Menu
WomanOnly
Móda a styl

Módní vlogerka staví image na pravém kníru. Již roky si ho neoholila

Redakce

Redakce

12. 3. 2018

Módní vlogerka s knírem, to je deviza, která dokáže člověka odlišit mezi tisíci dalších módních vlogerů, kterých je plný internet. Nova Galaxia se po 14 letech rozhodla skrývat nepříjemnou pravdu a udělala ze své „vady na kráse“ přednost.

Tak trochu jiná módní vlogerka

Nova Galaxia trpí tzv. syndromem polycystických ovarií (PCOS). Tato nemoc, která trápí ženy do třiceti let, je způsobena nerovnováhou hormonů ve štítné žláze. Jedná se o velmi nepříjemnou a bolestivou záležitost. U každého člověka se projevuje jinak, ale u všech způsobuje nepravidelnou a velmi bolestivou menstruaci, neplodnost a hormonální nerovnováhu. Právě hormony u některých žen způsobují růst chlupů na částech těla, kde je obvykle mívají muži. Tedy na obličeji, hrudníku, zádech a břiše. A právě módní vlogerka Nova Galaxia těmito symptomy trpí.

Problémy žen s hormonální nerovnováhou nesouvisí jen s menstruací. Umíte ji rozpoznat?

Postavit se pravdě čelem

Módní vlogerka na svých stránkách uvedla, že s nemocí bojuje už od puberty. To mimo jiné znamenalo, že se musela každý den holit od hlavy až k patě. Jako teenager se úzkostlivě vyhýbala přespávání u kamarádů a všem situacím, při kterých by se musela svléknout. Holítka patřila k nezbytné výbavě její kabelky. Po čase jí to ale přestalo bavit a jako módní vlogerka se Nova Galaxia rozhodla s tím skoncovat. Po 14 letech udělala z nemoci součást své image.

Odvaha jako inspirativní příběh

Prý stačily dva měsíce a Nova Galaxia se do své nové image zamilovala. Módní vlogerka uvedla, že její sebevědomí během krátké doby neuvěřitelně vzrostlo. Z každodenní noční můry se tak stala přirozená součást vzhledu. Během těchto měsíců také pochopila, co to znamená být žena s fousy a knírem. Na svých stránkách napsala, že většina lidí se tím vůbec nezabývala. Ti, co se podivovali, zároveň většinou vyjadřovali svou podporu.

Vousatý coming out

Nova Galaxia si založila youtubový kanál, kde pravidelně zveřejňuje svoje tipy, triky a návody na líčení. Stala se tak průkopnicí a inspirací pro ženy, které trpí stejnou nemocí a symptomy jako ona. Módní vlogerka hrdě ukazuje společnosti, že neexistují pojmy jako „správná žena“ nebo „správný muž. Podporuje všechny, kdo žijí s nějakým hendikepem, aby jej přijali a mluvili o něm. Podle ní je to jediná cesta, jak sám sebe přijmout a přestat se nenávidět. A dodává, že milovat své tělo je správné, ať už to znamená cokoli.

Ohodnoťte tento článek:
2,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Módní vlogerka staví image na pravém kníru. Již roky si ho neoholila