Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Mezinárodní den žen. Oslavte ženský svátek s 8 vybranými filmy

Jana Davidová

Jana Davidová

6. 3. 2014

Den, který je jednou za rok a patří, dámy, jen a jen nám. Zkuste proto na Mezinárodní den žen hodit veškeré povinnosti za hlavu a udělat si zasloužené volno. Vybraly jsme pro vás osm filmů, které vám pomohou vytvořit správnou pohodovou atmosféru.

FOTO: Dabel nosi Pradu

Meryl Streep si za svůj výkon odnesla Zlatý glóbus. Zdroj: Bonton

Klik – život na dálkové ovládání

Klidně lži své ženě, klidně lži sám sobě. Ale tenhle ovladač neoklameš.

Michael Newman (Adam Sandler) je workoholik, který se žene za povýšením, aby se jeho rodina měla lépe než on, když byl malý. Bohužel se věci nevyvíjejí podle jeho představ, až náhodou narazí na klíč k úspěchu. Zvláštní prodavač Morty mu dá speciální dálkové ovládání, kterým může řídit téměř vše kolem sebe. Jeho nadšení ovšem zmizí v okamžiku, kdy ovladač zcela převezme kontrolu nad jeho životem.

FOTO: Klik - zivot na dalkove ovladani

Zdroj: Bonton

Sandler patří k těm nejžádanějším hercům a není se čemu divit, sami se o tom můžeme přesvědčit. Snímek se postupně začne z odlehčené komedie s nádechem fantasy měnit na dramatickou tragédii, jíž si sám Sandler ve filmu ovladačem způsobí. Přístroj mu měl sloužit jako prodloužená ruka a byl vytvořen výtvarníkem Perrym Andelinem Blakeam.

Miluj mě, prosím

Láska tě donutí dělat šílené věci. Takové, které by tě předtím snad ani nenapadly. A přesto je děláš.

Matthewa (Josh Hartnett) čeká důležité jednání v Číně a má před svatbou. Jeho naplánovaná budoucnost se však změní, když potká ženu, která mu připomíná jeho bývalou lásku, jež mu kdysi zmizela beze stop. Zahoří touhou se s ní opět setkat, až se dokonce vkrade do jejího bytu. Tam ho ovšem čeká šok, načež se karty všech hrdinů začnou vykládat na stůl a vytvoří originální mozaiku plnou romance.

FOTO: Miluj me, prosim

Zdroj: H.C.E.

Ojedinělou kompletní paletu pestrobarevných citů a intrik nám vybarvil Paul McGuigan. Na snímku opět spolupracovaly Diane Kruger a Rose Byrne, které se spolu objevily již ve filmu Trója. Pro režiséra britského původu představoval tento film hollywoodský debut, protože do té doby měl na svém kontě pouze britské snímky.

Věčný příběh

Bez lásky není život. Ale co láska bez důvěry, co ta, může být ospravedlněna?

Když byla malá, zemřel Danielle (Drew Barrymore) otec. Celé jmění včetně jí samotné připadlo její maceše. Po pár letech chce macecha prodat jejího dobrého přítele, a tak se pro jeho záchranu přestrojí za šlechtičnu a vydá se vyjednávat. Během toho potká prince, kterého okouzlí na první pohled. Danielle se mu zprvu vyhýbá, nicméně nakonec svým citům podlehne, což může mít neblahé následky.

FOTO: Vecny pribeh

Zdroj: Bonton

Vyprávění o Popelce zasazené do Francie šestnáctého století dodává klasické pohádce na autentičnosti. Příběh je zpestřený postavou Leonarda Da Vinciho, jenž se ve  filmu ukazuje se svými vynálezy. A přesně jak je zobrazeno ve filmu, i skutečný Leonardo Da Vinci nosil obraz Mony Lisy všude s sebou až do své smrti.

Princezna a žabák 

Vždy se to, co chceme, doopravdy shoduje s tím, co potřebujeme?

Známá pohádka Princezna a žabák je zasazena do New Orleans, kde se princ Naveen nechá podvést šarlatánem, který ho začaruje v žabáka. Naštěstí princ potká Tianu, dívku vypadající jako princezna, a prosí ji o polibek, který by ho mohl zachránit. Tianě se zprvu hnusí, ale nakonec souhlasí. Jenže efekt je zcela opačný, takže se najednou dvě žáby snaží najít jiné řešení, které by je zbavilo jejich prokletí.

FOTO: Princezna a zabak

Zdroj: Magic Box

Jeden z dalších povedených hravých muzikálů od Disneyho, jenž se nicméně tentokrát odehrává v o něco modernější době okořeněné jazzovým stylem. Disney se tímto způsobem poprvé od roku 2004 pokusil vrátit ke svým kořenům, tedy k původní ruční 2D animaci, avšak i přesto se v několika scénách neobešel bez počítačových vychytávek.

Muži v naději

Může být nevěra základem šťastného manželství? Podle Rudolfa může, navíc i jeho žena říká, že není pozornějšího chlapa, než když má máslo na hlavě.

Rudolf (Boleslav Polívka) je šarmantní muž, který si i ve svém věku dokáže získat každou ženu. Špatné svědomí ho netrápí, neboť se jedná o jeho teorii úspěšného vztahu bez stereotypu. O to víc kroutí očima nad svým zásadovým zetěm Ondrou (Jiří Macháček). Ale i ten se nechá nakonec zasvětit do Rudolfových metod. Jenže led, na kterém se pohybuje, je velice tenký a prolomit se může každou chvíli.

FOTO: Muzi v nadeji

Zdroj: Falcon

Komediální smršť nečekaných situací opět vypustil na plátna kin režisér Jiří Vejdělek, jeden z nejlepších autorů dnešních českých komedií. Na úspěchu jeho filmu mají samozřejmě zásluhu i výkony herců. Simona Stašová, jež ztvárnila Martu, manželku Rudolfa, byla dokonce oceněna cenou NASK 2011 pro nejlepší herečku.

Ďábel nosí Pradu

Visí tvůj osobní život na vlásku? Tak to chodí, když děláš svoji práci dobře.

Andy Sachs (Anne Hathaway) je absolventka vysoké školy, která chce prorazit do světa novinařiny. V tom jí má pomoci práce asistentky Mirandy Priestly (Meryl Streep), tvrdé šéfredaktorky módního časopisu Runway, představující bibli svatou ve světě módy. Jenomže Andy o svůj vzhled nedbá, takže aby uspěla, musí se změnit přesně podle Mirandiných  představ. Povede se jí to, nicméně za vysokou cenu.

FOTO: Dabel nosi Pradu

Zdroj: Bonton

Hořkosladkou komedii o minovém poli v módním průmyslu zrežíroval David Frankel podle knižní předlohy od Lauren Weisbergerové. Obrazem pro Mirandu Prisetly byla editorka magazínu Vogue Anna Wintour, které se snímek líbil, a to i přes počáteční obavy. Zamlouvala se jí hlavně Meryl Streep a její rozhodné a energické nasazení.

Past na rodiče

Není snad nic komplikovanějšího, než se snažit dát dohromady rozvedené rodiče. Zvlášť když každý bydlí na jiném kontinentu.

Aniie a Hallie jsou identická dvojčata, která se nikdy nesetkala a shodou okolností se potkávají na letním táboře. Zprvu se nemůžou vystát, avšak později se spřátelí a odhalí šokující fakt o své pokrevní přízni. Potom už od sebe nechtějí být znovu odděleny, a tak mají v plánu dát své rodiče opět dohromady. Pokud ale chtějí uspět, musí sebou hodit, protože tatínka si obmotala kolem prstu vdavekchtivá žena.

FOTO: Past na rodice

Zdroj: Falcon

Snímek Past na rodiče je jedním z nejlepších rodinných filmů, který trojice herců tvořená Natashou Richardson, Dennisem Quaid a předně dvojrolí Lindsay Lohan, přivedla film k dokonalosti. Roli dvojčat měla hrát původně Michelle Tranchtenberg, nicméně je dobře, že ji nakonec dostala Lindsey, protože ve filmu předvedla působivý výkon.

Má mě rád, nemá mě rád

Někteří z nás jsou namalovaní šedě, jiní zářivě. Někdy ale narazíš na někoho, jehož barvy nezachytíš. A tomu se nikdy nic nevyrovná.

Juli (Madeline Carroll) a Bryce (Callan McAuliffe) se poprvé potkali jako malé děti, přičemž se do něj Juli zamilovala na první pohled. Bryce naopak o její přízeň nestál, a tak dělal všechno proto, aby se jí mohl vyhnout. Jenže pár let času a několik posledních událostí způsobily, že si své role vyměnili. Bryce se ale jen tak nevzdává a přiměje Juli uvědomit si, co skutečně znamenají jeden pro druhého.

FOTO: Ma me rad, nema me rad

Zdroj: Magic Box

Film představuje jemnou romanci plnou rodinného dramatu o dospívání a první lásce, kterou ztvárnil Rob Reiner podle stejnojmenné knižní předlohy, již napsala Wendelin Van Draanen. Mezi knihami a filmem lze však najít pár rozdílů, například ve filmu je dějová linie zasazena do šedesátých let, kdežto v knize se příběh odehrává až po roce 2000.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Mezinárodní den žen. Oslavte ženský svátek s 8 vybranými filmy