Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak uzdravit zničené vlasy? Vyzkoušejte náš recept na olejový zábal

Redakce

Redakce

29. 12. 2013

Vlasy by měly být chloubou každé ženy. Co tedy dělat, když jsou ty vaše suché, poničené a bez života? K regeneraci vyzkoušejte vlasové oleje.

Dnes máme k dispozici mnoho přípravků, které vlasy uzdraví, dodají jim lesk, zbaví je mastnoty, zacelí konečky, dopomůžou k objemu nebo je naopak zkrotí. Velkým pomocníkem při péči o vlasy, ať už dlouhé či úplně krátké, jsou vlasové oleje.

Olej vlasům dodá nejen lesk, ale vlasy ozdraví a již po několika aplikacích zpozorujete rozdíl. Už naši dávní předkové přišli na to, že nejlepším vlasovým pomocníkem jsou právě oleje. Neměli ovšem na výběr z tolika druhů, jako máme dnes my.

Jaký typ vlasového oleje je ten pravý pro vás?

Na suché konečky se doporučuje mandlový olej. Právě výtažek z této peckovice konečky posílí a zacelí. Podobné vlastnosti mají také avokádové oleje. Ty působí blahodárně na celý vlas, který zpevní a zabrání tak případnému lámání.

Pro lesk vlasů je ideální kokosový olej, který je běžně dostupný v drogeriích či v kadeřnických salonech. Kouzlo kokosového oleje poznáte již po jednom použití – stačí dopřát vlasům kokosový zábal na noc a po probuzení vlasy pořádně umýt. Vlasy budou o poznání zářivější, pevnější a budou mít i příjemnou vůni.

Pokud vás trápí padání vlasů, můžete vyzkoušet meruňkový olej, který vlasy nezatíží a dodá jim chuť růst. Mezi další výborné vlasové pomocníky patří jojobový olej. Ten je vhodný pro hodně suché vlasy, které mají tendenci se lámat. Vlasům dodá pružnost a pevnost.

Výtažky z jojoby působí také na vlasové kořínky a pokožku hlavy, kterou promastí a díky tomu se dostanou potřebné živiny dále do celého vlasu. Samozřejmě pomáhá také obyčejný olivový olej. Výtažky z oliv se používají do krémů, mastí a především olejů. I olivový olej vlasy zpevní, dodá jim lesk a vitalitu.

Jak používat vlasové oleje?

Olej je nejlepší nechat působit déle. Nic nezkazíte, když si večer uděláte olejový zábal, vlasy necháte přes noc vstřebávat výživné složky a ráno olej pořádně vymyjete šamponem. Tento rituál lze opakovat dvakrát až třikrát týdně podle potřeby. Vždy je třeba olej z vlasů pořádně vymýt, vlasy by se totiž mohly kvůli zbytku oleje mastit a výsledek by byl spíše opačný.

Pokud nejste typ, který by sháněl kdejaké ingredience k vyrobení vlastního oleje, stačí zajít ke kadeřnici a ta vám poradí, co se hodí zrovna pro váš typ vlasů. Pro vlasové oleje můžete zavítat i do drogerie, kde najdete širokou škálu olejů od světových značek vlasové kosmetiky.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak uzdravit zničené vlasy? Vyzkoušejte náš recept na olejový zábal