Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak se zbavit otoku po úrazu i štípnutí

Podvrtla jste si kotník, pohmoždila si ruku, nebo vás štípla včela a vy se teď ne a ne zbavit nepříjemného otoku? Nezoufejte! Díky našem radám se otoku zbavíte velice rychle a se splasknutím otoku přijde i úleva od bolesti s ním spojenými. Vyzkoušejte naše rady a buďte znovu zdravá, jako rybička!

Neopomeňte na lékařské vyšetření

Pokud jste upadla a narazila si ruku, nebo jste si podvrtla kotník a vytvořil se vám otok, je nezbytné, abyste navštívila lékaře. Je totiž nutné vyloučit zlomeninu, která nemusí být rozsáhlá, ale neléčená zlomenina vám může nadělat mnoho zdravotních problémů.  Neváhejte tedy vyhledat lékařskou pomoc, i když se vám bude zdát, že o nic velkého nejde, otok totiž není normální!

Výrony a naraženiny

U zranění pohybového aparátu je při léčbě nejdůležitější fixace a klid poraněného místa. Samozřejmě není nutná totální fixace v podobě sádry, ale také není vhodně postižené místo příliš fyzicky zatěžovat. Respektujte tedy lékařská doporučení nošení ortéz, nebo obvazů!  Dále zranění chlaďte ledem zabaleným v utěrce, který vám uleví od bolesti. Pokud se jedná o zranění kotníku, dejte si nohu nahoru!

Otok od štípnutí hmyzem

Pokud vás štípne komár nebo včela, je mírný otok naprosto normální a pomůže proti němu obyčejný Fenistil gel. Jestliže se ale otok ani po dvou dnech nezmenšuje a naopak narůstá, jedná se pravděpodobně o alergickou reakci. Proto si vezměte své léky na alergii, které by měli příznaky zmírnit. Na zmírnění otoku také pomáhá gel Sněhurka chladivá, která vám postižené místo zchladí, ale zároveň prokrví.

Reagujete-li špatně na hmyzí bodnutí, motá-li se vám hlava, nebo je vám nevolno, měla byste určitě navštívit svého alergologa! Ten vám nejen účinně pomůže od otoku, ale také vám diagnostikuje alergii, kterou trpíte a dám vám léky, kterými budete tomuto problému předcházet!

Otoky nohou

Bolí vás nohy, které jsou zároveň oteklé či zpocené? Můžete jim ulevit za pomoci jednoduchých prostředků. Unavené nohy osvěží například masáže francovkou nebo koupel ve vodě s trochou citrónové šťávy. Také můžete vyzkoušet nohy vykoupat ve vodě, ve které jste vařila brambory. Nohy se prokrví a otok opadne! 

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit otoku po úrazu i štípnutí