×
WomanOnly

Léky proti cholesterolu zvyšují riziko rakoviny. Jak se bez nich ale obejít?

léky proti cholesterolu způsobují rakovinu
Zdroj: Shutterstock.com

Miliony lidí po celém světě užívá léky známé jako statiny na snížení cholesterolu. Lékaři je předepisují pravidelně hlavně proti infarktu a mrtvici. Bohužel jimi ale nelze těmto nemocím vždy předejít. Navíc mohou podpořit vznik rakoviny a další vážné problémy.

Léky na cholesterol způsobují rakovinu

Studie ukazují souvislost mezi lékem snižujícím cholesterol a rakovinou.

Dvě skupiny hypolipidemik (fibráty a statiny) způsobují rakovinu u hlodavců. V dalších letech se nadále budou další příznaky zkoumat. Podle aktuálních výsledků by se měli pacienti hypolipidemikům vyhýbat kromě těch se srdečními chorobami.

Navíc podle studie z roku 2011 publikované v časopise Prostata, muži, kteří užívali statiny jakýchkoli druhů, byli podstatně náchylnější k rozvíjení rakoviny prostaty oproti mužům jiným.

9 kroků jak snížit cholesterol. Poradíme se změnou stravy a bylinkami

Proč se dále vyhnout lékům na cholesterol

Statiny zvyšují riziko chronických nemocí a hladinu inzulínu, což způsobuje záněty v těle. Tělu berou koenzymy Q10, bez kterých je jejich užívání poměrně riskantní.

Léky na cholesterol jsou spojovány s více jak 300 vedlejšími účinky, mezi něž patří například chronická únava, anémie, neuropatie, narušení štítné žlázy a nemoci jako Parkinsonova a Alzheimerova. Dále snižují testosteron a mají vliv i na pameť.

O cholesterolu obecně

Cholesterol nezpůsobuje onemocnění srdce. Je nezbytný a rozhodující pro velké množství životních funkcí. Potřebujeme ho v kůži kvůli aktivaci vitamínu D3. Je důležitý také kvůli pohlavním a nadledvinovým hormonům nebo kvůli funkci mozku. Škodlivý je, až když je ho moc.

Jak snížit cholesterol bez chemie?

Na to je třeba jednoduché strategie. Používejte lemongrass esenciální olej a svůj jídelníček obohaťte o avokádo a skořici.

2.5/5 - (2 votes)
2.5/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*