Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Léčivé účinky kopřivy. Pomůže na záněty močových cest i bolesti hlavy

Adéla Lišková

Adéla Lišková

14. 5. 2016

Listy kopřivy dvoudomé jsou skvělým zdrojem chlorofylu, vitamínů a minerálů. Jakožto přírodní antihistaminikum mohou pomoci alergikům, ale také lidem trpícím chronickými záněty. Co ještě umí?

Léčivých účinků kopřivy je celá řada. Její listy totiž obsahují sloučeniny, které dokáží zpomalit enzymy vyvolávající zánětlivé procesy. Léčivých sil kopřivy můžete využít například popíjením kopřivového čaje. Přinášíme přehled účinků, při jehož čtení se nebudete stačit divit.

1. Krevní oběh

Látky obsažené v kopřivě podporují krvetvorbu – dokáží tak bojovat proti chudokrevnosti. Navíc přispívají k čištění krve a detoxikaci organismu obecně. Rovněž působí jako prevence anginy pectoris a zúžení cév dolních končetin.

2. Kožní problémy

Protizánětlivé účinky kopřivy vám pomohou při boji s kožními problémy, například s akné či ekzémy. Také působí jako prevence proti nehtové plísni a zabraňují tvorbě kuřích ok.

3. Ledviny a močové cesty

S kopřivou můžete vyzrát na ledvinový a močový písek či ledvinové kameny. Pomáhá rovněž při zánětech močových cest a dalších močových problémech (například při anurii, tedy zástavě močení).

4. Játra a žlučník

Kopřiva je díky svým detoxikačním účinkům výborným podpůrným prostředkem při léčbě jater, sleziny a žlučníku. Navíc podporuje správnou činnost slinivky břišní.

5. Vysoký krevní cukr

Kopřivový čaj pomáhá při hyperglykémii, tedy při vysoké hladině krevního cukru, který dokáže snížit.

6. Žaludeční problémy

Žaludeční vředy, křeče či zahlenění – na to vše pomůže kopřiva.

7. Bolest hlavy a únava

Kopřivový čaj je bezvadným přírodním prostředkem k utlumení bolestí hlavy. Pomáhá také při pocitu celkového vyčerpání a únavy.

8. Dýchací problémy

Účinky kopřivy pomáhají odstranit zahlenění dýchacích cest. Kopřivový čaj je podpůrným prostředkem při léčbě nemocí plic.

9. Infekce a záněty

Kopřiva působí jako výborná prevence proti infekcím všeho druhu – bakteriálním i virovým. Potlačuje alergie a dokonce je prevencí proti rakovině. Pomáhá rovněž předcházet zánětům nervů dolních a horních končetin.

10. Otoky

Popíjení kopřivového čaje vám může pomoci při otocích kloubů, revmatismu, artritidě či dně.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léčivé účinky kopřivy. Pomůže na záněty močových cest i bolesti hlavy