Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Oslaďte si Valentýna. Přinášíme 10 skvělých romantických filmů

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

14. 2. 2013

Láska může mít mnoho podob, což dokazuje i naše pestrá desítka romantických filmů. Můžete je zahrnout do dnešního valentýnského programu nebo si je pustit kdykoliv jindy. Jejich kouzlo nezmizí.

U romantických filmů se můžete i pobavit. Zdroj: Bonton

U romantických filmů se můžete i pobavit. Zdroj: Bonton

Prázdniny v Římě

Mladá princezna Anna je následnicí trůnu, avšak státnické povinnosti ji unavují. Během cesty po Evropě, konkrétně při zastávce v Římě, se rozhodne na chvilku utéct od svého královského života. Na své cestě v ulicích italské metropole poznává mnoho lidí, jedním z nich je americký novinář Joe Bradley. Jak už to tak bývá, netrvá dlouho a dvojice se do sebe zamiluje.

Hlavní roli v romantické komedii Billyho Wildera ztvárnila obdivovaná Audrey Hepburn, jejího partnera si zahrál Gregory Peck. Prázdniny v Římě získaly ve své době tři Oscary – jednoho z nich obdržela právě Hepburn za svůj nezapomenutelný herecký výkon.

Zdroj: Magic Box

Zdroj: Magic Box

Láska nebeská

Romantická komedie odehrávající se v Londýně v předvánočním čase se skládá z mnoha příběhů, které spojuje právě láska. Láska britského premiéra, nemanželská láska, láska navzdory jazykové bariéře, první dětská láska, láska k ženě nejlepšího přítele či stydlivá láska. Každá z nich je jiná a přece mají leccos společné, stejně jako postavy jednotlivých historek.

Britský film režiséra Richarda Curtise je nabitý hvězdnými jmény – Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Alan Rickman, Bill Nighy, Liam Neeson, Emma Thompson a mnoho dalších. Povedený celek navíc dokresluje skvělá hudba Craiga Armstronga.

Zdroj: Universal

Zdroj: Universal

Romeo a Julie

Ústřední milenecká dvojice Romeo a Julie musí překonat problém, který stojí v cestě jejich lásce – oba pocházejí ze znepřátelených rodů Monteků a Kapuletů. Pár se sice potají vezme, ale Romeo je následně kvůli zabití Tybalta z rodu Kapuletů vyhoštěn z Verony. Julie se navíc dozvídá, že má být oddána s Paridem. Objeví se ale možnost, jak páru ze svízelné situace pomoci…

Nejklasičtější ze všech klasických příběhů, to je tragédie Romeo a Julie z pera Williama Shakespeara. Snímek z roku 1968 je považován za jeho nejlepší a nejslavnější zpracování na stříbrném plátně. Je také držitelem Oscarů za kameru a kostýmy.

Zdroj: Paramount Pictures

Zdroj: Paramount Pictures

Lepší už to nebude

Láska rozhodně není jen pro mladé. Melvin Udall je úspěšný spisovatel, který žije sám na Manhattanu a otravuje život lidem ve svém okolí. Jediným, kdo je schopen ho umravnit, je prostořeká číšnice Carol Connelly. Její syn je však těžce nemocný, a když se to Melvin dozví, rozhodne se jí pomoci. Stane se z mrzutého spisovatele lidumil?

Ústřední dvojici snímku ztvárnili Jack Nicholson a Helen Hunt, přičemž oba herci byli za svůj výkon oceněni Oscarem. Do dnešního dne jde o poslední film, kterému se podařilo získat tuto cenu v obou hlavních hereckých kategoriích.

Zdroj: Falcon

Zdroj: Falcon

Titanic

Příběh katastrofy obřího parníku je známý snad každému. Totéž platí o romantickém příběhu dvojice, která se ve snímku Titanic právě na palubě lodi poznala. Chudý Jack (Leonardo DiCapiro) a bohatá Rose (Kate Winslet) jsou na první pohled odlišní. Když se ale během plavby lépe poznají, zamilují se do sebe a slíbí si, že se nikdy neopustí. Pak ale nastane ona osudná noc a Titanic narazí do ledovce…

Snímek Jamese Camerona z roku 1997 patří mezi oscarové rekordmany. Obdržel celkem jedenáct sošek, což je nevíc, co kdy jeden snímek získal. Kromě Titanicu se to povedlo i Benu Hurovi a poslednímu Pánovi prstenů.

Zdroj: Bontonfilm CZ

Zdroj: Bontonfilm CZ

500 dní se Summer

Mladý reklamní textař Tom se snaží najít pravou lásku. Neúspěšně. Tedy až do chvíle, kdy pozná Summer – svou novou kolegyni – a zamiluje se na první pohled. Zároveň cítí, že právě ona by pro něj mohla být ideální ženou. Zapomeňte na klišovité romantické komedie, 500 dní se Summer je tu od toho, aby do tohoto žánru vnesl nový vítr.

Vedle povedeného scénáře se pod úspěch filmu rozhodně podepsali i sympatičtí a neokoukaní Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel, kteří v komedii ztvárnili ústřední pár. A nelze nezmínit také výbornou hudbu Mychaela Danny.

U romantických filmů se můžete i pobavit. Zdroj: Bonton

U romantických filmů se můžete i pobavit. Zdroj: Bonton

Lady a Tramp

I v animovaných filmech je prostor pro romantiku. Lady je psí slečna zvyklá na teplo a pohodlí domova. Tramp je toulavý pes, který se živí zbytky jídla z místních hostinců. Oba se jednoho dne náhodou potkají a fenku ovládne touha vyzkoušet si svobodný způsob života. Utíká proto z domova a zažívá s Trampem mnohá dobrodružství. Život na ulici ale může být i nebezpečný…

Lady a Tramp patří mezi nejkrásnější filmy z dílny Walta Disneyho. Přestože tento animovaný snímek byl natočen v roce 1955, divákům má i v dnešní době co nabídnout. Špagetová pusa navíc patří mezi nejlegendárnější scény všech dob.

Zdroj: Warner

Zdroj: Warner

Věčný svit neposkvrněné mysli

Joel býval osamělý a nesmělý. Alespoň do chvíle, kdy potkal temperamentní Clementine. Kvůli její nevyrovnanosti však vztah dlouho nevydrží a Clementine se na experimentální klinice podrobí úspěšnému vymazání paměti. Nešťastný Joel se následně rozhodne pro stejné řešení, ale nemá štěstí – jeho zákrok se totiž nezdaří…

Věčný svit neposkvrněné mysli může vedle neotřelého příběhu nalákat i na herecké obsazení. Po boku ústřední dvojice Jima Carreyho a Kate Winslet se objevili třeba Kirsten Dunst, Eljah Wood, Mark Ruffalo či Tom Wilkinson.

Zdroj: H.C.E.

Zdroj: H.C.E.

Casablanca

Je druhá světová válka a centrem nočního života města Casablanca je podnik Ricka Blainea. Jednoho dne do jeho baru vstoupí bojovník proti fašismu Victor Laszlo se svou ženou Ilsou. V ní poznává Rick svou bývalou přítelkyni, se kterou kdysi prožil osudovou lásku. Dvojice se dá následně znovu dohromady a plánuje společný útěk.

Casablanca patří mezi klasiku amerických romantických filmů. Snímek, který byl vytvořen ještě během druhé světové války, se dočkal i ovarového úspěchu. Ocenění získal hned tři – za nejlepší film, režii a scénář.

Zdroj: Warner

Zdroj: Warner

Zápisník jedné lásky

Příběh Allie a Noaha se odehrál v minulosti a je prostřednictvím vzpomínek. Allie je zvyklá na přepychový život, Noah se potýká s chudobou. Odlišné prostředí ale není pro lásku žádnou překážkou, a tak si pár společně užívá nádherné letní chvíle. Avšak následně je rozdělí nejprve jejich rodiče, později dokonce druhá světová válka. A po ní už nic nebude jako dřív.

Romantické drama z roku 2004 představuje v hlavních rolích dvojici Rachel McAddams a Ryan Gosling, o režii se postaral Nick Cassavetes. Snímek byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Nicholase Sparkse.

Zdroj: Warner

Zdroj: Warner

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Oslaďte si Valentýna. Přinášíme 10 skvělých romantických filmů