×
WomanOnly

Koronavirus a homeopatika: Jaké možnosti léčby se nabízí v různých zemích?

Koronavirus a homeopatika
Zdroj: Shutterstock

Podpůrná léčba při nákaze koronavirem nebo prevence onemocnění Covid-19 předkládá spoustu alternativních možností, po kterých se nebojí sahat různé státy celého světa. Někde vítězí tradiční čínská medicína, jinde třeba bylinky nebo homeopatika. Jaká homeopatika bychom mohli použít i u nás?

Homeopatika na koronavirus zkoušeli i v Indii

Homeopatická léčba je založená na principu “podobné se léčí podobným”. V praxi to znamená, že jako homeopatický lék lze použít takový přírodní prostředek v naředěném množství, který ve svém původním a neředěném stavu vyvolává stejné nebo podobné symptomy. Homeopatie má svou historii, své léčebné výsledky, svoje příznivce, ale také odpůrce. V některých zemích existují laboratoře vyrábějící homeopatické léky. A právě v těchto zemích se homeopatické léčbě lidé věnují více, a také jí více věří, například ve Francii nebo ve Švýcarsku.

Ani Indie zřejmě v homeopatické léčbě nezůstává pozadu. Na konci letošního ledna vydala indická vláda doporučení, aby se lidé léčili pomocí tradiční indické medicíny, ájurvédy a homeopatie. Doporučovaným homeopatickým lékem je také Arsenicum album 30CH, který by se měl užívat 1x denně po dobu tří dnů.

Homeopatický lék Arsenicum album na koronavirus a pro hypochondry

Arsenicum album je homeopatikum, které se připravuje z prudce jedovatého arzeniku. Nebojte se, jde o vysoce naředěný lék, který nikomu neublíží. Mezi symptomy, na které se tento lék používá, patří chorobný strach z nákazy a ze smrti, úzkost, vysoká citlivost k nákaze viry a bakteriemi, strach z jedů, prošlých potravin a léků. Člověk, který spadá pod obraz tohoto léku, je buď hypochondr, anebo má dřívější špatné zkušenosti. Většinou je hubený, úzkostný a zimomřivý. Nedůvěřuje medicíně a bojí se nákazy nebo otravy. Tento lék léčí nejrůznější onemocnění dýchacích cest, astma, zánět průdušek a zápal plic, ale i průjmy, postižení vnitřních orgánů nebo kožní problémy.

Při nákaze koronavirem ale můžete použít takové homeopatické léky, které především odpovídají vašim individuálním příznakům. Existují různé typy homeopatických léků na horečku, při kašli, zimnici nebo i léky, které působí na psychiku. Individuálně se poraďte se svým homeopatem, existuje také spousta léků na podporu imunitního systému a při napadení organismu viry.

Koronavirus a tradiční čínská medicína

Zatímco Indie na koronavirus doporučila ájurvédu a homeopatika, v Číně samozřejmě vítězí tradiční čínská medicína a její osvědčené prostředky proti virům a na léčbu dýchacích cest. Patří mezi ně například houbička reishi na podporu imunity nebo sušené květy zlatice převislé, které se také říká zlatý déšť. Zkrátka a dobře každá země dělá to, co umí a čemu věří.

V Turkmenistánu zakázali slovo koronavirus a v rámci preventivní léčby doporučili vykuřování halucinogenní rostlinou harmala. U nás více věříme vědě, ale také podléháme strachu. Možná bychom přece jenom mohli vyzkoušet Indy doporučovaná homeopatika, která nikomu neuškodí. Pro nevěřící Tomáše může být dobrou zprávou to, že i placebo má skvělé léčebné výsledky. Musíme však danému léku důvěřovat – věřit v jeho účinnost.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*