×
WomanOnly

Příznaky transformace vědomí aneb jak nemít toxickou mysl?

Transformace vědomí
Zdroj: Shutterstock

Ať už patříte mezi ezo nadšence, anebo zaryté materialisty, určitě už jste slyšeli o transformaci vědomí a o příznacích transformace. O co vlastně jde, koho se tyto procesy týkají a proč se o nich v současné době tolik hovoří?

Transformace vědomí a co můžeme očekávat?

Transformace vědomí je zřejmě jediná možná cesta, která může povznést či zachránit lidstvo. Alespoň takto se o pojmu transformace hovoří v současném Věku Vodnáře a ve spojení s hnutím New Age, k němuž razantní změna myšlení lidí náleží. Transformace znamená přeměnu starých struktur a rozbití všeho tradičního, co doposud fungovalo. Když opomeneme pojmy jako vysoko-vibrační, pátá dimenze a tak dále, určitě uznáte, že by se dalo uvažovat o tom, že na rozbití tradičních struktur a hodnot něco pravdy jistě bude.

Zatímco v dřívější společnosti dominovaly hodnoty jako rodina, muž a žena a jejich tradiční role a práce, která povznášela ducha, utvářela lidskou společnost a směřovala k pokroku, dnes dochází k jakémusi rozbíjení tradičních struktur a ve jménu svobody je takřka dovoleno vše. Témata diskriminací menšin se stávají velmi citlivými, dochází k vyostřování drobných sporů a k prohlubování extrémů, k prolínání kultur a mísení všeho, co bylo dříve pevně ohraničeno. Jak se zdá, ve světě pomalu nastává chaos podobný babylónskému zmatení jazyků, proti čemuž se ostře staví zastánci tradičních struktur a hodnot ve snaze zachovat původní ráz světa. Kam tedy spěje transformace lidstva i transformace každého jednotlivce?

Je transformace myšlení cesta k lepším zítřkům?

Transformace v pravém slova smyslu znamená změnu myšlení a přehodnocování tradičního chápání světa. Je to velká revoluce v myšlení – pokrok nám zajistil technickou vyspělost, ale lidé se začínají obávat o budoucnost planety z hlediska ekologie a vzájemné souvztažnosti základních stavebních kamenů života každého z nás. Zatímco dříve existovaly pevně nastavené hranice ducha a hmoty a lidé měli za úkol pracovat  – a vyznávat svou filozofii nebo náboženství, dnes máme mnohem více času přemýšlet nad smyslem našeho života a nad smyslem lidské existence, protože většinu práce za nás vykonávají námi vytvořené stroje.

Transformace duše a vědomá tvorba reality

Transformace duše tak představuje návrat člověka k sobě samému, do svého vlastního nitra, je kladen důraz na sebereflexi a seberozvoj, kritické poznání sebe sama a nalezení směru své životní cesty. Naše uvažování a uvědomění si toho, že již neplatí žádné předpovědi a věštění kartářek nemá žádnou hodnotu, protože si svou realitu tvoříme sami, nabývá na síle. Klade se důraz na moc slova a kontrolu mysli – jakousi duševní detoxikaci a čištění naší mysli od všech nežádoucích slov a od všeho negativního, co by nám v našem životě mohlo ubližovat či překážet.

Čistota slova a mysli má korespondovat s čistotou těla, proto není od věci ani pořádná detoxikace. Ostatně zamořené životní prostředí, éčka ve stravě a další jedy v našem okolí nám mohou způsobovat mnohé zdravotní problémy. A tento fakt neopomíjí ani klasická medicína.

Jak se doma vyhnout stresujícím myšlenkám? Vytvořte si místo pro relaxaci s kávou či čajem

Jak nemít toxickou mysl?

Transformace mysli tedy klade důraz na to, abychom neměli toxickou mysl. Je třeba se naučit odpouštět, zbavit se nenávisti, zášti, starých křivd a traumat. Ono vehementní čištění na všech úrovních těla i duše je nezbytné k tomu, abychom se mohli transformovat a začít žít mnohem jednodušeji a čistěji. Ani životní filozofie v podobě minimalismu není od věci. Transformace duše spočívá ve vytáhnutí a zpracování potřebných informací z nevědomí, zpracování traumat a přetavení starých vzorců v produktivní myšlenkové operace vedoucí ke konstruktivním činům a k vědomé tvorbě šťastné přítomnosti, v níž nám bude dobře.

Transformace lidstva a co se při ní děje?

Transformace lidstva je dějinný cyklus, který vlastně probíhá neustále, jen my máme tendence tomu v současné době přisuzovat velký význam. Co se děje při transformaci víme jen my sami a někdy to nedokážeme správně rozpoznat, anebo tomu nevěnujeme pozornost. Uvádějí se některé příznaky transformace, které mohou souviset s hypersenzitivitou, ale v podstatě můžeme do této pojmové škatulky bez problémů naházet různé symptomy, které stejně tak dobře mohou souviset i s čímkoliv jiným.

Každopádně byste se měli zastavit, přehodnotit svůj život, upevnit si své názory a uklidit si ve své hlavě. Určitě pomůže mít otevřenou mysl a oči dokořán, někdy je dobré umět přijmout změny i rozšířit svůj dosavadní úzkoprsý pohled na svět. Většinou nás v našem myšlení a konání limituje strach, je tedy na čase stanovit si zdravou hranici a umět se vyznat v tom:

 • kde jsme my a kde jsou ti ostatní – jak zvládat projekci
 • jestli emoce, které prožíváme, jsou skutečně naše
 • zda se umíme rozhodnout sami za sebe tak, jak to doopravdy cítíme
 • jestli dokážeme rozeznat, kdy se v nás ozývá rozum, a kdy je to strach
 • jestli zvládneme správně vyhodnotit naše rizikové chování a umíme mu předcházet
 • jestli umíme být dostatečně tolerantní k druhým lidem
 • jak zvládáme reagovat na přicházející změny a neznámé situace

Jak se rozhodnout. Má zvítězit rozum nebo srdce?

Jak zvládnout transformaci a její příznaky

Pokud tedy na sobě pozorujete některé z těchto uvedených příznaků transformace, určitě zbystřete pozornost, ale jen do té míry, abyste nezačali mít pocit, že jste mimozemšťan, začínáte bláznit, anebo třeba že umíráte. Příznaky transformace mohou i souviset s negativním vlivem velké míry působícího stresu nebo s psycho-spirituální krizí.

Jak nás dokáže ochromit strach a proč stres snižuje imunitu?

Co se děje při transformaci?

Mezi obvykle příznaky transformace tedy patří:

 • zesílení smyslů – čichu a sluchu, vnímání barev, a to někdy i na hranici snesitelnosti (jsou to náhle neobvyklé a zesílené reakce na běžnou realitu)
 • živé sny, vize, denní snění, větší vnímavost, jasnovidnost a posílení intuice, změněné stavy vědomí, zvláštní pocity
 • silnější prožívání emocí a silnější citová náklonnost ke zvířatům a rostlinám
 • mravenčení, brnění, neurologické příznaky, tetanie, slabost, pocity na omdlení, nemožnost se nadechnout, závratě, kožní problémy
 • další nejrůznější nepříjemné pocity na těle nebo fyzické symptomy
 • sounáležitost s Vesmírem a snaha řešit kolektivní záležitosti – ego jde do pozadí
 • uzavření se do sebe a orientace na svůj vnitřní svět, na duševní a duchovní záležitosti
 • prožívání synchronicit a všímání si drobných detailů, které spolu souvisejí
 • vnímání stejných čísel, například na hodinách
 • změna životního stylu, změna stravovacího systému nebo preference rostlinné stravy

Příznaky transformace a pojídači bůčku

Možná jste si všimli, že spousta vašich známých – zarytých materialistů, kteří se cpali bůčkem, stěžovali si na politiku a preferovali to, na co si mohou sáhnout, najednou odšťavňují ovoce a zeleninu, přispívají peníze na týraná zvířata a provoz útulků pro psy a kočky, vyrábějí si vlastní mýdlo, myjí vanu octem, sledují Jaroslava Duška a nakupují ezoterickou a duchovní literaturu. Inu, proč ne? Příznaky transformace se zkrátka mohou týkat každého z nás a v rámci zachování rovnováhy si třeba i ten slavný breatharián Henri Monfort zase naopak ten bůček dá.

Ať už si o tom myslíte cokoliv, je jen na vás, jak budete žít a čemu budete věřit. Vždy by asi mělo platit základní etické a morální pravidlo, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda toho druhého, proto ani lidská svoboda a bořící uranské tendence ve věku Vodnáře nemusí být neomezené. Vždy se najde něco, co nás bude limitovat – více, či méně. A vždy se najde něco, za co budeme v rámci svobody, transformace a vize nového a lepšího světa bojovat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*