Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně vybrat peeling

Redakce

Redakce

16. 1. 2014

Ženy mají různé typy pleti. Na ty se ovšem musí používat různé druhy peelingů (scrubů), které nebudou pleť dráždit, ale naopak jí napomůžou ke zdraví. Do správně ošetřené pleti peelingem se pak lépe vsakují hydratační krémy či séra. Kromě dokonale hebkého obličeje vás může čekat také úbytek černých teček a tím stažení pórů, které zajisté trápí nejednu ženu.

Jestliže máte zdravou, normální pokožku, která nevyžaduje nic víc než právě mechanické odstranění odumřelých buněk, postačí vám obyčejný peeling z drogérie za pár korun (např. Balea – krémový peeling s aloe vera za 69 korun.). Používání peelingu se doporučuje pro normální pokožku jednou za týden nebo dle potřeby.

Vlastníte citlivou pleť, kterou podráždí i pírko? Doporučuji vám vybrat si peeling s jemnějšími zrny a nějakou uklidňující složkou např. s panthenolem. (Manufaktura – Čistící obličejový peeling s panthenolem a mandlovým olejem pro citlivou pokožku, 169 korun.) Citlivá pleť by se měla obrušovat jednou až dvakrát za měsíc.

Trpíte na mastnou či problematickou pleť? V tom případě jsou vhodné přípravky s kyselinou salicylovou, která má protizánětlivý účinek a zabraňuje maštění pleti. Peeling s touto kyselinou je také vhodný pro zralou pleť, protože způsobuje tvorbu kolagenu a tím redukuje vrásky. (Eucerin – DermoPURIFYER Jemný čisticí peeling, 219 korun.) Mastná pleť se může obrušovat jednou za týden, nebo i klidně každý den. Záleží na vás.

Máte akné? Tak na peeling zapomeňte! Nebo ne?

Když vás trápí těžké akné, je lepší se peelingu úplně vyhnout. Mechanické obrušování by vám mohlo pokožku rozdráždit a akné by se mohlo ještě více rozšířit po obličeji. Ovšem jestli máte na obličeji pár pupínků, stačí se jim při peelingu zkrátka vyhnout.

Jste domácí kutilka a ráda si vytváříte své vlastní kosmetické poklady? Na svůj vlastní peeling můžete použít tento jednoduchý recept: Smícháte kávové zrnka s mlékem (pro hladší výsledek smetanu), přidáte trochu medu a je to! Můžete následně použít i na rty a celé tělo. Neodolatelně hladký pocit zaručen a navíc také pomáhá proti celulitidě!

Domácí kávový peeling? Skoncujte s celulitidou přírodní cestou

Nutno zdůraznit, že peeling se používá na dokonale vyčištěnou pleť, krouživými pohyby a ideálně od středu ven. V žádném případě pleť nedrhněte! Mohlo by vám to přinést víc škody než užitku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně vybrat peeling