×
WomanOnly

Kam s mrtvým zvířetem? I domácí mazlíčci mohou mít svůj klid

Kam s mrtvým zvířetem

Každý chovatel domácího mazlíčka toto zažil, nebo bohužel bude muset zažít. Je tomu tak, ale naši chlupatí kamarádi tady nemůžou být tak dlouho jako my. Tudíž musíme bohužel řešit problém, kam s mrtvým zvířátkem?

Pohřbení na zahradě

Způsobů je mnoho, pokud máte zahradu a chcete mazlíčkovi udělat důstojný pohřeb, můžete ho zakopat na zahradě a udělat mu hrobeček. Pak může být vlastně váš zvířecí miláček dál s vámi a nebude vás tížit myšlenka na to, kde asi skončil.

Při každém pohledu na hrobeček si vzpomenete na ty šťastné chvilky, které jste se svým mazlíčkem zažili. Pozor, zjistěte si ale veškeré předpisy, jako je hloubka hrobu či rizika znečištění podzemních vod.

Maminko, kup mi zvířátko!

Obraťte se na veterináře

Pokud nemáte zahradu, je vám pohřbení na zahradě nepříjemné, nebo to děláte kvůli dětem, aby se nemusely každý den dívat, že jejich chlupatý kamarád s nimi už tady není, je možnost zvíře odvést na veterinární kliniku, kde vám zvířátko spálí.

Zvířecí hřbitov

Další možností je nechat ho pohřbít na zvířecím hřbitově. K tomu je však nutné mít potvrzení od veterináře. Další možnost naleznete v krematoriu pro domácí zvířata.

Jak vysvětlit dítěti smrt šetrně, ale pravdivě

Kafilérie

Řešením je i kafilérie, i když pro milovníky domácích zvířat je tato možnost nepředstavitelná. Kafilérie je podnik, ve kterém se neškodně odstraňují odpady živočišného původu.

A co děti?

Když vyřešíte otázku, kam uložit mrtvé zvířátko nastává pro rodiče druhá těžká situace. Jak vysvětlit dětem šetrně, že jejich kamarád už tady není. Pokud máte děti větší, určitě pochopí, jak to v životě chodí. Pokud ale máte děti menší, jak se s touto záležitostí poprat?

Nabízí se možnost, dětem sdělit, že třeba maminka nebo tatínek jsou alergičtí na zvířecí chlupy a tudíž už s vámi dál váš chlupáč nemůže bydlet. Ale nemusí mít strach, protože daleko od domova existuje farma pro zvířátka, kde jsou všechny zvířátka šťastné a žijí společně, protože si je doma nemohli nechat.

Pro malé děti je vysvětlení zvířecí farmy nejlepším řešením, budou sice smutné, ale určitě budou slyšet raději, že váš mazlíček si někde spokojeně žije s ostatními zvířátky, než abyste museli složitě vysvětlovat, jak to chodí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*