Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Proč máme erotické sny a co říkají o naší sexualitě

Zdají se vám často erotické sny? Prahnete po tom dozvědět se, co vám to má jaksi říci? Je to jednodušší než se zdá. Pravděpodobně vám chybí sex. Erotika ve snu ale může poukazovat i na zásadní problémy, například nevyřešenou sexuální orientaci, nevěru, sexuální úchylky nebo třeba i to, že jste se dosud nevyrovnali s rozchodem.

Kompenzační sny a nenaplněné touhy

Erotické sny mohou mít spoustu příčin. Když bychom měli vzít v úvahu význam kompenzačních snů, jde o vyrovnání sexuálního deficitu a neuspokojené sexuální touhy. Hlavní příčinou tedy může být vaše nenaplněná sexualita nebo touha po konkrétní osobě, o které si necháte zdát. Rána pak bývají často plná rozčarování…

Sexuální orientace nebo neobvyklé choutky

Existují ale i jiné důvody. Co třeba vaše případné zvrhlé choutky, které v reálném životě potlačujete a nechcete nebo si je nemůžete dopřát? Právě proto se mohou se začít objevovat ve vašich snech. Je na vás, co s takovými sny uděláte. Není divu, že člověka jeho sny často sužují a obtěžují. Jedná se totiž převážně o vytěsněné představy z podvědomí, které se někdy objevují v ne zrovna pravou chvíli.

Co když se vám například manžel svěří s tím, že se mu opakovaně zdá o tom, že se miluje s mužem? A co když vám přizná, že tento sen pro něj nepředstavuje žádnou nepříjemnou noční můru, ba právě naopak? Možná bude pro něj načase, aby si konečně přiznal pravdu a uvědomil si, kde tkví skutečná příčina jeho snů.

Sex s mužem ve znamení berana. Co o něm prozradí erotický horoskop?

Jak se zbavit nežádoucích snů

Záleží na každém člověku, zda své touhy a představy bude v sobě živit, anebo s nimi udělá krátký proces. Své snové touhy můžeme naplnit. Ale obtěžujících snů se dá zbavit i jiným způsobem. Třeba tím, že si je naplno prožijeme, uvědomíme a zpracujeme. Ne vždy je to však jednoduché…

Jestliže jde o něco nežádoucího, jde v podstatě o stejný mechanismus jako je neustálé opakování konkrétní noční můry nebo prožitého traumatu. Právě častým opakováním, uvědoměním a znovuprožitím daného tématu může dojít k vyléčení traumatu, odblokování problému nebo zpracování takových obsahů mysli, které jsme z různých důvodu potlačovali. Jakmile sen opakovaně upozorňuje na nějaký problém, je třeba začít ho řešit.

Vzpomínka na bývalého partnera

Pokud se jedná o vzpomínky na bývalého partnera a báječný sex, který jste doposud s nikým jiným nezažili, všechno chce čas. I na něj se dá zapomenout. Třeba tím, že si dovolíte otevřít se novým příležitostem, najdete si novou lásku a stará vášeň zůstane jen pěknou vzpomínkou, která vás již nadále nebude ve snech sužovat.

Sexuální symboly ve snu

Ve snech se ale můžeme také setkávat se sexuální symbolikou, nikoli pouze přímou erotikou, sexem či krásnými pocity z blízkosti nějaké nám milé osoby. Tyto zprávy mohou být totiž i pěkně zašifrované. Mezi obvyklé sexuální symboly ve snech patří například had, zbraň, stříkající hadice nebo fontána, dutina, puklina, zralé ovoce, lízátko, banán a podobně.

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Podle známého psychoanalytika Sigmunda Freuda se ve snech mohou objevovat takové symboly, které připomínají vagínu nebo penis. Jejich význam je pak očividný. Falickými symboly mohou být špičaté a podlouhlé předměty, tedy různé meče, kopí, střelné zbraně, stříkající hadice a fontány. Ženskou vagínu zase naopak připomíná všechno oblé, kulaté, otvory, misky, pukliny, jeskyně, jamky a podobně. Na plodnost mohou poukazovat jabloně, zralá jablka, broskve, na sexuální vášeň divoká zvířata a šelmy.

Tanec a jízda na koni mohou představovat sexuální akt

Ve snech můžeme též narazit na činnosti, které mohou představovat sexuální akt. Může jít třeba o tanec, divokou jízdu na koni, stoupání do schodů, houpání na houpačce a tak dále. Naopak ztráta zubů, vlasů nebo končetin se úzce dotýkají ztráty životní energie a souvisí i s kastračním komplexem, ztrátou mužství a plodnosti.

Příklady sexuálních symbolů ve snech:

“Zdálo se mi, že jsem měla penis a obrovskou erekci, které jsem se nemohla zbavit. Bála jsem se, že to na mě všichni poznají,” líčí svůj sen žena, která přiznává, že se zřejmě jedná o kompenzační sen. Již dlouhou dobu je sama a sex jí chybí. Je spíše dominantní a vystupuje v mužské roli. Její energie je aktivní, dobývající a vydávající, není v pasivní, ženské a přijímající roli.

Flirt, líbání nebo sex. Co se bere jako nevěra?

“Občas ve svých snech krmím dravou zvěř. Šelmy jsou v klecích a sháním jim potravu. Nemám z nich strach, jen vím, že potřebují dobře a kvalitně nakrmit.” Tady se jedná o zkrocené vášně pod zámkem (v klecích) a kontrolované, řízené přidělování potravy. Sen vypovídá o sexuální neukojenosti a také určité askezi a hledání cest, jak naplnit svou sexualitu a nezpůsobit u toho katastrofu vypuštěním šelem z klecí ven.

“Vystřílel jsem celý zásobník…a cítil značné uspokojení…” Muž ve snu ventiluje svou nenaplněnou sexuální touhu. Snový děj symbolicky poukazuje na potřebu vyprázdnit se a ulevit si.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč máme erotické sny a co říkají o naší sexualitě