Menu
WomanOnly
Láska

Jak udělat partnera šťastným? Nespoléhejte se na zamilovanost

Redakce

Redakce

27. 11. 2018

Každý vztah musí být postaven na pevných základech, jako je důvěra a porozumění, jen tak může jít o šťastné partnerství bez krizí. V článku se podívejte na pár extra tipů, jak udělat partnera šťastným.

Nevydírejte ho

Tento stereotyp známe asi každý – žena, která emočně vydírá svého partnera a vynucuje si tak tím jeho pozornost. Některé partnerky své protějšky donutí k určitému kroku slzami a hrou na chudinku, některé upíráním svobody či sexu. Dříve nebo později ovšem partnerovi dojde trpělivost, protože nechce mít doma ani přecitlivělou přítelkyni, natož pak dominantní manželku, která ho pod pohrůžkou nepustí ani na fotbal s přáteli. Nezapomeňte, že touto taktikou tak ubližujete nejen svému příteli, ale také ostatním ženám. Muži, kteří podobný vztah zažili, pak mají tendenci tento zavedený obrázek „stíhačky“ bohužel aplikovat na všechny příslušnice něžného pohlaví.

Jak udělat partnera šťastným? Dejte mu volnost

Pokud vám partner oznámí, že jde s klukama „na jedno“, nesnažte se najít způsob, jak jít s ním, natož pak mu nápad vymluvit. Pokud vám ihned neřekne, abyste se připojila, bude se jednat o čistě pánskou jízdu. Nemusíte ale panikařit, že by s vámi přítel nechtěl trávit čas, tak to totiž není. Jen si jednoduše potřebuje oddychnout a popovídat s přáteli. To my, ženy, přece také občas potřebujeme, ne?

Stejný princip platí i o koníčcích partnera. Nevyčítejte mu, že si jde každé úterý a čtvrtek zahrát squash nebo že si ještě stále ve svém věku neodpustí FIFU. Respektujte ho a sama si udělejte příjemnou hodinku, kterou strávíte sama se sebou nebo s nejlepší kamarádkou.

Největší chyby, které můžete udělat v manželství

Ukažte mu, že vám na něm záleží

Přestože se někteří muži tváří jako Rocky, ani oni nejsou emočně imunní a občas potřebují poznat citovou náklonnost svého protějšku. Nebojte se svého partnera vroucně obejmou, uvařte mu ve všední den jeho oblíbenou večeři nebo mu pro radost kupte ten plakát Star Wars, který vám již nějakou dobu ukazuje. Jsou to často malá gesta, která ovšem tvoří pevné vazby. Nezapomeňte, že na kvalitním vztahu musíte denně pracovat a stále ho rozvíjet, budovat, a to zejména po několika letech v partnerství. Čím déle spolu jste, tím více byste měli dávat najevo, jak moc vám na sobě záleží.

Nikdy ho neurážejte a neponižujte

V každém vztahu, a to i v tom rodinném nebo kamarádském, byste měli zapomenout urážky a ponižování. Nezapomeňte, že jakmile jedovatou poznámku vypustíte z úst, už nikdy se nevrátí a negativní slova můžou navždy poznamenat vaše partnerství. Během hádek si proto své odpovědi nejdříve promyslete a raději, než reagovat ve zlosti, si zkuste své argumenty logicky odůvodnit a stejně tak je předneste i partnerovi.

Manželství bez lásky může fungovat, musí mít ale pravidla!

Buďte samostatná

Ano, partnerství je o tom, že budete volný čas nejraději trávit spolu a stejně tak se v těžkých chvílích budete podporovat na maximum. Na druhou stranu, každý máme v životě velkou dávku vlastních starostí a nemůžeme nést všechna břemena našich blízkých. Přestože se muži obecně rády o ženu postarají a mají rádi pocit toho, že ji zachránili a jsou „alfa samci“, dnešní mladá generace mužů začíná také obdivovat ženy, které jsou inteligentní a umí své problémy řešit individuálně.

Musíte samozřejmě s citem volit , v kterých situacích si můžete dovolit určitý problém vyřešit sama a pokud máte pocit, že na něco nestačíte, rozhodně se nebojte požádat o pomoc. Zkuste tady najít ideální rovnováhu a buďte si s protějškem navzájem oporou. Někdy stačí i to, když víte, že partner pro vás tady je a můžete se na něj v případě krize obrátit.

Jak jste na tom s partnerstvím vy a kdy stoprocentně víte, že svému příteli uděláte radost? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a tipy v komentářích

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak udělat partnera šťastným? Nespoléhejte se na zamilovanost