Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Jak si správně pilovat nehty? Zamezte ošklivému třepení

Redakce

Redakce

29. 1. 2017

Trpíte na lámavé nehty nebo se vám neustále třepí? Chyba může být v pilování nehtů. Naučte se, jak správně na to!

Pilování nehtů je základním krokem ke krásné manikúře. Správným pilováním si udržíte vhodný tvar a předejdete zbytečnému lámání nehtů. I proto, že se vám následně budou nehty méně třepit, si tak déle udržíte bezchybnou manikúru.

Vyberte si správný pilník

Typů pilníků je hned několik – kovový, papírový nebo skleněný. Obecně se říká, že nejlepší je ten skleněný, jelikož k jeho opotřebování dochází velmi zřídka a k nehtům je jemný.

Bříškem prstu zkuste nejdříve hrubost pilníku. Drsnější stranu používejte především na zkracování nehtu, tu jemnější pak na závěrečný finiš a dolaďování tvaru.

Co se týče nůžtiček, ty používejte pouze někdy a velmi opatrně, hlavně pro zkracování opravdu dlouhých nehtů.

Jak mít perfektní nehty a neutratit majlant? Udělejte si gelové či akrylové nehty doma!

Jak si správně pilovat nehty: Tvar nehtů

Tvar nehtů je čistě na vás, buď můžete nehty zpilovat do rovna, oválně do obloučku nebo následujte současný trend zašpičatělých nehtů. Nejuniverzálnějším tvarem nehtů jsou samozřejmě ty lehce zaoblené.

Technika pilování

Nejvhodnější technikou pilování je pilovat nehty jedním směrem do té doby, než dosáhnete požadované délky a tvaru. Tou úplně nejméně vhodnou technikou je potom pilovaní na obě strany – jednou doprava, jednou doleva. Tím nehet pouze narušíte a přispějete ke třepení nehtů.

Jak si odlakovat nehty i třpytky? Výborné triky s alobalem!

Závěrečná péče

Pro dokonalou manikůru nezapomeňte také po pilování nehtů na leštění, odstranění přebytečné nehtové kůžičky a regenerační péči.

Celkový dojem z perfektní manikúry pak jen vylepšíte pěstěnou a hladkou pokožkou dlaní. Nezapomeňte tedy pravidelně používat výživný krém na ruce, obzvláště v suchých a studených měsících.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně pilovat nehty? Zamezte ošklivému třepení