Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Manžel má milenecký vztah. Jak ho získáte zpět na svou stranu?

Nevěra je šokem pro každou ženu. Rozchod však nemusí být jediným řešením. Pokud chcete partnera získat zpátky, jděte na to chytře.

Nenechte se strhnout emocemi

Nezáleží na tom, zda jste mužův románek odhalila vy nebo se vám svěřil sám. V každém případě po takovém zjištění následuje šok a bouře emocí. Jistě jste nešťastná, naštvaná, zklamaná, smutná a kladete si spoustu otázek. Proč se nevěry dopustil? Co jste udělala vy špatně? Máte mu nevěru oplatit? Ať chcete vztah zachránit nebo ne, na pomstu raději rovnou zapomeňte.

Zároveň se snažte si jeho nevěru živě nepředstavovat. Čím více na ni budete myslet, tím více vzteku se ve vás probudí. Za svůj hněv se ale zároveň nestyďte a berte ho jako přirozenou reakci na ztrátu důvěry. Vykřičte se, vyvztekejte a poplakejte si do polštáře. Zbavíte se tak všech špatných emocí a budete schopná nevěru řešit s chladnou hlavou. Myslete na to, že v afektu můžete napáchat ještě více škod, kterých byste mohla později litovat.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

Jak dlouho trvá milenecký vztah?

Milenecké vztahy mohou mít různé trvání. Záleží na tom, zda si manžel našel milenku na krátkodobé povyražení nebo u ní hledá dlouhodobější útěchu. Pokud se chce jen pobavit, může jít z jeho strany o tajný flirt ve formě jednoho úletu či více jednorázových nevěr. V tomto případě nemívají muži problém vztah ze dne na den ukončit. Dlouhodobé románky s jednou ženou však značí určité citové pouto. Nemusí však nutně jít přímo o lásku.

Kteří muži a proč se nejčastěji dopouští nevěry?

Většinou si milenku hledají muži, kteří se nacházejí ve stabilním vztahu a po čase v něm začnou cítit určitou nespokojenost, kterou ale nechtějí nebo nedokážou řešit. Místo aby si o svých problémech se svou partnerkou promluvili, raději opustí stereotyp v náruči jiné ženy.

Cílené hledání milenky například s pomocí seznamky nebývá tak časté, jak by se mohlo na první pohled zdát. Většinou muž podlehne ženě, kterou už delší dobu zná, a se kterou se často vídá. Může to být kolegyně z práce, kamarádka nebo známá. Muž zjistí, že se s touto ženou cítí dobře a dostává od ní to, co mu v dlouhodobém vztahu chybí.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Zachovejte klid a nevěru řešte s chladnou hlavou

Jakmile zjistíte, že vám byl váš partner nevěrný, nesnažte se ho násilně tlačit k ukončení bokovky. Pokud se jedná o dlouhodobou nevěrou, muž nebude pravděpodobně schopný se vším ihned skoncovat. Váš nátlak by mohl vše ještě více zkomplikovat a on by se s největší pravděpodobností přiklonil na stranu milenky.

Po provalení nevěry si nechte oba dva pár dnů na rozmyšlenou a ujasněte si, jak chcete se svými životy v budoucnu naložit. Zhodnoťte, jak vaše partnerství doposud fungovalo a co se odehrávalo předtím, než k nevěře došlo. Oba si tak lépe uvědomíte, proč partner k nevěře sklouznul a zda máte ještě šanci svůj vztah obnovit.

Zjistěte, proč k nevěře došlo

Zajímejte se o to, proč vám byl váš muž nevěrný. Sedněte si a v klidu si o situaci promluvte. Můžete si oba na papír sepsat vše, co vám ve vztahu nevyhovuje a co byste rádi změnili. Problémy řešte ale racionálně a v žádném případě se nehádejte. V rozhovoru se střídejte, aby se dostalo na argumenty vás obou. Neobviňujte se navzájem a buďte maximálně konkrétní. Jedině tak dospějete k rozumnému závěru.

Dá se odpustit nevěra a posílit vztah? Některým paroháčům se zahýbání líbí

Myslete hlavně sama na sebe

Pokud ve vás stále přetrvává smutek, neřešte ho hádkami s partnerem. Místo vyhrožování a házení talířů si raději udělejte více času sama na sebe. Hýčkejte se návštěvou kadeřníka nebo manikérky, kupte si něco nového na sebe nebo si najděte nové koníčky. Získáte tak nové sebevědomí a navíc kladně zapůsobíte i na svého partnera.

Rozhodněte o budoucnosti

Nakonec před vámi stojí dvě možnosti. Můžete vztah ukončit nebo se pokusit o jeho obnovu. K rozhodnutí však musíte dojít oba dva stejnou měrou. Uvědomte si, že na fungující vztah musí být vždy dva.

Chcete spolu zůstat? Pracujte na vztahu společně

Jestliže se nakonec rozhodnete, že spolu chcete zůstat a pokusíte se svůj vztah spravit, muž musí milenecký vztah transparentně ukončit. Je velmi důležité, aby před vámi toto rozhodnutí nijak netajil. Jedině tak budete svému muži moci začít znovu věřit a nebudete ho nadále podezřívat.

Abyste svůj vztah mohli zachránit, začněte pracovat na budování vzájemné důvěry. Pokud si nevíte rady s tím, jak důvěru znovu obnovit, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Počítejte však s tím, že obnova vztahu nějaký čas potrvá.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Manžel má milenecký vztah. Jak ho získáte zpět na svou stranu?