Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Vitamín D, reishi nebo zlatý déšť? Co pomáhá proti koronaviru?

Koronavirus je tu stále s námi jako nezvaný host, jehož dlouhá návštěva nikoho nepotěšila. Na internetu se objevuje spousta tipů, jak si se zákeřným onemocněním Covid-19 poradit přírodní cestou a jinými zaručenými či méně zaručenými prostředky. K tématu léčby koronaviru se také vyjádřil léčitel Milan Calábek v pořadu Jaroslava Duška Malá vizita. Jeho doporučované tipy se však nelíbily Ministerstvu zdravotnictví a video bylo smazáno.

Přestože neručíme za zaručený účinek léčebných tipů léčitele Calábka, rádi vás s nimi seznámíme. Pojďme se také podívat na to, které další doplňky stravy, pastilky, bylinky nebo vitamíny se proti koronaviru doporučují.

Antabus proti koronaviru podle léčitele Calábka

Lék proti alkoholismu s obsahem disulfiramu by prý podle zakladatele centra Mandala, léčitele Milana Calábka, mohl pomoci v léčbě onemocnění Covid-19. Tento lék v kombinaci s alkoholem vyvolává silnou fyzickou nevolnost, která je doprovázena bolestmi hlavy, závratěmi, mravenčením prstů, pocity ztíženého dýchání, případně až kolapsovými stavy s hrozbou útlumu dechového centra. Užívání tohoto léku není bezpečné pro každého. Doporučuje ho pouze lékař nebo psychiatr pacientovi – alkoholikovi na základě pečlivého vyšetření a zkoušení individuálních reakcí pro případ, kdy alkoholik poruší svou abstinenci a alkoholu se napije.

Disulfiram je k dostání i bez receptu, ale pacient si jej tak jako tak hradí sám. Jedno balení vychází přibližně do tisícovky. Zajímavostí je, že tento lék se také nově zkouší v rámci léčby onkologických onemocnění. Milan Calábek v Duškově pořadu Malá vizita, který byl publikován v březnu na kanálu Youtube, mimo jiné právě tento lék zmínil. Uvedl, že by se mohl začít pořádně testovat jako možnost léčby nákazy koronavirem. Toto video však bylo cenzurováno bez předchozího upozornění, s následným odůvodněním, že se jedná o nevhodná a vědecky nepotvrzená doporučení, která by mohla někoho poškodit.

Antabus a jeho účinky. Hodí se jako lék na rakovinu či Covid-19?

Čínské houby na imunitu

V boji proti koronaviru léčitel Calábek také v pořadu s Jaroslavem Duškem doporučil houbičku reishi, která roste v Číně. Calábek mimo jiné vysvětlil, že v zemi, kde se objeví nějaká nákaza či onemocnění, se vždy také zároveň vyskytuje lék. Měli bychom se tedy zřejmě nebát vyzkoušet metody tradiční čínské medicíny. Obecně víme, že na onemocnění způsobená bakteriemi již známe lék, a to od objevení penicilinu Alexandrem Flemingem v roce 1928, což bylo revolučním počinem, který pomohl vymýtit řadu do té doby neléčitelných nemocí. Na viry však dosud žádný účinný lék neexistuje.

Proti virům se zkouší mnohé přírodní prostředky s antivirovým působením, mezi které patří také některé čínské houbičky, například lesklokorka lesklá zvaná ganoderma nebo reishi. Jedná se o parazitující houbičku, která vlastně parazituje na stromech, stejně jako virus na živé buňce, kde také dochází k jeho množení. Snad tedy není žádným překvapením, že ganoderma se používá i jako alternativní lék při léčbě rakoviny. Ganodermu můžete klidně vyzkoušet jako doplněk stravy, ta vám neublíží. K sehnání je i v lékárnách, a to nejčastěji v tobolkách.

Lékaři v Číně zkoušejí zlatý déšť

Kromě houbičky reishi léčitel Calábek zmiňuje i zlatý déšť. Spolu s Jaroslavem Duškem se v pořadu smějí, že je zlatý déšť jedovatý, ale pod názvem zlatý déšť se skrývají hned dvě rostliny. Pravý zlatý déšť je skutečně jedovatý, jedná se o rostlinu s názvem štědřenec. Ale pod označením zlatý déšť se skrývá také zlatice převislá, která právě kvete. Větvičky zlatice převislé určitě už zdobí vázy u vás doma, každoročně na Velikonoce. Málokdo ale ví, že zlatice patří rovněž k lékům tradiční čínské medicíny a používá se v Číně jako lék už po tisíce let.

Zlatice převislá neboli nepravý zlatý déšť se používá v tradiční čínské medicíně jako lék proti kašli a protizánětlivý prostředek k léčbě dýchacích cest. A právě tato léčivá rostlina se nyní testuje v Číně jako lék proti koronaviru. Vy můžete raději vyzkoušet některé prostředky na podporu imunitního systému a přírodní antivirotika jako jsou například zázvor, echinacea, kurkuma nebo křen.

10 signálů, že nám chybí vitamin D. Riziková je i chřipka

Koronavirus a Vitamín D

Z preventivních opatření lékaři doporučují sluneční vitamín D, který stimuluje imunitní systém. Obecně ho máme nedostatek, a to především v zimním období, protože vitamín D se v těle vytváří působením slunečního záření. Kromě toho se ale vyskytuje ve stravě. Jedná se o vitamín rozpustný v tucích a ve větším množství jej najdeme například v rybách a v rybím tuku. Doufejme, že jarní slunce nám všem pomůže vytvářet vitamín D a bojovat s případnou nákazou koronavirem. Proto je určitě vhodné chodit co nejčastěji ven do přírody a vystavovat svůj obličej slunci.

Vitamín C na imunitu

Dalším doporučovaným vitamínem v boji proti koronaviru je vitamín C. Ten se obecně užívá ve velkém množství vždy na podzim a během zimního období jako prevence proti nachlazení a chřipkovým onemocněním. Nyní se testují i vysoké dávky vitamínu C, které by měly pomáhat stimulovat imunitní systém a bojovat s nákazou nemoci Covid-19. Protože je vitamín C rozpustný ve vodě a jeho přebytky se vylučují z těla močí, předávkovat se jím nemůžete. Ale rozhodně lepší je opatrná a pravidelná suplementace vitamínem C v menších dávkách, než abychom do sebe přehnaně házeli tisícovky miligramů, které stejně vymočíme.

Vitamín C ve velkém množství obsahuje indický angrešt amalaki, rakytník, černý rybíz, černá jeřabina, šípky, kiwi, citrusy, ale i třeba zelí, paprika nebo řeřicha setá.

Účinky řeřichy na zdraví. Vitamínová bomba, kterou doma snadno vypěstujete

Koronavirus a orální antiseptika: Dokáží pastilky likvidovat viry v našich ústech?

Antivirové působení mají také pastilky, které se nabízejí proti nachlazení a bolestem v krku. Jedná se o orální antiseptika, která mají za úkol likvidovat bakterie i viry v našich ústech. Nabízejí se nejen v podobě pastilek, ale třeba také kloktadel. Je možné s nimi dezinfikovat ústa, hrdlo, kloktat nebo je používat také v případě bolesti zaníceného zubu nebo dásně. Tyto pastilky nikomu neublíží, naopak mohou pomoci dezinfikovat ústní dutinu. Pokud nemáte alergii na některou účinnou látku, můžete je vyzkoušet při příznacích nachlazení nebo u prvotního náporu nemoci. Pastilky nebo kloktadla většinou obsahují účinnou látku 2,4-dichlorobenzyl alcohol nebo také benzydamini hydrochloridum.

Doktor filozofie Antonín Dolák ve svém videu na kanále Youtube hovoří o tom, že by pastilky s obsahem dichlorobenzyl alkoholu mohly snižovat virovou nálož a pomoct tak likvidovat viry v ústech a v krku, aby se nedostaly do dolních dýchacích cest, kde by třeba způsobily zápal plic. Původně se tato účinná látka zkoušela použít v případě onemocnění SARS, které je příbuzné novému koronaviru. Účinnost dichlorobenzyl alkoholu na koronavirus testována nebyla a doktor Dolák netvrdí, že je tato rada stoprocentní a že se jedná o lék na koronavirus, pouze pastilky s obsahem dichlorobenzyl alkoholu uvádí jako návrh na možné zmírnění příznaků nákazy koronavirem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vitamín D, reishi nebo zlatý déšť? Co pomáhá proti koronaviru?