seshora a dejte pozor, abyste ji příliš neupatlali od lepidla a znovu si jí pak řasy nestrhli.

4. Musíte být rychlí, aby vám lepidlo nezaschlo ještě před připevněním. Pokud se tak stane, aplikátorem můžete na konce pásky trošku lepidla přidat, ovšem nikdy jej nedávejte přímo na víčko. Konce ovšem musí pevně držet, jinak hrozí nevzhledné odchlipování.

5. Nakonec můžete použít černé tekuté linky, kterými zakryjete přechod mezi umělými řasami a víčkem. Při sundávání buďte opatrní, se strháváním postupujte pomalu a od vnějšího konce.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně aplikovat umělé řasy. Vytvořte si svůdný pohled s našimi triky!