Menu
WomanOnly
Krása

Jak správě nanášet make-up? Podívejte se na naše rady a tipy

Redakce

Redakce

20. 11. 2016

Nevíte si rady s běžným ani večerním líčením? Potřebujete pár rad, ale na návštěvu profesionální vizážistky nemáte čas ani peníze? Přečtěte si náš článek a naučte se několik tipů, jak správně nanášet make-up a zvýraznit vaší přirozenou krásu pomocí šikovných kosmetických pomocníků.

Základem je péče o pleť

I kdyby byl váš make-up sebedokonalejší, nedokáže skrýt zanedbanou pleť, a proto se o tu svojí pečlivě starejte. Váš každodenní rituál by měl obsahovat tři kroky, a to: čistění pleti, tonizaci a hydrataci. Tyto kroky byste měla ideálně provádět ráno i večer, obzvlášť pak před spaním je nutné make-up odlíčit. Používejte přípravky nejlépe z jedné řady od jedné kosmetické značky a nezapomeňte si vybírat ty výrobky, které jsou určeny pro váš typ pleti. Pokud máte s vaší pokožkou problémy, vyhledejte profesionála, který vám pleť odborně prohlédne a poradí vám s péčí, přípravky a popřípadě i s léky.

Nevíte, co je to primer? Seznamte se s podkladovou bází

Odstín a barvy pro váš typ kůže

Až si budete v drogerii vybírat make-up, nanášejte jej na hranu čelisti a zkontrolujte, zda vámi vybraný odstín sedí především s barvou krku. Pokud máte trochu čas, nechte make-up na kůži chvíli takzvaně „sedět“ a zaschnout, abyste zjistila, zda náhodou konzistence nezoxiduje a nezmění barvu. Shodu barvy s vaší kůží byste měla kontrolovat na denním světle a pokusit se vyhnout umělému osvětlení.

Odstíny nejen make-upu, ale i tvářenky, bronzeru či očních stínů byste měla vybírat na základě podtónu vaší pleti. Pokud jste spíše světlý typ a vaše žíly na zápěstí mají namodralý nádech, vybírejte spíše studené barvy a růžový tón make-upu. Pokud je vaše kůže spíše v teplých, takzvaných olivových podtónech, sáhněte po hřejivých či zlatavých barvách a hledejte make-up s žlutým odstínem.

Jak správně nanášet make-up

Pokud jste zvyklá nanášet make-up prsty, vždy se ujistěte, že máte ruce čisté. Pro profesionální aplikaci můžeme doporučit štětce, které seženete jak v běžných drogeriích, tak i na internetu. Velmi známá je nyní metoda nanášení tekutého make-upu pomocí navlhčené houbičky. Ten si nejdřív naneste na hřbet ruky a malé množství zapracujte do pleti. Štětcem pak můžete looku dodat přirozený výsledný finiš pomocí krouživých pohybů. Při nanášení očních stínů nezapomeňte barvy opatrně zapracovat do sebe tak, aby stín nevypadal tvrdě a nevytvářel ostré hrany a přechody.

Jak nanášet tvářenku. Pomůže vám vypadat mladě a svěže!

Méně je někdy více

Pokud s nanášením make-upu nemáte moc zkušeností, nezapomeňte, že méně je někdy více. Začínejte opatrně s malým množstvím a s jemnějšími barvami a postupně se můžete dopracovat i k extravagantnějším barvám a složitějším lookům, jako jsou třeba kočičí linky nebo výrazné rudé rty. Obecně platí pravidlo, že pokud máte silně nalíčené oči, ústa již nechte v přirozených barvách a stejně tak i naopak.

Nakonec pro vás máme několik konkrétních tipů na aplikaci a také produkty, které by ve vaší kosmetické výbavě neměly chybět!

  • Podkladová báze zajistí, že se make-up za celý den nehne z místa. Báze můžete vybírat na celý obličej nebo i specificky pod oční stíny.
  • Pokud používáte transparenční fixační pudr, naneste jej ve větším množství na místa, které chcete zvýraznit – tedy střed čela, lícní kosti či hrana čelisti. Nechte pudr na místě takzvaně „zapéct“ a po několika minutách jej velkým štětcem rozprašte. Tento trik vám hodně ulehčí například konturování.
  • Na zvýraznění obočí používejte barvy v odstínu vašich vlasů.
  • Pokud máte ráda oční linky, ale přijdou vám na denní nošení moc výrazné, zvolte hnědou barvu. Nejlepší je tužkou vytvořit malé čárky nebo tečky hned u kořene řas. Pokud toužíte po výrazné lince, sáhněte spíše po gelových formách se štětečkem.
  • Nezapomeňte hodně pít – jen tak bude pokožka hydratovaná a krásná.

Jaký make-up preferujete vy? Máte raději přirozenou krásu nebo sebevědomě saháte po červené rtěnce?

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správě nanášet make-up? Podívejte se na naše rady a tipy