Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Pavla (37): Manžel nechce děti a nedokáže říct proč

Čerstvá novomanželka Pavla má starosti. Ukázalo se, že její manžel zřejmě vůbec nechce mít děti. A to by mohl být velký problém! Znamenalo by to totiž, že každý z nich chce něco úplně jiného! Nejbližší okolí jim už začalo dávat najevo, že takovou zásadní otázku si měli pořešit před svatbou. Pavla je bezradná a zklamaná. A její muž? Ten se o tom odmítá bavit…

Žila jsem s feťákem a gamblerem

Kdyby mi to aspoň vysvětlil! Cítím se být úplně podvedená! Honzu jsem poznala před dvěma roky a byla to láska jako trám. Měla jsem za sebou dlouhodobý toxický vztah, ze kterého jsem se nemohla vyhrabat a tolik jsem si přála žít normálně, mít rodinu a děti. Když jsem si asi už posté uvědomila, že můj bývalý přítel Rosťa se nezmění, nepřestane pít, brát drogy a hrát automaty, udělala jsem radikální řez. Pomohla mi moje dobrá kamarádka, a to tak, abych do toho znovu nespadla, nevzala ho už potřetí znovu k sobě a neživila ho, protože jsem byla na tom vztahu stejně závislá jako on na čemkoliv jiném. Děti s ním mít nešlo, nechtěla jsem to riskovat. A pak jsem zjistila, že mi už dávno bylo třicet a moc času už nemám.

Nechci děti kvůli uhlíkové stopě. Znáte důvody, proč dnes mladí nechtějí děti?

Zachránil mě rytíř na bílém koni

Honza v mých pětatřiceti byl rytíř na bílém koni, který přijel do mého života proto, aby mě vysvobodil. Zcela jsem uzavřela minulost a oddala se mu tělem i duší. Když jsme se poznali blíž a zjistili, že bez sebe nemůžeme být, děti jsem očekávala. Často jsem o nich mluvila, ale Honza se vždy jen vymluvil na to, že je už na děti starý. Je sice starší o osm let, ale pořád je mu jen pětačtyřicet! Někteří muži mají děti i po padesátce! Nebrala jsem to vážně. Byla jsem tak zamilovaná, že jsem neviděla a neslyšela. Nikdy nebyl ženatý a děti neměl. Představovala jsem si, že je bude mít se mnou. A že to vlastně chce, jen o tom ještě neví.

Proč si mě vlastně vzal?

Vím, že mě Honza miluje. Proč by si mě taky bral? Věděl, že bych se chtěla vdávat, splnit si dívčí sen o bílých šatech a vysněném princi, kterým Honza byl po tom všem, co jsem s Rosťou zažila. Udělal to pro mě, pro sebe i pro nás. Mohl si to dovolit. Měli jsme krásný dům, spoustu přátel, kteří se na svatbu těšili, jinou ženu už nechtěl. Ale mně nešlo jen o to vzít se a mít jeho jméno! Čekala jsem i nějaké pokračování rodu, koneční mít vysněné děti, aspoň jedno! Vzali jsme se poměrně brzy, po dvou letech vztahu. Nechtěli jsme už na nic čekat, věděli jsme, že jsme pro sebe jako stvoření.

Nesnáším partnerovy děti, co s tím?

Vždy si dával pozor a nechtěl ztratit kontrolu

Při milování jsme si dávali pozor, ale nic jsme nepoužívali. Už jsem několikrát Honzovi naznačovala, že může. Ale on vždy vyvrcholil na moje břicho a pak se omlouval nebo spíše vymlouval, že to je reflex, že je tak už zvyklý a že nemusíme nic uspěchat. Po svatbě jsem přímo na něj udeřila, co se děje. Řekla jsem mu, že chci děti a že to dobře věděl! Kdyby je mít nemohl, snad by mi to byl řekl a tak pečlivě by se neustále nekontroloval. Pomalu jsem si začínala myslet, že asi v rodině mají nějaká temná tajemství a že třeba nechce dále přenášet nějakou zlou dědičnou nemoc.

Co když přede mnou něco vážného tají?

Kamarádku dokonce napadlo, že je možné, že něco přede mnou skutečně skrývá a vzal si mě tak rychle, abych ze vztahu nevycouvala a aby o mě nepřišel, pokud bych se to dozvěděla. To už jsem úplně znejistěla! Co by to tak mohlo být? Když jsem se ho přímo ptala, proč nechce děti, nechtěl o ničem mluvit. Řekl mi třeba jen to, že přece neřekl, že je nechce, ale že na něj moc tlačím. Pořád jsem se uklidňovala tím, že strach ze závazků v tom taky být nemůže, protože to by se přece nenechal nahnat do chomoutu. I když pozor! Takhle to vůbec nebylo, to on požádal o ruku mě!

Otěhotnět podvodem bych za žádnou cenu nechtěla, nechtěla bych otěhotnět ani s nikým jiným. Ale uvědomuji si, že je mi už sedmatřicet, bude mi za chvíli osmatřicet a chtěla jsem mít aspoň dvě děti. Začínám být z toho pořádně nervózní! Může se stát cokoliv, možná třeba nemůžu mít děti nebo by se cokoliv nemuselo povést, ale to se nikdy ani nedozvím, pokud mi můj manžel Honza nebude schopen vysvětlit, jestli vůbec se mnou chce děti, anebo proč je vlastně nechce! A co za tím vězí?!

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pavla (37): Manžel nechce děti a nedokáže říct proč