Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Modeláž nehtů svépomocí. Troufnete si na gelové nehty či Shellack?

Perfektní nehty již dnes může mít každá z nás. Jak fungují moderní přístroje pro modeláž nehtů a s kterými si umělé nehty vytvoříte sama doma?

Udržet dokonalý vzhled přírodních nehtů může být pěkný oříšek. Mnoho žen bojuje s jejich lámáním, třepením, a rovněž se zdlouhavou úpravou. To platí zejména o lakování nehtů.

Stop oprýskanému laku

Obyčejný lak se ze špiček nehtů snadno sloupe a ty pak nevypadají vůbec hezky. Ba co víc, oloupaný či oprýskaný tmavý lak působí doslova jako pěst na oko. A tak vám nezbývá než odlakovat a znovu lakovat i vícekrát za týden.

Málokterá žena je tudíž se svými přírodními nehty plně spokojena. A tak spoustu z nich sahá po elegantním řešení moderní doby – umělých nehtech. Ty vám usnadní život v mnoha ohledech. Nehty jsou především stále upravené a celková péče o ně je tak méně náročná. Místo bojování s drobnými nedokonalostmi vám tak rázem zbyde spousta času na důležitější věci.

Gelové nehty

Například na gelové nehty nemusíte sáhnout minimálně čtyři týdny. Jednou variantou je ta, že každý měsíc zajdete do salónu, kde se o vše postarají. Tyto pravidelné návštěvy se však na vaši peněžence znatelně podepíší. Jak na to tedy jít chytřeji? Udělejte si gelové nehty sama doma!

Jak začít?

Domácí výroba gelových nehtů se neobjede bez pořízení nezbytných pomůcek. Jejich výběr rozhodně nepodceňujte a nerozhodujte se jen podle nejnižší ceny. Investice do kvalitních nástrojů se vám bohatě vrátí.

Pro začátek doporučujeme pořídit si některou ze startovacích sad, kde naleznete všechno potřebné. Kvalitní sady za příznivou cenu nabízí e-shop Nehtyprofi.cz. Obchod specializující se na profesionální nehtovou kosmetiku se pyšní rovněž bohatou nabídkou přístrojů, pomůcek, materiálu a dalšího příslušenství pro modeláž nehtů.

UV lampa nebo LED lampa?

K tvorbě gelových nehtů se tradičně využívají UV lampy, které slouží k vytvrzování barevného gelu. Novějším nástrojem jsou tzv. LED lampy, které místo UV záření využívají LED diody.

LED lampy jsou sice dražší, ale gel dokáží vytvrdit mnohem rychleji než UV lampy. Rovněž mají nižší spotřebu a delší životnost. UV gely lze použít u obou typů, pro LED lampy existují ještě speciální LED gely.

Shellack – gel-lak na nehty

Novinkou ve světě zkrášlování nehtů jsou tzv. gel-laky, s kterými poprvé přišla firma Shellac. Jedná se v podstatě o jakýsi kompromis mezi gelovými nehty a klasickými laky.

Gel-laky se sice aplikují jako běžné laky na nehty, ale stejně jako gelové nehty se vytvrzují pomocí LED či UV lampy. Vrstva je o maličko tlustší než u běžného laku, vydrží však bezchybná až po dobu dvou týdnů. Gel-lak lze odstranit odlakovačem s kosmetickým acetonem.

Parafínový systém

Prvotřídní péči nejen pro vaše nehty, ale zejména pro vaše ruce a nohy je parafínový zábal. Parafínový vosk obsahuje vitamíny, kolagen a bělící extrakt. Zábal připravíte pomocí parafínové vany, kterou pořídíte s veškerým potřebným příslušenstvím.

Parafínová vana vytvoří tzv. mini-saunový efekt, díky kterému se látky lépe vstřebají a dříve suchá pokožka bude vyživená, hydratovaná a bude působit mladistvějším dojmem. Parafín kůži rovněž vyhlazuje, zabraňuje tvorbě vrásek a uvolňuje svalové napětí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Modeláž nehtů svépomocí. Troufnete si na gelové nehty či Shellack?