×
WomanOnly

Jak uzdravit zničené vlasy? Vyzkoušejte náš recept na olejový zábal

Vlasy by měly být chloubou každé ženy. Co tedy dělat, když jsou ty vaše suché, poničené a bez života? K regeneraci vyzkoušejte vlasové oleje.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Dnes máme k dispozici mnoho přípravků, které vlasy uzdraví, dodají jim lesk, zbaví je mastnoty, zacelí konečky, dopomůžou k objemu nebo je naopak zkrotí. Velkým pomocníkem při péči o vlasy, ať už dlouhé či úplně krátké, jsou vlasové oleje.

Olej vlasům dodá nejen lesk, ale vlasy ozdraví a již po několika aplikacích zpozorujete rozdíl. Už naši dávní předkové přišli na to, že nejlepším vlasovým pomocníkem jsou právě oleje. Neměli ovšem na výběr z tolika druhů, jako máme dnes my.

Jaký typ vlasového oleje je ten pravý pro vás?

Na suché konečky se doporučuje mandlový olej. Právě výtažek z této peckovice konečky posílí a zacelí. Podobné vlastnosti mají také avokádové oleje. Ty působí blahodárně na celý vlas, který zpevní a zabrání tak případnému lámání.

Pro lesk vlasů je ideální kokosový olej, který je běžně dostupný v drogeriích či v kadeřnických salonech. Kouzlo kokosového oleje poznáte již po jednom použití – stačí dopřát vlasům kokosový zábal na noc a po probuzení vlasy pořádně umýt. Vlasy budou o poznání zářivější, pevnější a budou mít i příjemnou vůni.

Pokud vás trápí padání vlasů, můžete vyzkoušet meruňkový olej, který vlasy nezatíží a dodá jim chuť růst. Mezi další výborné vlasové pomocníky patří jojobový olej. Ten je vhodný pro hodně suché vlasy, které mají tendenci se lámat. Vlasům dodá pružnost a pevnost.

Výtažky z jojoby působí také na vlasové kořínky a pokožku hlavy, kterou promastí a díky tomu se dostanou potřebné živiny dále do celého vlasu. Samozřejmě pomáhá také obyčejný olivový olej. Výtažky z oliv se používají do krémů, mastí a především olejů. I olivový olej vlasy zpevní, dodá jim lesk a vitalitu.

Jak používat vlasové oleje?

Olej je nejlepší nechat působit déle. Nic nezkazíte, když si večer uděláte olejový zábal, vlasy necháte přes noc vstřebávat výživné složky a ráno olej pořádně vymyjete šamponem. Tento rituál lze opakovat dvakrát až třikrát týdně podle potřeby. Vždy je třeba olej z vlasů pořádně vymýt, vlasy by se totiž mohly kvůli zbytku oleje mastit a výsledek by byl spíše opačný.

Pokud nejste typ, který by sháněl kdejaké ingredience k vyrobení vlastního oleje, stačí zajít ke kadeřnici a ta vám poradí, co se hodí zrovna pro váš typ vlasů. Pro vlasové oleje můžete zavítat i do drogerie, kde najdete širokou škálu olejů od světových značek vlasové kosmetiky.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*