×
WomanOnly

Jak umýt okna co nejsnadněji, vychytávek je na trhu spousta

Jak umýt okna

Na každoroční peripetii s umýváním oken se často netěší nejedna hospodyňka. Přesto, když si činnosti dobře naplánujete, rozvrhnete a použijete osvědčené postupy a prostředky, může se stát mytí oken příjemným zpestřením pohybového i úklidového režimu.

Plánování a nákup pomůcek

V prvé řadě je dobré si mytí oken rozplánovat. Není přece bezpodmínečně nutné umýt všechna okna za sobotní dopoledne nebo za jeden víkend. Navíc s každým dalším umytým oknem stoupne vaše motivace tuto činnost dokončit a na závěr úklidu nebudete zmordovaní ani znechucení, což by vám zajisté vydrželo až do příštího roku.

Poohlédněte se v drogeriích a obchodech s úklidovými potřebami po novinkách na trhu. Naleznete pomocníky, kteří vám práci usnadní a urychlí. Prachovky, samolešticí mycí přípravky a další vám mohou být užitečné.

Proklaté žaluzie

Máte-li žaluzie, tak je na sucho otřete prachovkou nebo vysajte, dříve než začnete mýt okna. Ušetříte si tak vztekání nad pokaženým dílem, pokud byste to prováděli až na závěr. Navíc metodou nasucho sesbíráte prach a žaluzie budou čistější, než pokud by se špína rozpustila například na vlhké houbičce.

Jak nejrychleji umýt okna. Konečně uvidíte ven!

Mytí rámů oken

Zde nezbude než je jednoduše přetřít vlhkou houbičkou se saponátem a poté hadříkem vytřít dosucha. Především okna otočená do ulice bývají oříšek. Ale vzhůru do toho.

Skla za odměnu

Mytí skel již bývá za odměnu. A vy jistě chcete, aby výsledek byl co nejlepší.

A tak je dobré okna nejprve umýt saponátem a poté vyleštit přípravkem na okna a suchým hadříkem.

Stará ale stále propagovaná metoda je leštění pomocí novin. Vyzkoušejte ji.

Nebo můžete jednoduše sáhnout po řadě nabízených přípravků dva v jednom, která okna zároveň myjí i leští. S výsledkem budete také jistě spokojeni.

11 skvělých vychytávek do domácnosti téměř zadarmo

Mytí horkou párou

Před nedávnem se stalo novinkou mytí horkou párou. Pára nejenže dobře čistí, ale také rozpouští dlouho usazenou špínu a horký vzduch dezinfikuje. A tak pokud si vyberete tuto metodu, vyřešíte několik předchozích kroků naráz. Po parním zásahu již stačí rámy a okna do sucha vytřít čistým hadříkem a  máte hotovo.1 Komentář Jak umýt okna co nejsnadněji, vychytávek je na trhu spousta

  1. Já jsem si našla v průběhu let už tenhle způsob: Nejdříve studenou vodou umyju hrubou špínu, pak si vezmu čistič oken a vydrhnu to s ním a horkou vodou a nakonec umyju ještě čistou horkou vodou a hned suším suchým hadrem. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*