Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Na jemné vlasy jedině mikádo! Proč zkrátit účes a jak o něj pečovat?

Dělají si, co chtějí a nic na ně nezabírá. Jak na jemné vlasy? Zkuste mikádo! Bude z vás kočka a svým vlasům nesmírně odlehčíte. Výsledek můžete podpořit správným česáním a domácími vlasovými zábaly.

Jemné vlasy trápí čím dál více českých žen. Mnoho z nich si také myslí, že se jemných vlasů nadobro zbaví drahou vlasovou kosmetikou nebo prostou změnou jídelníčku. Bohužel, milé dámy, jemné vlasy jsou ve většině případů genetický problém. To ale neznamená, že budete už celý život chodit mezi lidi se zplihlými vlasy. Pomůže vám změna účesu! Zkuste mikádo a už nikdy nebudete chtít jiný účes.

Proč zvolit mikádo pro jemné vlasy

Jemným vlasům neprospívá přílišná délka. Je pro ně těžší udržet svou váhu a zachovat si objem. Pokud vlasy zkrátíte, nesmírně jim odlehčíte a zbavíte je roztřepených konečků. Zároveň takové mikádo dodává jemným vlasům, alespoň opticky, na objemu. Jemné vlasy potřebují spíše tupý střih než postupný, stejná délka jim dodá na síle. Fígl přímo od kadeřníka říká, abyste každý den střídala pěšinku. Vlasové kořínky budou díky tomu vzpřímenější.

Máte jemné vlasy? Zvolte správný účes a naučte se, jak o ně správně pečovat

Mikádo. Jak ozvláštnit tento populární účes. Inspirujte se!

Péče o jemné vlasy

Nevhodný výběr vlasové kosmetiky pro jemné vlasy může mít za následek jejich oslabení. Vlasy budou častěji elektrizovat a rychleji vypadat jako mastné. Pro jemné vlasy vybírejte přípravky s co nejmenším množstvím alkoholu, příp. šampóny na podporu objemu. Při nanášení používejte rozumné množství a vlasy myjte maximálně třikrát týdně. Pozornost věnujte také správnému česání. Na kartáč příliš netlačte, jinak akorát povzbudíte mazové žlázy k ještě větší produkci mazu.

Vlasový styling pro jemné vlasy

Mnoho žen s jemnými vlasy si mylně myslí, že jsou jim tužidla zapovězena, ale není tomu tak. Pro konečnou úpravu používejte lehce tužící přípravek, který vlasy nezatíží, ale dodá jim tvar. Při vysušování jemných vlasů zakloňte hlavu a vysušujte vlasy ideálně skrze prsty. K tomu bude ideální horkovzdušný nebo ionizační fén. Mnoho kadeřníků doporučuje jemné vlasy tupírovat, například svázáním do gumičky a následným tupírováním.

V neposlední řadě tu máme otázku suchého šamponu. Používat či nepoužívat? Pokud zrovna spěcháte a nemáte na výše zmíněná doporučení čas, suchý šampon je jako záchrana pro jemné vlasy  vhodná. Nedávejte jí ale prostor příliš často, jinak budou mít vaše vlasy tendenci se ještě více mastit.

Jak mít lesklé a zdravé vlasy? Pomoci mohou zábaly, henna i oleje

Desatero pro jemné vlasy

  1. Vlasy nikdy nežehlete. Čím více budete vlasy žehlením zatěžovat, tím jemnější vlasy budou.
  2. Používejte přípravky pro snazší rozčesávání, ale jen v malém množství.
  3. Nechte si pravidelně zkracovat konečky, cca jednou za tří měsíce.
  4. Jemné vlasy neznamená jít „na kluka“. Délka nad ramena je tak akorát.
  5. Nebojte se melírování, opticky vám dodá na objemu.
  6. Vyhněte se ofině – je to pěkný práskač, zda máte jemné vlasy nebo ne.
  7. Natáčky jen výjimečně – s jemnými vlasy vám lokny dlouho nevydrží a vlasy rychle zplihnou.
  8. Říká se „všeho s mírou“ a platí to i pro vysoušení. Nechte někdy vlasy odpočinout a usušit na sluníčku.
  9. Nepouštějte se do vysoušení ihned po umytí. Zabalte vlasy do ručníku a nechte ho, ať vysaje přebytečnou vodu. Poté je vysušte fénem.
  10. Jemné vlasy můžete posílit také domácími vlasovými zábaly.

Vlasové masky na suché vlasy: Vyrobte si ji jednoduše doma

A jak účinně bojujete s jemnými vlasy vy?

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na jemné vlasy jedině mikádo! Proč zkrátit účes a jak o něj pečovat?