Menu
WomanOnly
Domácnost

11 skvělých vychytávek do domácnosti téměř zadarmo

Veronika Tichá

Veronika Tichá

24. 5. 2018

Každý to chce mít doma krásné, aby se nemusel stydět pozvat někoho na návštěvu. Mnoho z nás utrácí nekřesťanské peníze za různé doplňky, čisticí prostředky a jiné domácí potřeby a přitom si můžeme vyladit byt za pár korun. Vyzkoušejte tyto nápady:

1. Zbavte se psích a kočičích chlupů z koberců

Jednoduše je odstraníte obyčejnou stěrkou na okna, jde to překvapivě rychle a nemusíte se rozčilovat u zdlouhavého vysávání, které vám stejně nepomůže. Chlupy nebo vlasy s ní nahrnete na jedno místo a seberete.

2. Provoňte koupelnu a WC

Svěží vůni v koupelně dosáhnete zavěšením několika snítek eukalyptu nad místo, kde nejvíce stoupá pára. Eukalyptus se dá celkem bez problémů sehnat v květinářství. Toaletu provoníte tak, že nakapete pár kapek esenciálního oleje dovnitř ruličky od toaletního papíru, vůně vydrží nečekaně dlouho.

3. Schovejte kabely

Ruličky od toaletního papíru použijte jako pořadače na kabely, které jinak vypadají velmi neuspořádaně. Ruličky můžete vyzdobit nápisy nebo obrázky a designový doplněk je na světě.

4. Odstraňte zápach z houbiček

Pokud chcete, aby houbičky na nádobí nebo na mytí zase voněly, namočte je ve vodě s citrónem nebo octem a dejte je na minutu do mikrovlnky.

Máte doma opravdu čisto? 6 věcí, na které si musíte dát pozor

5. Nabruste si nůžky

Nejsnadnější broušení nůžek probíhá tak, že přehnete smirkový papír na polovinu a několikrát do něj střihnete.

6. Vytvořte si rozlišovače klíčů

Barevnými laky na nehty, které má doma určitě každá žena, můžete odlišit klíče tak, že nalakujete jejich horní část. Můžete si tak vytvořit designové kousky opravdu za pár kaček.

7. Roztáhněte si těsné boty

Když jsou vám nové kožené boty těsné, stačí je obléknout na silnější ponožku a chvíli fénovat.

5 triků jak se starat o své kožené boty, aby byly jako nové

8. Narovnejte límečky u košile

Žehlička na vlasy nemusí žehlit jen vlasy, můžete s ní rychle narovnat límeček u košile nebo halenky, který se pomačkal, a vy nemáte čas se převléknout.

9. Ukryjte termostat nebo zásuvku

Kupte si hluboký rámeček, dejte do něj oblíbený obrázek nebo fotografii a jednoduše na nechtěnou ozdobu na zdi zavěste.

10. Zbavte se vodního kamene

Rozkrojeným citrónem snadno vyčistíte vodovodní kohoutky od vodního kamene, odmastíte vnitřek mikrovlnky nebo dokonce naleštíte stříbrné šperky.

8 způsobů, jak využít citron i mimo kuchyni. Zbaví vás mravenců

11. Najděte ztracený šperk

Když vám doma upadne náušnice nebo drobný přívěsek, natáhněte na trubici od vysavače silonovou ponožku, nasaďte nástavec a vyluxujte koberec, na kterém jste šperk ztratili. Ponožka by ho měla bez problému zachytit.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

11 skvělých vychytávek do domácnosti téměř zadarmo