Menu
WomanOnly
Sex

Katka (43): Teprve po čtyřicítce jsem poznala orgasmus

Katka se po dvaceti letech pohlavního života a třech dětech smířila s tím, že i když ji sex baví, orgasmus prostě nikdy mít nebude. Děti rostly jako z vody, Katka hodně pracovala, do toho řešila své zdravotní problémy, které vyřešil až odchod z bývalé práce a třetí těhotenství. Vlastně ji nikdy nenapadla souvislost chybějícího orgasmu s dobrou psychickou pohodou. Tento svůj problém odmítala řešit a nikdy se s ním nikomu nesvěřila. Jednoduše se styděla. Po třetím porodu se ale všechno změnilo. A stačil k tomu jediný okamžik. Co se tak najednou stalo? Katka rozkvetla. A konečně se rozhodla o svém, teď již bývalém problému, otevřeně mluvit a řešit jej…

Nikdy jsem nemyslela na sebe

Svůj život jsem zasvětila dětem a své práci s postiženými dětmi. Ani jsem si nevšimla, že by mi něco mohlo chybět, dokud jsem neonemocněla. Mívala jsem silné záchvaty tetanie a panické ataky. Můj muž Zdeněk mi tvrdil, že to mám ze stresu z práce. Pracovala jsem tehdy v sociální oblasti a dělala i noční směny. Pro psychiku to opravdu nebylo dobré a cítila jsem se vyčerpaná. Na sex jsem neměla ani pomyšlení, doma mě navíc čekaly moje děti, takže vždy začala druhá směna. Můj muž mi hodně pomáhal a mé stavy trpělivě snášel. Spali jsme spolu sice méně často, ale kvalitně. Pokud byl čas, nechala jsem ho, aby se dokonale uspokojil několikrát za sebou. A musím říct, že i on se snažil, abych se měla dobře. Ale marně…

Na nějaké sexuální experimenty nebyl prostor. Oba jsme pocházeli z křesťanských rodin a o sexu jsme se styděli otevřeně mluvit. Brali jsme se velmi mladí a s nadšením jsme se milovali. Hodně mě to vzrušovalo a bavilo. Ale o nějakém orgasmu nemohla být řeč. Až do svých 41 let jsem nevěděla, co to je! Nikdy mě ani nenapadlo masturbovat, orgasmus jsem třeba někdy prožila ve spánku, ale vlastně jsem si ani zprvu neuvědomovala, o co jde. Když jsem byla vzrušená, milovali jsme se třeba dvě hodiny v kuse. A Zdeněk byl rád. Nikdy nezapomínal na předehru a opravdu se mi věnoval. Když ale přišly děti, moc času na intimní chvilky už nebylo…

Fáze orgasmu potvrzují, že ženy mají větší potěšení ze sexu než muži

Po prodloužené mateřské jsem se vrátila do práce, ale po třech letech jsem zjistila, že dělat noční směny a tuhle práci mě už hodně vyčerpává. Ve dvaatřiceti jsem se vrátila do práce, kam jsem jen na rok před svatbou nastoupila jako čerstvě vystudovaná absolventka po škole. I když už mi tam místo nedrželi, tuhle práci každý dělat nemůže, a tak mě i po těch deseti letech uvítali. Stále jsem však měla pocit, že bych ráda pomáhala druhým a že je to moje poslání. Vystudovala jsem sociální pedagogiku a pracovala jsem tehdy s postiženými dětmi v ústavu. Na sebe jsem moc nemyslela. Neměla jsem daleko k syndromu vyhoření, ale všechno tehdy zachránilo moje třetí těhotenství.

Kamarádka mi otevřela oči

Janička se nám narodila po deseti letech od druhého porodu. Své první dítě jsem měla ve třiadvaceti, druhé tři roky poté. Janu jsem měla v šestatřiceti. Do této práce jsem se už vrátit nechtěla a po posledním porodu jsem čím dál tím více uvažovala o svém těle. Cítila jsem neuspokojení a potřebu více rozvinout svou sexualitu. Myslím, že ten orgasmus mi velmi chyběl. Na popud mé nové kamarádky Evy z mateřského centra, která byla zvyklá mluvit velmi otevřeně a umožnila mi se trochu více otevřít, jsem se rozhodla promluvit si s manželem. Právě Eva byla tím impulsem, který mi pomohl otevřít oči, a vlastně i pusu, abych konečně mluvila. To ona mi zlepšila kvalitu mého života.

Eva si nebrala servítky. Když mi jednou řekla, že dostala od manžela k narozeninám vibrátor, červenala jsem se až za ušima. Jednou jsem se po dvou sklenkách červeného vína odhodlala svěřit se svým intimním problémem. „Nemám orgasmus. Ještě nikdy jsem neměla orgasmus,” zamumlala jsem. „To nejsi sama, hodně žen nemá orgasmus při sexu, ani já ne. Ale aspoň si to snad uděláš sama, nebo ti to Zdeněk udělá tak, jak potřebuješ, ne?” Nevěděla jsem, co jí na to říct. Potřebovala jsem další sklenku vína, abych jí řekla, že si to sama nedělám a Zdeněk mě sice chvíli dráždí, ale spíše jako předehru.

„A vy spolu jako o tom ani nemluvíte? Tak proč mu neřekneš, co se ti líbí a co pro sebe potřebuješ? Vždyť jste manželé a máte spolu tři děti!” To, že vlastně ani nevím, co pro sebe potřebuji, jsem raději spolkla. Ještě ten večer jsem se rozhodla, že si se Zdeňkem otevřeně promluvím. A můj život rázem nabral jiný směr…

Prý jsem celou dobu orgasmus předstírala

Můj jediný a milovaný manžel Zdeněk mi teprve po třetím dítěti a po patnácti letech vztahu přiznal, že si celou dobu myslel, že orgasmus mám. Tři dny se se mnou nebavil! Bral to jako podraz! „Tak ty u toho tak vzdycháš, kroutíš se a tluče ti srdce a já jsem takový vůl, že jsem nepoznal, že to na mě celou dobu jen hraješ!” ohradil se.

„Já na tebe přece nic nehrála, umím si to užít i tak. Jen prostě…jsem si říkala, že…” Tím celá debata skončila. Uražená mužská ješitnost sehrála své.

Houba vyvolávající orgasmus u žen. Jak spolu souvisí sex a čich?

Asi po týdnu jsem všechno pevně vzala do svých rukou. Teda ne já, ale Eva. Vzala mě ke své kamarádce kadeřnici. Řekla mi, ať to zkusím sama se sprchou, až budou děti spát a manžel nebude doma. Pak jsem se objednala i na kosmetiku a koupila si nové spodní prádlo a oblečení. Řekla jsem si, že konečně budu trochu myslet na sebe. Janička už začala chodit do školky, tak jsem měla prostor. Ucházela jsem se taky o místo asistentky pedagoga na místní základní škole, kam chodily i moje děti. Vzali mě. A líbil se mi tam jeden učitel. Prostě i taková maličkost, já si najednou připadala atraktivní a uvědomila jsem si, že nejsem přece žádná frigidní ženská a že se mi můžou líbit i jiní muži!

Konečně…

Zdeněk doma zaznamenal změnu. I když jsme spolu už tři měsíce nespali a málem to vypadalo na rozchod, najednou zbystřil, protože si myslel, že někoho mám. Nová práce, nový vzhled, byla jsem jiná. A dokonce i s orgasmem, snaha ve sprše udělala své. Možná to bylo i tím, že jsem konečně měla na sebe čas a byla jsem spokojená sama se sebou. Zdeněk začal žárlit.

Když jednou byly děti u babičky a já chtěla jít večer s Evou do kina, Zdeněk mě nečekaně povalil na postel a vášnivě začal líbat. V jeho chování jsem zaznamenala jistou naléhavost a snad i zoufalství. Nic takového jsem u něj dosud nezažila. Začal být i trochu hrubý a tvrdě mě pomiloval. Vůbec jsem se nebránila, líbilo se mi to. Dokonce mě i trochu přidusil a mumlal něco o tom, že jsem jenom jeho. A tehdy…tehdy to přišlo.

V současné době jsem opravdu spokojená, s manželem si užíváme kvalitního sexu, který je daleko lepší než dříve a všechno si říkáme. Nestydíme se otevřeně mluvit úplně o všem. Můj život se s orgasmem zlepšil asi o 100 %. 

 

Poznámka redakce: jména čtenářky i dalších osob v příběhu byla na přání změněna.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Katka (43): Teprve po čtyřicítce jsem poznala orgasmus