Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak správně vybrat podprsenku. Zvyšte své nároky!

Redakce

Redakce

2. 3. 2017

Už od prvního stupně základní školy si dívky, především díky připomínkám chlapců, uvědomují svou ženskost. Asi každá z nás si půjčovala a zkoušela maminčiny šaty včetně podprsenky a tak dlouho naléhala na rodiče, až dostala své první tzv. bodýčko. Touha po vlastní podprsence rostla s věkem. Nároky na podprsenku nebyly nikterak vysoké. Důležité bylo zvětšit prsa a samozřejmě, aby se mi podprsenka líbila. A přesně tyto nároky má i většina žen.

Ať už se jedná o podprsenku sportovní, nebo na běžné nošení, vždy je důležité zvolit správnou velikost. Nejprodávanější velikost košíčku je B a C s objemem 70 – 75. Tento fakt nám neukazuje, že většina žen má takto velká poprsí, pouze volí špatnou velikost. Nejčastější chyby při výběru jsou velký objem a malé košíčky.

Správná velikost podprsenky

Častou a zároveň špatnou domněnkou bývá, že obvod hrudníku odpovídá číslování u obvodu podprsenky. Musíte počítat s elasticitou materiálu, který časem povolí. Proto je vhodné zvolit o 5 – 10 cm menší velikost.

Správná volba obvodu se vyzkouší jednoduše. Stačí natáhnout zadní část, kde by se měl vytvořit prostor na dva prsty. Je důležité, aby podprsenka pevně seděla i v případě zapnutí na nejvolnější háček. Zadní část musí tvořit pravý úhel s lokty a být uprostřed zad.

Při zvednutí rukou nahoru nebo jakémkoliv pohybu se sune podprsenka nahoru? Zvolte menší obvod. Dbejte však na to, aby se vám dobře dýchalo. Obvod je největší opora, nikoliv ramínka. Pokud se ramínka zařezávají do kůže, signalizují špatně zvolenou velikost. Tento problém je nejčastější u tenkých ramínek.

Další častou chybou je přetékaní prsou přes horní lem košíčků, kdy chce žena docílit push-up efektu a zbytečně volí menší košíčky.

Pokud můžete strčit prsty pod kostici, je to další ukazatel, že jsou košíčky malé. Kostice musí kopírovat měkkou tkáň prsou a to po celé délce, neměla by tlačit a způsobovat začervenání kůže.

6 signálů, že nosíte špatnou podprsenku. Neutrácejte zbytečně!

Správný druh podprsenky

V dnešní době je mnoho druhů podprsenek. Klasické nevyztužené, vyztužené, s kosticemi i bez nich, s odnímatelnými ramínky nebo ramínky různě nastavitelnými. Zda zvolíte výztuž a kostice, nezáleží tolik na druhu oblečení jako na pohodlí a dobrém pocitu každé z vás.

Ramínka od podprsenky prozrazují někdy více, než si myslíte. Pokud se chcete vyvarovat, aby vaše okolí na první pohled vidělo, jakou barvu spodního prádla zrovna máte na sobě, dbejte na správné zvolení jejich typu.

Top bez ramínek nepotřebuje být doplněn ramínky od podprsenky, tím by ztratil svůj efekt. Pokud máte správně zvolenou velikost, nemáte se čeho bát a zvolte samodržící podprsenku. Časté faux pas je tzv. boxer a pod ním rovný typ ramínek. Řešení jsou dvě. Buď zvolit podprsenku bez ramínek, nebo ramínka na zádech spojit speciální sponou.

 Správná barva

Volba barvy je na každé z vás podle stylu, který zrovna zvolíte. Pokud se rozhodnete pro konzervativnější a méně výstřední oblečení, je vhodné sáhnout po stejnobarevné podprsence. Naopak oblečení na volný čas můžete zpestřit výstřední podprsenkou. Tak i nevýrazný a starší outfit oživíte a změníte na stylový kousek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně vybrat podprsenku. Zvyšte své nároky!