Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak udržet vánoční hvězdu fit až do ledna? Máme 4 triky

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 12. 2018

Poinsetie jsou jednou z tradičních komponent vánoční výzdoby. Uvadlá však moc parády neudělá. Jak se o ni starat?

Poinsetie dnes pořídíte nejen klasické červené, ale také třeba růžové či bílé. Kždý si tak může vybrat podle svého gusta. Jenže jak zařídit, aby z nich do Štědrého dne nezbyl jen opadaný stvol?

1. Dostatek tepla

Naše vánoční rostlina původně pochází z Mexika, proto není divu, že špatně snáší zimu. Na to myslete už při nákupu – nekupujte poinsetie, které jsou vystavené přímo venku nebo blízko vchodu. Také doma je umístěte do teplé místnosti, kde není průvan.

5 tipů na vánoční dekorace z věcí, které máte běžně doma

Vánoční hvězda, symbol adventu. Jak o ni pečovat, aby vydržela i po svátcích?

2. Vybírejte pečlivě

Při nákupu je také potřeba vybrat co nejzdravější rostlinu. Samozřejmě by neměla být nijak viditelně poškozená. Naopak by měla být hustě zelená a s nepučícími květy. Ale pozor – barevné části poinsetie jsou ve skutečnosti listy, květy jsou malé pupeny v jejich středu.

3. Zalévejte s mírou

Častou chybou při péči o poinsetii je přelévání. Tato rostlina nepotřebuje moc vody, ba právě naopak – pokud ji zalejete příliš, uškodí jí to mnohem více, než kdybyste na ni zapomněli. Bohatě ji stačí zalít troškou vody každý druhý den.

10 tipů na vánoční nehty, s kterými zazáříte u stromečku i na večírku

4. Co s ní po svátcích?

Až poinsetie odkvete, trochu ji ostříhejte. Můžete ji také přesadit do většího květináče. Dejte ji na světlé místo a každých čtrnáct dní jí dopřejte tekuté hnojivo. Po pár týdnech narostou nové zelené listy.

Na podzim ji začnete dávat na 14 hodin denně do tmy, případně ji zakryjte například krabicí. Díky tomu vám další vánoce pokvete jako nová!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak udržet vánoční hvězdu fit až do ledna? Máme 4 triky