Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Podpůrná léčba při nákaze koronaviru a jiných virózách. Zkuste přírodní antivirotika

Některé druhy koření a bylinek mají antivirové účinky. Hodí se při nachlazení a chřipce, ale také jako podpora v boji s koronavirem. Která přírodní antivirotika můžeme vyzkoušet?

Pandemie koronaviru a všudypřítomný strach ohrožuje nejen naše duševní zdraví, ale také imunitu. Jak si můžeme posílit imunitu přírodní cestou a připravit se na boj s koronavirem?

Zázvor. Zkuste jej i v boji s koronavirem!

Zázvor je známé antivirotikum, které si běžně dopřáváme, když jsme nachlazení nebo když na nás zaútočí chřipka. Zázvor dokáže tělo pořádně prohřát, likviduje viry a pomáhá také při žaludečních nevolnostech nebo poruchách trávení. Oddenek zázvoru lze koupit v každém obchodě, uměním už je ale připravit si dobrý a silný zázvorový čaj. Kromě toho si můžete zázvor v podobě prášku přidávat jako koření do různých pokrmů, anebo si jej dopřát i jako kandované kostky či plátky. Ty mohou chutnat také dětem!

Jak připravit zázvorový čaj

Chutný a silný čaj na prohřátí organismu si připravíte snadno. Oddenek zázvoru pečlivě umyjte kartáčkem a oloupejte slupku. Někdo je zvyklý si zázvor nakrájet na drobná kolečka. Ale zázvor se vám mnohem více vyluhuje, když si jej nastrouháte na malém struhadle co nejvíce na drobno. A účinky zázvoru tak budou mnohem silnější! Nastrouhaný zázvor pak přelijte vroucí vodou a nechte nějakou dobu vyluhovat. Poté můžete čaj scedit a klidně si do něj přidat i med a citrón. Mějte také na paměti, že se zázvorem to zase nemůžete přehánět, mohli byste si podráždit žaludek. I pro léčebné účinky přece vždy platí, že všeho s mírou.

Kurkuma jako antivirotikum i antibiotikum

Znáte zlaté mléko z kurkumy? Právě tento životabudič se připravuje ze známého koření, které jistě nechybí ve vaší kuchyni. Kurkuma je oblíbená pro svou zlatou barvu, která obvykle pozitivně prozáří vaše talíře, ať už u oběda či u jiného jídla. I když se spíše využívá v asijské kuchyni a v ájurvédě, experimenty s kurkumou můžete provádět i u vás doma. Kurkuma je známá pro své antivirové a antibiotické účinky, pokud si ji budete přidávat do jídla, rozhodně tím nic nezkazíte!

Z kurkumy se také připravují zdravé nápoje s léčebnými účinky. Může jít o čaj nebo mléko. Čaj z kurkumy se kombinuje také se zázvorem, tento nápoj vám zaručeně vyžene viry z těla! Kurkuma má také celkově protizánětlivé účinky a využívá se i v boji s rakovinou. K dispozici můžete mít kurkumu jako prášek nebo třeba celý oddenek kurkumy, který si libovolně dle potřeba nastrouháte. Pojďte se podívat, jak se připravuje zlaté mléko.

Zlaté mléko z kurkumy stimuluje imunitu

Zlaté mléko si můžete snadno připravit doma. Je to vynikající nápoj v boji s virózami všeho druhu a dokáže vám zaručit silnou imunitu. Připravte si prášek z kurkumy, sklenici rostlinného mléka, může jít o rýžové mléko, kokosové mléko, mandlové mléko, jahelné nebo třeba ovesné mléko. I když třeba nemáte alergii na bílkovinu kravského mléka, kravské mléko nyní nepoužívejte, protože zahleňuje a není vhodné při boji s virózami, při onemocnění Kovid-19 nebo při zánětu průdušek či zápalu plic!

Mléko uveďte spolu s jednou lžičkou kurkumy do varu a hned stáhněte, pořádně promíchejte a nechte vychladnout. Přimíchat můžete i špetku skořice a pepře, trochu rostlinného oleje, například mandlového oleje nebo oleje z hroznových jader, a nakonec nápoj oslaďte medem. Popíjet by se měl teplý. Zlaté mléko dodává tělu vše, co potřebuje, pomáhá v boji s nemocí a také celkově uklidňuje a podporuje dobrý spánek.

Olej z grepových jadérek na imunitu

Koronavirus může pomoci porazit i olej z grepových jadérek. Jde o velmi účinné antimykotikum, antibiotikum i antivirotikum. Olej z grepových jadérek výrazně povzbuzuje imunitu. Lze jej užívat i preventivně každý den v malém množství. Obvykle jde o extrakt z grepových jadérek smíchaný s rostlinným olejem určeným ke konzumaci. Přípravek lze zakoupit v lékárnách. Určitě dodržujte doporučené dávkování u každého přípravku a klidně si dejte i samotný grapefruit. Toto ovoce obsahuje velké množství vitamínu C, který je důležitý při boji se všemi virózami.

Pozor! Grepy snižují účinky léků. Víme jakých

Echinacea v boji proti virózám

Známým antivirotikem je echinacea. Běžně seženete echinaceu v podobě tinktury nebo sirupu, který je vhodnější pro malé děti. Echinacea se doporučuje při nachlazení, chřipce a jiných onemocněních dýchacích cest. Podporuje správné fungování imunitního systému a účinně bojuje proti virům i bakteriím. Chuťově to sice není nic moc, ale ochucený sirup vaše dítě jistě zvládne a vy jistě také!

Oreganový olej užívejte opatrně

Výrazné účinky má oblíbený olej z oregána, který se v současné době preferuje na odplísnění organismu. Je ale také výborné přírodní antibiotikum a antivirotikum. Použití oregánového oleje vnitřně není vhodné pro děti a těhotné ženy, ale vy, kteří na to máte takzvaně koule, si klidně dejte. Oreganový olej má opravdu výrazné aroma, pokud znáte oregano jako koření, představte si jeho silně koncentrovanou podobu. Abyste si neublížili, stačí denně užít kapku či dvě rozředěné v nápoji či třeba v jídle. Vyšší dávky by vás mohly podráždit, a to nejen vaše sliznice a trávicí soustavu, ale také nervy.

Oreganový olej proto užívejte s mírou, dobře naředěný a jen krátkodobě v malém množství jako prevence onemocnění a k celkové detoxikaci organismu. Teď na jaře se to hodí!

Květ černého bezu proti horečce a kašli

Sušené květy černého bezu jsou výborné proti nachlazení, chřipce, kašli, zánětu průdušek a zápalu plic. Mají silně protizánětlivé účinky a dá se z nich připravit lahodný čaj, který si můžete třeba osladit medem. Pokud nemáte doma loňskou zásobu, kupte si černý bez v lékárně a nezapomeňte si, hned jak to bude možné, květy černého bezu nasbírat a nasušit! Obvykle kvetou v květnu a v červnu!

Cibule nesmí chybět v žádné kuchyni

Cibule je skvělé antivirotikum a neměla by chybět v žádné kuchyni. Výborná je šťáva z cibule proti nachlazení, kašli a při virózách. Stačí si cibuli nakrájet nadrobno a smíchat s třtinovým cukrem nebo s medem. Cibuli v misce zakryjeme talířkem či pokličkou a několikrát denně užíváme její šťávu po lžičkách. Šťáva z cibule je vhodné také pro děti, je vcelku chutná a sladká! Nezapomeňte si kontrolovat, zda vám cibule už neplesniví, vydrží vám tak dva dny, poté si vyrobte nový sirup z cibule.

Jak zvládnout chřipku co nejrychleji

Česnek proti koronaviru i proti upírům

Česnek je výborné antibiotikum i antivirotikum, které si můžete přidávat ve velkém do jídla. Samozřejmě to zase nepřehánějte, ať si nepodráždíte žaludek. Říká se, že kdo jí hodně česneku, je zdravý. A je to pravda, tak si z toho vezměte příklad. V době nošení roušek, a v časech koronaviru, zápach z úst po konzumaci česneku opravdu nikdo řešit nebude. Palice česneku si také můžete pověsit v domácnosti jako ochranu před zlými silami, ani trocha magické medicíny někdy neuškodí.

Křen proti virům zabírá!

Křen je proti virům úplně skvělý! Vypálí a vyštípe snad všechny virózy a nemoci dýchacích cest. Pozor však na sliznice – žaludek, oči a dýchací cesty, s křenem to také není radno přehánět. Vyrobte si třeba jablka s křenem, je to vynikající pochoutka pro zdraví a když si každý den dáte preventivně dvě lžičky, jistě budete zdraví!

Jak zjistím, že mám zápal plic. Léčba může trvat i déle jak 2 měsíce

Lékořice nahradí kortikoidy a pomáhá proti kašli!

Lékořici možná znáte jen jako chutný pendrek pro děti, ale jedná se o silně působící bylinku, která pomáhá od silného a dráždivého kašle a celkově stimuluje imunitu. Dokáže nastartovat všechny obranné síly organismu. Obsahuje totiž látky, které fungují podobně jako kortikosteroidní hormony. Vyzkoušejte tedy sirup z lékořice proti kašli a při zánětech dýchacích cest, anebo popíjejte čajové směsi, ve kterých je lékořice obsažená. Pro děti a těhotné však lékořice není vhodná.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Podpůrná léčba při nákaze koronaviru a jiných virózách. Zkuste přírodní antivirotika