Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Nemůžete v noci spát? Zkuste odvar z banánů a jedinou noc neprobdíte

Znáte ten pocit, kdy se v posteli převalujete ze strany na stranu a nemůžete za žádnou cenu usnout? Tak to pro vás máme lahodný recept z banánů, který vám pomůže ke klidnému spánku.

Příčiny nespavosti

Nespavost může být způsobena mnoha faktory. Nejčastějšími z nich jsou deprese, stres a nebo pocit úzkosti. I některé léky mohou způsobit bezesné noci. Ať už mezi ně patří léky na srdce, cholesterol nebo krevní tlak, nemusíte se kvůli jejich účinkům vyspat.

Čaj z banánů na tvrdý spánek

Bude to znít zvláštně, ale vaše spaní dokáže zachránit čaj z banánů. Banány včetně slupky obsahují vysoké množství draslíku a hořčíku. Horčík pomáhá ke spánku a společně s draslíkem uvolňuje svalstvo.

Pokud máte možnost, na recept použijte bio banány. Jejich slupky nejsou totiž vystaveny chemickému postřiku a budete je moci použít. V případě, že budete mít k dispozici klasické banány, slupky hoďte rovnou do koše.

Na jednu dávku čaje si připravte

1 banán

3 dcl vody

špetka skořice

hrnec

Postup výroby čaje

Pokud máte bio banány, stačí je opláchnout, odříznout oba konce a nakrájet je i se slupkou na kolečka. Jestliže máte banány klasické, nejdříve je před krájením zbavte slupky.

Banány vložte do hrnce společně s vodou a přiveďte k varu. Povařte deset minut a následně tekutinu sceďte. Na dochucení můžete přidat špetku skořice.

Potom čaj vypijte a snězte i uvařené banány.

Efektivní účinek na spaní

Vařením se látky v banánu stanou pro tělo snadněji vstřebatelné. Účinek je pak rychlejší. Nejenže si pochutnáte, ale navíc vám uklidňující účinky pomohou k lepšímu spánku. Přejeme dobrou noc.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nemůžete v noci spát? Zkuste odvar z banánů a jedinou noc neprobdíte