Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

5 babských rad jak se zbavit bradavice

Také vás trápí bradavice? Nemáte se vůbec za co stydět, tímto onemocněním totiž trpí více než třetina populace! Bradavice je kožní onemocnění, které nijak vážně neohrožuje naše zdraví, jsou však nepříjemné a v neposlední řadě také nehezké. Proto jsme se rozhodli vám poradit, jak se jich účinně zbavit pomocí několika babských rad a domácích triků.

Bradavicím se daří všude na těle

Bradavice se mohou vyskytnout prakticky kdekoli na těle a rozhodně nedělají žádnou parádu. Bradavice jsou výsledkem virové infekce , která způsobuje nadměrný růst rohových buněk a zmnožení kožního vaziva. Obzvlášť ženám bradavice způsobují vady na kráse, a proto se jich chtějí co nejdříve zbavit. Ale nejen pro ně máme domácí přírodní finty, které nabízejí efektivní řešení. 

1. Ananasem proti bradavicím

Ananas je jedním z nadčasových přírodních prostředků proti bradavicím. Samozřejmě se myslí čerstvý ananas, ne kompot. Bradavici potírejte po dobu 5 dní šťávou z ananasu a nechte ji působit asi 4–5 hodin, pak můžete pokožku umýt studenou vodou. Ananasová šťáva dělá s bradavicí hotová kouzla a během několika dní bradavice zmizí. 

2. Česnek nejen proti upírům

Zápach z česneku nebývá zrovna příjemný, navzdory tomu se česnek stále více využívá v přírodním lékařství. Z očištěného stroužku česneku odkrojte silnější plátek a asi na 5 minut ho přiložte na bradavici. Pocítíte sice palčivé pálení, ale uvidíte, že nakonec bradavice sama odpadne! Pokud první pokus s česnekem nevyjde, neházejte flintu do žita! Máme pro vás i další tipy!

Ricinový olej je v kosmetice nenahraditelný. Lisuje se z prudce jedovatých semen

3. Méně známý, ale více účinný ricínový olej

Jediné, co musíte udělat, je nalít pár kapek ricínového oleje do malé misky, pak do něj namočte prst a vmasírujte olej do bradavice. Celý rituál opakujte alespoň dvakrát denně, tak zajistíte maximální efekt. Nedá se obecně říct, za jak dlouho bradavice zmizí, záleží na její velikosti a stáří. Rozhodně ale nepolevujte, dříve nebo později se to povede!

4. Zažeňte bradavice banánovou slupkou

Banán je velice účinný prostředek v boji proti všelijakým kožním problémům. Tentokrát budete mít možnost zabít dvě mouchy jednou ranou, použitím banánové slupky zlepšíte stav své pokožky a ještě se zbavíte bradavic.

Uřízněte malý kousek banánové slupky a přiložte ho na bradavici tak, abyste viděli navrchu žlutou vnější stranu slupky. Slupku připevněte leukoplastí a nechte působit přes noc. 

5. Zázračný Tea tree olejíček

Je výborný nejen na léčení akné, ale rovněž i na odstranění bradavic. Olejíček nakapejte na vatový tampon, přiložte na bradavici a připevněte leukoplastí. Tampon po 6–12 hodinách vyměňte za čerstvý a takto postupujte, dokud bradavice nezmizí.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 babských rad jak se zbavit bradavice